Hrvatski ekonomski preporod

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
 Hrvatski ekonomski preporod

Foruma za novu ekonomsku politiku i blagostanje


+15
Nadahon
netko
fabricio1
danemann
Trenka
Colonnello
Liburn
erdedi
BUBI
Veles
jekadril
Frankopan
wiz
Jung-fu
Nostradurus
19 posters

    Komentari vijesti

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Budući guverner Vujčić: Za gospodarski rast je potrebno smanjiti rashode

    Postaj  Nostradurus 30.06.12 22:32

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/179307/Default.aspx

    Komentari vijesti - Page 19 ImageHandler.ashx?Width=680&HomeDirectory=%2fPortals%2f0%2f&FileName=images%2f2012-06-29%2fAAA%2fvujcic_hnb4-140208

    Mislav Bago zna bolje! Strukturne reforme , kaj je to? Jel to netko ikad napravio? Jel to Božji dodir? O čemu se tu priča? Nitko ne zna što su to strukturne reforme?
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 02.07.12 12:12

    erdedi je napisao/la:
    Wiz@
    Mislim da se ne razumijemo.

    Slazem se pa cu probati biti jasniji.

    erdedi je napisao/la:
    Ne želim obezvrijediti tvoj trud, jer sve te informacije i linkove potrebno je i pronaći na netu. Meni osobno jer nisam s engleskim na Ti, malo je zamorno čitati tekstove na engleskom, koji uglavnom govore samo o tome kako je do ovakvog sustava došlo i koji su uopće uzroci ovakvog ustroja društva.

    Kao sto sam objasnio razumijem da je zamorno citati tekstove na netu i pokusao bi ih lokalizirati ali u ovom trenutku nemam vremena za tako nesto. Ali isto tako ima ljudi koji lokaliziraju strane tekstove sto pomaze. Ja smatram da je vazno znati kako ovaj sustav funkcionira da bi se shvatila sadasnja situacija. I da bi se mogla predvidjeti buduca situacija. Ako imate stroj ispred sebe za koji znate kako funkcionira onda mozete vidjeti gdje je greska i mozete predvidjeti sto ce izbacivati. Zato je vazno razumijeti kako sustav funkcinira.

    erdedi je napisao/la:
    Napisao sam već da me se ne tiče previše situacija u svijetu. Važna mi je zemlja u kojoj živim i njezini stanovnici. Ja sam siguran da je Hrvatska s svojim resursima i geopolitičkim položajem jedna od rijetkih zemalja na svijetu koja u razumnom vremenu od desetak godina može postati samodostatna.

    Ja smatram da svoje misljenje ne temeljite na cinjenicama. Hrvatska nije u stanju biti samodostatna. Jednostavno tehnicki nije izvedivo

    erdedi je napisao/la:
    Da bi smo na tome mogli raditi potrebno je steći političku moć. Da bi smo stekli političku moć morali bi imati, možda čak i plebiscitarnu podršku hrvatskog naroda. Bez obzira što sam i sam cijenio Broza, njega više nema, a nekog sličnog njemu ni na obzoru. Asada podržava više od 50% onih koji su izašli na izbore. Da su izbori u Siriji bili OBAVEZNI onda bi taj postotak bio možda i 80 %,

    Ja se ne slazem sa stjecanjem politicke moci. Moguce je i jednostavno napraviti drzavni udar, uvesti diktaturu i drzati vlast. To samo po sebi ne pomaze jer bi "strane sile" organizirale drugi udar za promjenu vlasti. 2000 kad je racan dosao na vlast to je bilo uz izravnu pomoc americke obavjestajne sluzbe. Ovdje je link (na hrv) gdje se to objasnjava

    http://www.monitor.hr/clanci/americki-obavjestajci-sjede-u-iri-ju-i-usaid-u-koji-financiraju-sestoricu-a-odgovaraju-montgomeryju/4732/

    Dakle, nije stvar stjeci politicku moc nego i mogucnost da se odrzi zemlja nakon stjecanja politicke moci. Za to vam treba SFRJ jer je to zemlja koja se moze odrzati neovisno o stranim pritiscima a ima dvoljno svega da izraduje svoje stvari. Hrvatska je premala za to

    erdedi je napisao/la:
    Slažeš se da uz takav postotak podrške naroda jedne zemlje svaki vođa ili predsjednik ima puni legitimitet ugušiti pobunu ili pokušaj terora manjine nad većinom, na svaki mogući način, bez mješanja bilo koje zemlje. I da "demokratske organizacije" soros & co. ne bi se mogle ni smjele umiješati u izazivanje pobune.

    Podrska "politicka" od naroda se moze dobiti ali i izgubiti. Tito je imao podrsku od naroda koju je dobio u ratu dok je assad dobio podrsku na izborima. Ima razlika izmedu te dvije vrste podrske. Nrodi i narodnosti jugoslavije su izabrali tita za ratnog vodu. I isli sa njim u rat.

    Assadu su dali podrsku na izborima...vidjet cemo koliko ce ta podrska biti cvrsta. A mijesanje ostalih zemalja u slucaju uvodenja nekreditne emisije novca mozete ocekivati odmah. Najprije putem sankcija a nakon toga i fizicki. Jer ukoliko jedna zemlja izade iz ovog kruga u kojem smo sa novcem to znaci da se cijeli krug urusava. Zato i rade ovo sve sa grckom da ju zadrze u krugu...jer ako izade ostale zemlje se urusavaju..ne grcka.

    erdedi je napisao/la:
    Trampa... nisam govorio o trampi već o klirinškom trgovanju. Ta dva pojma su iako tako ne izgleda ipak dvije različite stvari.

    Trgovanje u klirinskim dolarima je trampa samo se vrijednost vodi u "klirinskim dolarima". Klirinski dolar je oznaka za racunovodstvenu vrijednost.

    erdedi je napisao/la:
    Nije mi namjera ni želja bilo što ti dokazivati, ni voditi raspravu s tobom, barem ne onu kojom ne možemo doći do nekakvog konstruktivnog zaključka i rješenja, tako da dokazi u vidu navođenja 5 prije viđenih filmića i sl. smatram besmislenim.

    Vidis, ja te ne pitam sto ti mislis...to me ne zanima. Ja sam ti rekao sto hocu. Razumijes razliku ?

    erdedi je napisao/la:
    Iz tvoje strasti u želji za promjenama, shvatio sam da si se spreman angažirati više od ostalih i što je važno puno znaš i čini mi se prirodnim da ti pokušam sugerirati gdje bi tvoj rad došao do punog izražaja.

    Vidim da se ne razumijemo, pa cu ti dati kratki pregled. Ja sam oko 2008 skuzio da ulazimo u ozbiljnu recesiju. Nakon onog svega sa bankama sam skuzio da ulazimo u jako ozbiljnu depresiju koja je moguce gora od one 1929. A negdje 2010 sam shvatio i potvrdio sa dovoljno cinjenica da ulazimo u razdoblje raspada civilizacije. To ce ti reci da ne da "puno znam" nego sam jedan od vrlo male skupine ljudi koja moze tocno prdvidjeti kretanje ekonomskih pokazatelja. Ja imam svoju firmu i ja se bavim financijama u prvom redu zbog toga (jer sam duzan ocuvati virjednost svoje firme). Isto tako moras znati da infomacije koje ja imam i dijelim sa svima mogu ljudima koji ih poslusaju ustedjeti (ili donjeti) puno novaca. Jer ja unaprijed kazem koji su trendovi. Ili mozda ti je ovako blize...ekipa koja se skuplja oko zero hedga (koji ja dosta cesto citiram) ima jako puno novaca. Vise novaca nego sto ti mozes zamisliti.

    Dakle, ja radim u svojoj privatnoj firmi. Imam osigurano mjesto tamo uvijek (jer je moja firma). A ajmo reci da nemam problema sa financijama jer znam od 2008 sto ce se dogoditi. Ne samo to nego sam svijsesno propustio jako dobru priliku da zaradim u ovih nekoliko godina jer sam odlucio da to ne bi bilo lijepo od mene. Da zaradujem na tome sto ce ljudi izgubiti sve. Iako, svejedno sam zaradio ali u nesto manjem obimu.

    Dakle, ja svima kazem sto se dogada jer je to ispravno za napraviti. Tko me hoce poslusati moze...tko nece..nejgova stvar.

    Ja ne trebam savjete sto i kako da radim. Ja se brinem za sebe i svoju financije. Ako mogu pomoci super..ako ne..opet super

    erdedi je napisao/la:
    Ne mislim da se realizacijom točki koje sam naveo u postu vraćamo u SFRJ, a isto tako ne vidm primjerenim prepisivanja ustava SFRJ, kao ustava RH. Novi društveni sustav kako ga osobno zamišljam, mora u neku ruku ograničiti privatno vlasništvo, a opet omogućiti onima koji su pametniji, sposobniji, žele posjedovati više i u skladu s time više i bolje raditi, da ostvare svoje snove o bogatstvu, ako na putu prema željenom bogatstvu ne zaključe da taj san i nije nešto... te ga negdje putem ne izgube, ali isto tako važno ili i važnije jest svim ostalima omogućiti dostojanstven život od vlasitog rada. Mislim da bi smo to postigli ograničenjem broja zaposlenih u sto posto privatnoj tvrtki, na recimo 50 zaposlenika. Za vrijeme Juge taj broj bio je 10-12 ljudi.

    Ja sam naveo sto je prihvatljivo piratskoj partiji. Ustav 1974, vracanje nezakonito ooduzete imovine...i sve ostale stvari. To nije iskljucivo moj stav ali je jedino sto sam spreman prihvatiti kao alternativu ovime sad.

    I zelim biti jasan. Ja znam da ce se ovaj sustav raspasti od 2008 i pobrinuo sam se za sebe u tom slucaju. Stovise, ja cu najvjerojatnije zaraditi kad se RH raspadne.

    erdedi je napisao/la:
    Ne znam jesi li posjetio http://patriotpokret.com.hr/ jer pridruženje ljudima na tom portalu smatram prvim korakom.

    Posjetio. Nije prihvatljivo. Patriotski pokret se bazira na politici raon paula i to nije prihvatljivo jer on gura politiku bilderberga. To nije dugorocno odrzivo.

    erdedi je napisao/la:
    Registracijom na forumu pokreta moguće je svaku od tema o kojima ovdje raspravljamo što se kaže "u čuturi" bez prepisivanja tuđih ustava ili rješenja, obraditi točku po točku kao zasebne teme. Tamo je moguće raspravljati i napisati "naš" ustav, odrediti plaće državnih zaposlenika i zastupnika, raspravljati o korupciji, sudstvu, zakonima...na "naš" način jer svaka je tema zasebna i smatram da će nam se svakim danom priključivati sve više ljudi te da je realna opcija da za neko vrijeme prerastemo u političku opciju dovoljno snažnu da cjeloviti provedivi program kojeg bi do tada morali stvoriti, provede u djelo. Definitivno mislim da je potreban politički angažman i politička snaga i mreža od ljudi koji stvarno žele nešto učiniti za sebe i svoju zemlju i koji su sposobni prikupiti i milijun potpisa na peticiju ili zahtjev vladi i prisiliti ih svim zakonskim i demokratskim sredstvima da taj NAŠ (i tvoj) Program provedu ili raspišu prijevremene izbore.
    Ako sam te ičim napisanim u prethodnom ili ovom postu nehotice uvrijedio, ja ti se ispričavam.

    Pozdrav svima koji vole ovu zemlju i ljude koji u njoj žive.

    Dakle, ponovit cu jos jednom. Jedino sto je meni prihvatljivo u ovom trenu je piratska partija, Ustav iz 1974 i organizacija zemlje (SFRJ) kao sto je bila u doba kad je tito bio ziv.

    Ja sam u proteklih 3-4 godine prosao gomilu politickih opcija, ekonomskih opcija i napravio istrazivanje na koji nacin bi se izvukli i to je rezultat.

    A sad se vratimo na pocetak gdje cu te citirati:

    erdedi je napisao/la:
    Meni osobno jer nisam s engleskim na Ti, malo je zamorno čitati tekstove na engleskom, koji uglavnom govore samo o tome kako je do ovakvog sustava došlo i koji su uopće uzroci ovakvog ustroja društva.

    Ja sam osoba koja zna (ili barem pretpostavlja) kako je do ovog sustava doslo i kako sustav funkcionira. Dakle, ja imam vise znanja (i duze se sa ovim bavim) nego bilo tko u "patriotskom pokretu". I ja ti kazem sto treba napraviti.

    Ti to mozes prihvatiti ili ne moras (meni je svejedno). Moje je da ti objasnim i da te upozorim...a tvoje je da izaberes sto je najbolje za tebe.
    avatar
    erdedi


    Broj postova : 138
    Join date : 06.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  erdedi 02.07.12 14:38

    Vidim da se ne razumijemo, pa cu ti dati kratki pregled. Ja sam oko 2008
    skuzio da ulazimo u ozbiljnu recesiju. Nakon onog svega sa bankama sam
    skuzio da ulazimo u jako ozbiljnu depresiju koja je moguce gora od one
    1929. A negdje 2010 sam shvatio i potvrdio sa dovoljno cinjenica da
    ulazimo u razdoblje raspada civilizacije. To ce ti reci da ne da "puno
    znam" nego sam jedan od vrlo male skupine ljudi koja moze tocno
    prdvidjeti kretanje ekonomskih pokazatelja. Ja imam svoju firmu i ja se
    bavim financijama u prvom redu zbog toga (jer sam duzan ocuvati
    virjednost svoje firme). Isto tako moras znati da infomacije koje ja
    imam i dijelim sa svima mogu ljudima koji ih poslusaju ustedjeti (ili
    donjeti) puno novaca. Jer ja unaprijed kazem koji su trendovi. Ili mozda
    ti je ovako blize...ekipa koja se skuplja oko zero hedga (koji ja dosta
    cesto citiram) ima jako puno novaca.
    Vise novaca nego sto ti mozes
    zamisliti.


    Posljednja rečenica tvog posta potvrđuje da se ne razumijemo i razlog tog nerazumijevanja. Mene novac ne zanima, a ti zaradi i spremi, po mogućnosti u ZABU barem tri šlepera eura, koje ćeš dati za 1000 novih njemačkih maraka. Ova ekipa "oko zero hedga" zajedno s tobom najplemenitija je ekipa na svijetu koja će sav taj silni novac koji posjeduju, potrošiti na stvaranje nove JUGE , samo pazi da se ne posvađate tko će biti TITO. Sviđa mi se što znaš trendove, iako trendove bolje predviđaju Modni mačak i Boris Banović, ovisi o ukusu.

    Ja sam osoba koja zna (ili barem pretpostavlja) kako je do ovog sustava
    doslo i kako sustav funkcionira. Dakle, ja imam vise znanja (i duze se
    sa ovim bavim) nego bilo tko u "patriotskom pokretu". I ja ti kazem sto
    treba napraviti.

    Ti to mozes prihvatiti ili ne moras (meni je
    svejedno). Moje je da ti objasnim i da te upozorim...a tvoje je da
    izaberes sto je najbolje za tebe.

    Tvoje mišljene zanima me, koliko i tebe moje. Ti samo pretpostavljaš da znaš, a tvoja bahata usporedba znanja s znanjem "bilo koga u patriotskom pokretu", tvoje poduzetničke kvalitete, te namjera stvaranja nove Juge, navodi me da ti postavim jedno pitanje. Jesi li to ti Ratko?

    Budi ti, bogat, živ i zdrav, i vidimo se na Dedinju jednog dana.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 02.07.12 17:17

    wiz, erdedi, ne smijemo se ponašati onako kako paše našim neprijateljima. Ne možemo svi imati iste stavove, ali se možemo dogovoriti oko minimalne platforme za koju se zalažemo kao put kao rješenju. Ionako imamo masu ljudi koji su totalno nesvjesni događanja. Ne smijemo ih dodatno zbunjivati svojim ponašanjem.

    Ne znam wiz, zašto ste stekli dojam da je pokret patriot sličan Ron Paul idejama?
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 02.07.12 20:10

    erdedi je napisao/la:
    Vidim da se ne razumijemo, pa cu ti dati kratki pregled. Ja sam oko 2008
    skuzio da ulazimo u ozbiljnu recesiju. Nakon onog svega sa bankama sam
    skuzio da ulazimo u jako ozbiljnu depresiju koja je moguce gora od one
    1929. A negdje 2010 sam shvatio i potvrdio sa dovoljno cinjenica da
    ulazimo u razdoblje raspada civilizacije. To ce ti reci da ne da "puno
    znam" nego sam jedan od vrlo male skupine ljudi koja moze tocno
    prdvidjeti kretanje ekonomskih pokazatelja. Ja imam svoju firmu i ja se
    bavim financijama u prvom redu zbog toga (jer sam duzan ocuvati
    virjednost svoje firme). Isto tako moras znati da infomacije koje ja
    imam i dijelim sa svima mogu ljudima koji ih poslusaju ustedjeti (ili
    donjeti) puno novaca. Jer ja unaprijed kazem koji su trendovi. Ili mozda
    ti je ovako blize...ekipa koja se skuplja oko zero hedga (koji ja dosta
    cesto citiram) ima jako puno novaca.
    Vise novaca nego sto ti mozes
    zamisliti.


    Posljednja rečenica tvog posta potvrđuje da se ne razumijemo i razlog tog nerazumijevanja. Mene novac ne zanima, a ti zaradi i spremi, po mogućnosti u ZABU barem tri šlepera eura, koje ćeš dati za 1000 novih njemačkih maraka. Ova ekipa "oko zero hedga" zajedno s tobom najplemenitija je ekipa na svijetu koja će sav taj silni novac koji posjeduju, potrošiti na stvaranje nove JUGE , samo pazi da se ne posvađate tko će biti TITO. Sviđa mi se što znaš trendove, iako trendove bolje predviđaju Modni mačak i Boris Banović, ovisi o ukusu.

    Fino sto te novac ne zanima. Kao sto sam rekao ja imam svoju firmu. Kao vlasnik firme ja sam duzan (po zakonu) ocuvati imovinu firme (bez obzira da li je u novcu, nekretinama... ukratko svu imovinu).

    Ono sto ti pokusavam objasniti je cinjenica da sam po zakonu duzan ocuvati imovinu firme i da je isto tako moja dobra volja podijeliti infomacije koje imam. Ukljucujuci i vas.

    Ja dijelim sa svima infomacije jer sam procijenio da na taj nacin svi imaju korist. Ali isto tako zelim da je potpuno jasno da sam ja po svojim uvjerenjima (kad se govori o firmi) u prvom redu kapitalist. Sto znaci da (kao i svakom kapitalistu) mi je potpuno svejedno na koji nacin cu ostvariti profit dok god ostvarujem profit.

    To je vrlo vazno zbog jedne cinjenice..kad kapitalisti pocnu dijeliti infomacije sa svima (a ne koristiti ih za stvaranje novog profita) onda smo u razdoblju kada imovina (novac...dionice, obveznice) pocinju biti bezvrijedne. I ja sam toga svijestan. Ali mislim da vi niste. A razlog tome je sto posljedica smanjivanja vrijednosti novca (recimo, inflacija je primjer) ima za posljedicu velike promjene u drustvenom uredenju. A kao sto sam rekao ranije (a objasnjeno je u ovom dokumentarcu http://www.advance.hr/video/v/collapse-2009-dokumentarni-film-s-prijevodom/ ) mi ulazimo u vrijeme raspada civilizacije. Recimo, kad se rimsko carstvo raspalo..pa kad je bila velika bankrska kriza u veneciji prije ulaska u "mracni" srednji vijek..ova civilizacija u kojoj zivimo se raspada po savovima. I nestaje..a to obicno znaci ratove, revolucije i masovne smrti...

    A sto se tice tko ce biti tito..to cu biti ja. Sebi.

    Nemam nista protiv da bud bilo tko drugi (sto se mene tice) ali ja sam sebe osigurao (za kolaps civilizacije) i nije mi potrebno prikljucivati se nekoj skupini ljudi (recimo patriot pokretu). To znaci da sam ja ulozio prilicno veliku imovinu u to da osiguram svoje prezivljavanje. Ti (i ljudi u patriot pokretu) nemate osigurano prezivljavanje.

    Razlika izmedu nas dvojice je u sljedecem... Ja nemam potrebu se tebi prikljucivati (patriot pokretu) jer mi (vi) nemate nista za ponuditi. Sa druge strane ti (i patriot pokret) se mozete prikljuciti meni jer ja imam osiguranu politicku opciju (piratsku partiju)..postoji Ustav (kao glavni zakonski dokument) i jako puno drugih stvari koje su potrebne za uredenje zemlje. Jer zemlju treba urediti da bi imali sto za jesti. SFRJ je bila uredena zemlja i bilo je za jesti...

    Dakle, u ovom trenu ja imam sto za ponuditi ti ne. Ili, razuvjeri me...mozda sam krivo shvatio ?

    erdedi je napisao/la:
    Ja sam osoba koja zna (ili barem pretpostavlja) kako je do ovog sustava
    doslo i kako sustav funkcionira. Dakle, ja imam vise znanja (i duze se
    sa ovim bavim) nego bilo tko u "patriotskom pokretu". I ja ti kazem sto
    treba napraviti.

    Ti to mozes prihvatiti ili ne moras (meni je
    svejedno). Moje je da ti objasnim i da te upozorim...a tvoje je da
    izaberes sto je najbolje za tebe.

    Tvoje mišljene zanima me, koliko i tebe moje. Ti samo pretpostavljaš da znaš, a tvoja bahata usporedba znanja s znanjem "bilo koga u patriotskom pokretu", tvoje poduzetničke kvalitete, te namjera stvaranja nove Juge, navodi me da ti postavim jedno pitanje. Jesi li to ti Ratko?

    Budi ti, bogat, živ i zdrav, i vidimo se na Dedinju jednog dana.

    Da, vidis..ja ne kazem da me ne zanima tvoje misljenje zato sto sam bahat. Nego zato sto si u dosadasnjoj komunikaciji pokazao da nemas dovoljno infomacija da bi tvoje misljenje bilo uvazeno. Ja jednostavno znam vise i imam bolji pregled situacije. To nije bahatost nego cinjenica. Ja znam engleski..ja ti dajem linkove koji govore kako je doslo do ove situacije i objasnjavam ti u cemu je problem... ti ih nisi u stanju niti citati jer ih ne razumijes.

    To nije moja bahatost nego je to cinjenicno stanju u kojem ja razumijem sto se dogada i pokusavam ti objasniti a ti se vrijedas kad ti kazem da tvoje misljenje (koje objektivno nije utemeljeno na cinjenicama) nije bitno.

    Razumijes ?

    Ja ne znam tko je ratko a na dedinju nisam nikad bio....

    I zelio bi jos jednom ponoviti..uspostava SFRJ za mene nije pitanje drzave, jugoslavenstva..ili bilo cega takvog. Za mene je to pitanje osobnog prezivljavanja. Da smatram da RH moze sama prezivjeti (kao sto ti smatras) onda bi bio za uspostavu RH...ali to ne smatram i zato sam za uspostavu SFRJ.

    Meni je potpuno svejedno kako se drzava zove i kako se politicka opcija zove...ono sto mi je vazno to je da stvar funkcionira u predstojecem razdoblju. Jer smo u kolapsu civilizacije i osiguravam si prezivljavanje.

    I da, naravno...ukoliko ne ce biti moguce uspostaviti SFRJ ja imam nekoliko planova i opcija sto napraviti u tom slucaju. Osobno, mislim da bi uspostava SFRJ bila najbolja jer bi najvise ljudi prezivjelo ali ukoliko se moram pobrinuti za sebe imam opcije i za to.

    Jos jednom bi ponovio da od 2010 sam rekao svima koji su htjeli slusati sve sto znam tako da su i svi koji su slusali mogli napraviti opcije za sebe. Moja savjest je cista.

    Ili da to kazem ovako..kad brod tone ja imam brod sa strane u koji se mogu ukrcati vec unaprijed spremljen..svima sam rekao da brod tone (i objasnio zasto) a kad dode trenutak da se ukrcam u drugi ja cu to napraviti. Svi koji zele ostati na brodu koji tone i potonuti zajedno sa njim mogu zazeljeti srecu ali ja ne tonem sa brodom. Ja nisam kapetan ovog broda...


    Zadnja promjena: wiz; 02.07.12 20:26; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 02.07.12 20:21

    Nostradurus je napisao/la:wiz, erdedi, ne smijemo se ponašati onako kako paše našim neprijateljima. Ne možemo svi imati iste stavove, ali se možemo dogovoriti oko minimalne platforme za koju se zalažemo kao put kao rješenju. Ionako imamo masu ljudi koji su totalno nesvjesni događanja. Ne smijemo ih dodatno zbunjivati svojim ponašanjem.

    Ne znam wiz, zašto ste stekli dojam da je pokret patriot sličan Ron Paul idejama?

    Nije slican ron paul idejama nego je to liberterijanska ideja koju promice ron paul a onda su u to sve uklopili imid "patriota".

    Mislim da ovi plakati dovoljno govore

    Komentari vijesti - Page 19 Rp12-ron-paul-revolution

    Komentari vijesti - Page 19 Rp12-patriot

    a to je nekakav logican nastavak "tea party" pokreta.. web http://teapartywpbfl.wordpress.com/2012/02/20/patriots-or-sheeple/

    Kao sto je tea party pokret co optan (prikljucili su im se strani elementi) kao je i ron paulov pokret dirigiran od strane grupe oko bilderberga kao "kontrolirana opozicija"

    ovdje je web http://tarpley.net/page/2/

    a na ovim video materijalima je objasnjeno sto i kako

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9i7bzyKUBoU

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IR3MLpz2gt4

    Pogledaj video pa ces shvatiti..i unutra se spominje francuska u vrijeme de gaula kao primjer dobro odrzavane zemlje sto je slicno sustavu u SFRJ.

    avatar
    erdedi


    Broj postova : 138
    Join date : 06.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  erdedi 02.07.12 20:26

    I dalje se pitam raspravljam li s ratkom čačićem.
    Hajde, Wiz sretno ti bilo na tvojoj Arci (Noin Brod) i hvala na linku na video Kolaps. nakon tri i pol godine pogledati ću ga opet.
    Zahvaljujem ti se na svemu što si me naučio, još jednom ti želim svako dobro i ovdje prekidam komunikaciju, koju ću nastaviti kad naučim engleski, službeni jezik u novoj državi, koju će stvoriti plemeniti ljudi poput tebe.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 02.07.12 21:10

    wiz je napisao/la:
    Nije slican ron paul idejama nego je to liberterijanska ideja koju promice ron paul a onda su u to sve uklopili imid "patriota".

    Mislim da ovi plakati dovoljno govore


    Jedni zajednički nazivnik je tu ime patriot. Na forumu patriot stranice sam kritizirao libertarijarizam iz razloga što deklarirana načela ne drže vodu (Libek):
    1. otvoreno tržište, slobodnu konkurenciju, privatizaciju javnog sektora i transparentnu reformu državnih institucija
    2. antikorupciju i nepristrasnost institucija države
    3. oslobađanje od svih vrsta državne prinude
    4. denacionalizaciju i povraćaj nelegalno otete svojine
    5. deregulaciju (smanjenje poreza)
    6. nepovredivost privatnog domena pojedinaca.

    Kritika načela libetarijanaca:
    ------------------------------
    1: potpuno otvoreno tržište ne garantira blagostanje, tj. moglo bi podići standard, ali pitanje je kolikom broju ljudi
    2. kapitalizam počiva na korupciji jer je to jedini razlog zašto se bogati još više bogate
    3. povratak na divlji zapad?
    4. nelegalno oteto je upitan pojam. Pitanje je tko i na osnovu čega polaže pravo na neku zemlju?
    5. smanjenje poreza je odlična ideja koja ne drži vodu - sada se porezi povećavaju jer troškovi države rastu zbog kamata. Porezi se ne mogu izbjeći. Ili to ili naturalni doprinos.
    6. Također upitno jer bi to moglo biti u suprotnosti sa interesom cijele zajednice

    Tako bi isto mogao povezati pokret patriot i SDP zbog poštenih namjera?! Hoću reći, patriot u Liberatijanskom pokretu nema nikakav smisao osim da te zavede. Isto vrijedi i za poštenjačine iz SDP-a koje su prema članku http://www.monitor.hr/clanci/americki-obavjestajci-sjede-u-iri-ju-i-usaid-u-koji-financiraju-sestoricu-a-odgovaraju-montgomeryju/4732/ pošteno zabrazdile daleko od poštenja.

    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 03.07.12 0:31

    erdedi je napisao/la:I dalje se pitam raspravljam li s ratkom čačićem.
    Hajde, Wiz sretno ti bilo na tvojoj Arci (Noin Brod) i hvala na linku na video Kolaps. nakon tri i pol godine pogledati ću ga opet.
    Zahvaljujem ti se na svemu što si me naučio, još jednom ti želim svako dobro i ovdje prekidam komunikaciju, koju ću nastaviti kad naučim engleski, službeni jezik u novoj državi, koju će stvoriti plemeniti ljudi poput tebe.

    Nije moguce da ga "ponovo" pogledate nakon 3 i pol godine kad je film izasao 2009 http://www.imdb.com/title/tt1503769/ Sada je 2012.

    Jednostavna matematika kaze 2012 - 2009 = 3

    Ili mozda tvrdite da ste gledali film prije nego je izasao sluzbeno ? Na engleskom jeziku koji po vasem priznanju ne razumijete najbolje ?

    Ja vam takoder zelim sve dobro i drago mi je da sam barem pomogao malo sa infomacijama. Ulozio sam ponesto truda...

    A sto se tice engleskog jezika on je "nuzno zlo" jer vecina literature je napravljena na tom jeziku. Ja mislim da bi bilo dobro napraviti literaturu na hrvatskom jeziku cak ju i ima. Probjate procitati politicku ekonomiju socijalizma od branka horvata (ili bilo sto od njega). Bio je nominiran za nobelovu nagradu za svoj rad na podrucju ekonomije


    Nostradurus je napisao/la:
    Jedni zajednički nazivnik je tu ime patriot. Na forumu patriot stranice sam kritizirao libertarijarizam iz razloga što deklarirana načela ne drže vodu (Libek):

    *****************************

    Tako bi isto mogao povezati pokret patriot i SDP zbog poštenih namjera?! Hoću reći, patriot u Liberatijanskom pokretu nema nikakav smisao osim da te zavede. Isto vrijedi i za poštenjačine iz SDP-a koje su prema članku http://www.monitor.hr/clanci/americki-obavjestajci-sjede-u-iri-ju-i-usaid-u-koji-financiraju-sestoricu-a-odgovaraju-montgomeryju/4732/ pošteno zabrazdile daleko od poštenja.


    I plan sdpa i "liberaterijanaca" dolaze iz iste tvornice bankara i bilderberga. Jedan od vecih sponzora ron paula je peter thiel http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Thiel

    On je jedan od osnivaca pay pala (internet placanje Shocked ) i ulagac u face. izmedu ostalog je i voditelj jednog komiteta (ili kako to vec zovu) na bilderbergu. To je sve ista skola ekonomska.

    I sve je to navedeno u onim filmicima koje sam stavio u proslom postu.

    Dakle, ista ekipa financira obje strane (ili koliko god ima strana) jer na taj nacin mogu utjecati da ona strana koja dobije moc (utjecaj) provodi njihovu politiku. Zato ista ekipa financira hdz i sdp (u .hr) ili demokrate i republikance (u sad)..i tako dalje. To je tzv. lazna ljevo desna paradigma. Osnovni program ekonomski (financijski) je uvijek usmjeren onim putem koji njima odgovara. A politicari su korisni idioti http://en.wikipedia.org/wiki/Useful_idiot

    U osnovi je prilicno jednostavno..problem je sto taj sistem vise ne funkcionira i sada se raspada. To je kolaps civilizacije...
    avatar
    nef


    Broj postova : 1
    Join date : 03.07.2012

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  nef 03.07.12 9:56

    U osnovi je prilicno jednostavno..problem je sto taj sistem vise ne funkcionira i sada se raspada. To je kolaps civilizacije...


    Ako bi mogao, pa makar ugrubo, reći kako će se taj kolaps civilizacije dogoditi i kroz koji period?
    Isprike ako si već negdje pisao o tome, pa molim link.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 03.07.12 11:09

    Dobrodošli nef!

    nef je napisao/la:
    U osnovi je prilicno jednostavno..problem je sto taj sistem vise ne funkcionira i sada se raspada. To je kolaps civilizacije...


    Ako bi mogao, pa makar ugrubo, reći kako će se taj kolaps civilizacije dogoditi i kroz koji period?
    Isprike ako si već negdje pisao o tome, pa molim link.

    Financijski sektor zbog svoje malobrojnosti (trebaju malo resursa) i velike financijske moći ima mogućnosti da nas drži u robovlasništvu desetljećima. Problem je u robovima. Oni nisu osvješteni.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 03.07.12 13:41

    nef je napisao/la:
    U osnovi je prilicno jednostavno..problem je sto taj sistem vise ne funkcionira i sada se raspada. To je kolaps civilizacije...


    Ako bi mogao, pa makar ugrubo, reći kako će se taj kolaps civilizacije dogoditi i kroz koji period?
    Isprike ako si već negdje pisao o tome, pa molim link.

    Prve teorije da idemo prema kolapsu (tada se zvalo peak oil http://en.wikipedia.org/wiki/Peak_oil ) je dao hubbert oko 1956 http://en.wikipedia.org/wiki/M._King_Hubbert a da je americka vlada bila svijesna da se nesto dogada (i da nestaje nafte ) se moze pronaci oko 1979 kad je carter stavio solarne panele na bijelu kucu http://usgovinfo.about.com/od/thepresidentandcabinet/tp/History-of-White-House-Solar-Panels.htm

    To je taman prije one naftne krize u svijetu (mislim da je bila 1982 ?? ) kad ni kod nas nije bilo benzina i kad su cijene nate otisle u nebu.


    Zasto spominjem naftu i zasto je ona vazna. Zamisli da imas auto u kojem se vozis. I koji radi na benzin. I da si potrosio sav benzin iz rezervoara i sada auto pocinje usporavati i lagano se gasiti (jer vise nema goriva).

    Sada zamislis da je cijeli svijet (zemaljska kugla) jedan stroj koji se pokrece na naftu i da te nafte ima sve manje i da se stroj gasi. Ako stroj (motor od auta ili industrija koja je stroj svijeta) ostanu bez nafte onda se sve gasi. Jer nema vise energije. Naravno, postoje drugi oblici energije (sunce, plima oseka.. bio masa) ali niti jedan od tih oblika energije nije tako jeftin ko nafta. Ako hoces naftu onda zabijes stap u zemlju i nafta istice.


    To je energetska kriza i samo je jedna komponenta.

    Druga komponenta je financijska kriza (ekonomska). Kao sto je nostradurus objasnio (vise puta) mi zivimo u kreditnoj emsiji novca. To znaci da svaki put kad netko uzme kredit povecava se zaduzenost na umjetan nacin. Kredit (dug) = novac

    Da bi se taj sustav odrzao moraju se stalno nuditi novi krediti i masa novca koja je u opticaju se mora povecavati. BDP = novac * brzina vrtnje. Dakle, sto imas veci BDP to moras brze vrtiti (okretati) novac. I uz to stalno moras ubacivati novac u sistem.

    Na tim osnovama pociva moderna ekonomija. Kada se motor usporava (nema benzina) onda se prestaje vrtiti. A moderna ekonomija pociva na tome da se brzo vrti (BDP) i da se kolicina novca pojacava. To su dvije nespojive stvari jer ako se motor ugasi (industrija) onda nema vrcenja..ako se motor uspori jer nema dotoka benzina onda se i BDP uspori.

    Mi smo sad u fazi kad se motor usporava (jer nema dosta benzina) i kada se vrcenje novca usporava (jer se motor usporava). I to je sve prije gasenja.

    A sve to je posljedice krive pretpostavke o kontinuiranom rastu. Dat cu primjer cijena nekretnina..svi su "pretpostavljali" da ce cijene nekretnina stalno rasti (i to je do sad bilo slucaj) i uzimali kredite sa idejom da ce ih jednom prodati (ako ih ne zele zadrzati) i na taj nacin zaraditi. Mi smo u konacnom sistemu (koji ima granice) i nije moguce da stalno rastemo. Recimo da smo u valu koji nekad raste (to je peak) a nekad pada...

    Kao sto je nasa ekonomija (svjetska) rasla godinama i donjela veliki prosperitet tako sada mora pasti. Jer to je sistem funkcioniranja vala..ide gore pa dole...i mi sada padamo sto mozes vidjeti po svim indeksima.

    Mi smo do sad rasli umjetno troseci rezerve koje smo stvarali desetljecima. Tipa, RH je rasla umjetno troseci rezerve koje su stvorene od 1945 do 1990..sve smo rasprodali da bi mogli imati umjetni rast. Taj rast koji smo imali nije bio temeljen na novoj vrijednosti nego na rasprodaji starih. A kad rasprodajes onda uvijek rasprodajes po manjoj cijeni nego sto je to kostalo da se kupi. Znaci, mi smo bogatstvo (imovinu) rasprodali da bi imali umjetan rast...i kad nemas vise sto za rasprodati onda padas..

    A sto je duze odrzavan umjetan rast to ce pad biti veci.

    Isto je u svijetu..svijet je imao umjetan rast (printanjem novca) i sad mora pasti. Sto je duze umjetan rast odrzavan to pad mora biti veci.

    Sada ce pad biti toliko velik da ce prouzrociti propast civilizacije u kojoj zivimo. Samo, ova civilizacija je "globalna" jer je sistem globalan. I bit ce gadno

    Sto se tice vremena:

    Prve indikacije da ce krenuti je kao sto sam naveo oko 50 tih. Do kraja 1970-tih su vec bili sigurni ali su odlucili zanemariti..

    Prvi ozbiljniji padovi su se dogodili oko 2000 a 2008 je financijsko trziste umrlo i sada se odrzava samo zahvaljujuci prevari. Jer je sve nastimano (primjer http://danas.net.hr/novac/banke-u-velikoj-britaniji-pod-istragom-manipulirale-kamatama )

    Dakle, mi smo u ovom trenutku u kolapsu civilizacije (ove u kojoj zivimo). I on se ubrzava. I ubrzavat ce se.

    Koliko ce trajati ovisi o tome koliko ce trebati da se rodi nova civilizacija. Ili cemo izumrijeti...

    Doslovno, to su dvije opcije..ili napravimo novu civilizaciju ili izumiremo kao ljudska vrsta.

    Da li razumijes i jel te jos nesto zanima ?
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 03.07.12 13:49

    Nostradurus je napisao/la: Dobrodošli nef!

    nef je napisao/la:
    U osnovi je prilicno jednostavno..problem je sto taj sistem vise ne funkcionira i sada se raspada. To je kolaps civilizacije...


    Ako bi mogao, pa makar ugrubo, reći kako će se taj kolaps civilizacije dogoditi i kroz koji period?
    Isprike ako si već negdje pisao o tome, pa molim link.

    Financijski sektor zbog svoje malobrojnosti (trebaju malo resursa) i velike financijske moći ima mogućnosti da nas drži u robovlasništvu desetljećima. Problem je u robovima. Oni nisu osvješteni.

    Ali robove sada otpustaju jer nemaju vise novca da ih odrzavaju. Jer to sad vlada upravo radi..otpusta robove. Oni koji rade u drzavnim firmama su u stvari robovi...i oni imaju najvice kredita. I oni se sad otpustaju jer nemaju vise novca da ih placaju.

    A sto je vise robova van sustava to je veca mogucnost pobune...jer nemaju "robovi" sto jesti...

    I zato je vazno uvesti novi sustav koji ce postici sto vecu zaposlenost jer nas u protivnom ocekuje period nasija i revolucija u kojima ljudi pljackaju da bi jeli. Zato i je samupravni socijalizam jer on ima cilj sto vecu zaposlenost. A ako ljudi rade onda se nesto proizvodi i motor se vrti...ako se motor vrti (industrija) onda idemo prema negdje.

    I sto vrijeme vise prolazi to su robovi vise osvjesteni. A sad ih ima jako puno koji su osvjesteni i uskoro cemo morati ponuditi alternativu ovom sto je sad jer ovi vise ne mogu odrzavati ovaj sustav jos dugo...
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 04.07.12 22:56

    Ili da probam objasniti jednostavnije

    Sustav = motor

    energija = nafta

    Kada motor ostane bez nafte onda stane

    Kada sustav ostane bez energije onda stane


    Kada sustav stane to znaci da staje civilizacija. Znaci, sve oko nas.

    Obicno motor ne stane odjednom nego se polako gasi kako mu stize sve manje i manje nafte. Sustav (civilizacija) se polako gasi jer nemamo vise nafte koliko nam treba za odrzavanje sustava (motora) da radi.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 08.07.12 2:23

    A prica sa LIBORom se siri

    http://www.forbes.com/sites/shahgilani/2012/07/06/its-not-libor-stupid-central-banks-are-the-problem/


    The Libor scandal is about to get a whole lot worse. And, that’s the good news.

    Not only are at least twenty more big banks under investigation as part of a massive fraud to manipulate interbank lending rates that affect some $800 trillion in loans and derivatives, but the Bank of England is about to take center stage in the scandal.


    Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2166242/Barclays-20-banks-including-HSBC-facing-criminal-inquiry-rate-fix-scandal.html#ixzz1zzB8LewQ


    20 more banks were rigging interest rates: British bankers now facing criminal inquiry over scandal that was kept secret for years


    ne samo da je jos 20 banaka iz velike britanije umijesano nego je umijesana i engleska banka

    A postoje nepotvrdene infomacije da sve vise banaka ima problema sa isplatama na bankomatima. Ovdje se spominje njemacka postanska banka

    http://sherriequestioningall.blogspot.com/2012/07/deutsche-postbank-ag-atms-not-working.html

    Deutsche Postbank AG ATMS not working in Germany? Banks in Europe shutting down due to glitches or are they Bank Holidays?

    Dakle, imamo javno poznato da je LIBOR ( medubankovne kamatne stope) namjestan i vise banaka je prestalo isplacivati gotovinu u bankomatima...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Libor

    i naravno fed The Fed And LIBOR - The Biggest Manipulator Of Them All

    http://www.zerohedge.com/news/fed-and-libor-biggest-manipulator-them-all

    Komentari vijesti - Page 19 20120704_libor_0
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 08.07.12 13:32

    Jos jedna infomacija o problemima u bankarskom sektoru sa isplatom novca (njemacka)


    The IT ‘glitch’ that has entirely shut down RBS’ NatWest Bank and halted ATM transactions at Russia’s largest bank Sberbank, has now spread to Germany’s largest bank, Deutsche Postbank.
    Deutsche Postbank Friday reported its own IT glitch that has completely paralyzed its ATM’s nationwide.


    http://www.silverdoctors.com/banking-it-glitch-reaches-germany-deutsche-postal-bank-halts-atm-transactions/
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 09.07.12 12:21

    Prelazak iz teorije zavjere u cinjenicu da postoji zavjera.

    Sa svim infomacijama koje sad izlaze van cinjenica je da LIBOR nije mogao namjestati samo barclys nego su i ostale banke morale biti ukljucene (ukljucujuci i englesku centralnu banku).

    A to znaci da je cinjenica da je cijeli bankarski sustav namjesten i da su kamatne stope izmisljenje. Ili da to objasnim ovako...kamate koje placate na kredite, kreditne kartice...sve ostalo su dogovorene od nekolicine ljudi koji sjede u sobi. I oni ih dogovaraju na nacin koji njima odgovara. Nema "slobodnog trzista" nema zakona ponude i potraznje..postoji samo par tipova koji si namjestaju kamate kako im odgovara. Sva financijska trzista su namjestena.

    Things That Make You Go Hmmm - Such As The Transition From Conspiracy Theory To Conspiracy Fact

    http://www.zerohedge.com/news/things-make-you-go-hmmm-such-transition-conspiracy-theory-conspiracy-fact

    Komentari vijesti - Page 19 20120708_libor

    a onda to znaci i da su cjene zlata (metala) isto tako namjestene i da je novac (fiat) potpuno bezvrijedan...

    Komentari vijesti - Page 19 20120708_gold

    I cisto ako je netko mislio ispasti "pametan" pa kupovao zlato....papirnato zlato ne postoji. Ako ga nemate fizicki u posjedu onda nemate zlato nego papir na kojem pise "zlato" a to je jednako vrijedno kao i novac

    Shhh... Don't Tell Anyone; Central Banks Manipulate Rates

    http://www.zerohedge.com/news/shhh-dont-tell-anyone-central-banks-manipulate-rates

    I japansko trziste (proizvodnja) se upravo urusilo samo u sebe a globalna proizvodnja je stala... sjecate se onog sa motorom ? i naftom koja pokrece motor ?

    E, pa nafte vise nema i motor staje

    Japan Machinery Orders Implode As Global Economy Grinds To A Halt

    http://www.zerohedge.com/news/japan-machinery-orders-implode-global-economy-grinds-halt

    Komentirajte...
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 10.07.12 2:34

    Alex Jones & Webster Tarpley: The Hidden Agenda Behind WikiLeaks - Alex Jones Tv Sunday

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Mg5Nc0USdKQ



    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 10.07.12 18:40

    FED je priznao da je znao za namjestanje LIBORa od 2007 / 2008 i time su priznali da je financijska kriza 2008 namjestena (namjerno izazvana).

    Federal Reserve Admits It Knew Of Barclays Libor "Problems" In 2007 And 2008

    http://www.zerohedge.com/news/federal-reserve-admits-it-knew-barclays-libor-problems

    From Bloomberg:

    The Federal Reserve Bank of New York was aware of potential issues involving Barclays Plc and the London interbank offered rate after the financial crisis began in 2007, according to a statement from the district bank.

    “In the context of our market monitoring following the onset of the financial crisis in late 2007, involving thousands of calls and e-mails with market participants over a period of many months, we received occasional anecdotal reports from Barclays of problems with Libor,” New York Fed spokeswoman Andrea Priest said in an e-mailed statement.

    “In the spring of 2008, following the failure of Bear Stearns and shortly before the first media report on the subject, we made further inquiry of Barclays as to how Libor submissions were being conducted,” the statement said. “We subsequently shared our analysis and suggestions for reform of Libor with the relevant authorities in the U.K.”

    Representative Randy Neugebauer, a Texas Republican who serves on the House Financial Services committee, sent a letter to New York Fed President William C. Dudley dated yesterday requesting transcripts of communications between the district bank and Barclays relating to setting interbank offered rates from August 2007 to November 2009. Neugebauer asked for the documents by July 13.

    The Senate Banking Committee has begun to schedule briefings “with relevant parties to learn more about these allegations and related enforcement actions,” Senator Tim Johnson, a South Dakota Democrat who chairs the Senate Banking Committee, said in a statement.

    Johnson also said that he is asking Treasury Secretary Timothy F. Geithner and Fed Chairman Ben S. Bernanke to “be prepared to answer Senators’ questions on this matter” at upcoming hearings.
    It knew, and did nothing, or rather, it knew, and advised nobody who relies on LIBOR spreads to fixed income products (that would be everyone by the way, and certainly those who had Adjustable Rate Mortgages and virtually every municipality locking in rates courtesy of JPM's swaps) that Libor was manipulated. And more importantly, the Fed never shared any of this with the BOE or any of Barclays' regulators?

    But guess whose favorite's tax expert just got dragged under the bus? Via Reuters:

    According to the calendar of then New York Fed President, Timothy Geithner, who is now U.S. Treasury Secretary, it even held a "Fixing LIBOR" meeting between 2:30-3:00 pm on April 28, 2008. At least eight senior Fed staffers were invited.

    It is unclear precisely what was discussed at this meeting or who attended. Among those invited, along with Geithner, was William Dudley, who was then head of the Markets Group at the New York Fed and who succeeded Geithner as its president in January 2009. Also invited was James McAndrews, a Fed economist who published a report three months later that questioned whether Libor was manipulated.

    "A problem of focusing on the Libor is that the banks in the Libor panel are suspected to under-report the borrowing costs during the period of recent credit crunch," said that report in July 2008 that examined whether a government liquidity facility was helping ease pressure in the interbank lending market.

    When asked for comment, McAndrews directed questions to a New York Fed spokeswoman. Dudley could not be immediately reached for comment.


    A poljska je pocela razmisljati o tome da li ce uvesti euro ili nece tako da nista od neodgodivog ulaska.

    Poland Pulls The Plug On Imminent Euro Entry

    http://www.zerohedge.com/news/poland-pulls-plug-imminent-euro-entry

    It seems increasingly the European leaders themselves (absent the self-referential peripheral political paeons) are getting the joke in Europe. Following Buba's Weidmann's rational comments this morning (via Bloomberg):

    *WEIDMANN SAYS CAN'T SOLVE EURO CRISIS WITH EVER BIGGER FUNDS
    *WEIDMANN BANK FINANCING (Bailout - kicking the can) COULD WORSEN WITH EURO CRISIS
    Now, Poland's deputy finance minister is pulling back dramatically from their desire to enter the European union:

    *POLAND PLANS `OPPOSITE OF ACCELERATION' IN EURO DRIVE: DOMINIK
    *POLAND SAYS EURO-AREA STABILITY IS NEW CRITERION FOR EURO ENTRY
    It seems there is some rational thinking occurring in Europe - no matter how algos react to recycled headlines.

    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 11.07.12 0:05

    A ovdje je objasnjeno kako je cijeli taj sistem zamisljen i pokrenut 1954

    http://www.lawfulpath.com/ref/sw4qw/
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 13.07.12 4:25

    s-p o udruzi franak



    Udruga Franak je prevarila dužnike
    Autor SP
    Srijeda, 04 Srpanj 2012 14:50


    Iako smo u početku podržavali Udrugu Franak vjerujući da zastupaju interese dužnika, danas smo upoznati sa žalosnom činjenicom.

    Udruga Franak više ne traži konverziju kredita u švicarskim francima u kune, već u eure! Naime, osnovni kamen spoticanja između Saveza za promjene i te udruge bio je u tome što mi smatramo da je kuna službena valuta u našoj zemlji, te da bi sukladno tome i krediti trebali biti u domaćoj valuti.

    U početku je Udruga Franak oklijevala javno reći jesu li za to da se valutna klauzula ukine, a krediti budu pretvoreni u kunske i nakon duže rasprave rekli su da žele - to je bio i službeni stav njihovog tadašnjeg predsjednika Tomislava Prpića*. Sukladno tome, mi smo zauzeli pozitivan stav prema njima.

    Danas tvrde suprotno!

    Tužbenim zahtjevom traže da se krediti u CHF pretvore u "kunske kredite ili kredite s valutnom klauzulom u EUR" (link).

    Kakvo izrugivanje svima koji su vjerovali u to da su oni protiv valutne klauzule! Kakvo izrugivanje svim dužnicima u eurima koji kao i oni u švicarskim francima ne mogu vraćati kredite!

    I naravno... na taj način uspjeli su razjediniti dužnike, umjesto da se svi zajedno bore protiv valutne klauzule, ispada da je problem samo u švicarskim francima, a ne i u valutnoj klauzuli kao takvoj.

    Argument 'da su se banke vani zaduživale u eurima' također ne prihvaćamo. To je problem banaka, zašto se nisu kod HNB-a zaduživale u kunama? Koja je uloga središnje banke (HNB-a) ako ne da posuđuje novac (kune) poslovnim bankama?

    Što se tiče njihovih tužbenih zahtjeva, oni će sasvim sigurno biti odbijeni i to iz dva razloga:

    1. HNB dozvoljava davanje kredita s valutnom klauzulom u CHF

    2. HNB dozvoljava bankama samovoljno mijenjanje kamatnih stopa (**taj dio tužbe odbijen je već na prvom ročištu)

    Umjesto da se bore za to da dođe do promjene zakona (ukidanja valutne klauzule i zabrane promjenjive kamatne stope), oni ulaze s bankama u spor koji ne mogu dobiti zato jer banke posluju u skladu sa zakonom. Drugim riječima, gube vrijeme i mažu ljudima oči, a na kraju će novcem od članarina morati bankama platiti troškove njihovih odvjetnika.

    Bitno je za napomenuti da je središnji problem financijskog sustava u Hrvatskoj - novac kao dug, odnosno financijski sustav baziran isključivo na kreditu. Kakva je to udruga za zaštitu dužnika koja se ne bavi pitanjem novca kao duga? Kako je moguće vratiti dug (kredit), ako novac za otplatu kamate ne postoji - tj. nikada nije niti ušao u opticaj.

    *Kako ne bi bilo dvojbe oko njihovog prijašnjeg stava citiramo bivšeg predsjednika njihove udruge Tomislava Prpića: "Tražimo konverziju kredita u kune, naime kuna je Hrvatska nacionalna valuta. Uvođenjem devizne klauzule praktično je u Hrvatskoj uveden strani novac, uvedena je strana valuta tako da su svi krediti, većina kredita koje su građani podigli je vezana za euro ili švicarce, a valuta izvršenja je kuna" (link).

    **Sudac koji im sudi (Radovan Dobronić) bivši je zaposlenik Zagrebačke banke i već je na prvom ročištu odbio tužbeni zahtjev udruge Potrošač za isplatu odštete u razlici rata kredita zbog mijenjanja kamatnih stopa (link).


    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5XQU1jtWs0A
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 13.07.12 9:30

    Moramo znati da ljudi koji su dizali kredite za stanove spadaju u bolje platežne, pa prema tome imaju onaj kliker koji zovemo oportunizam. Oni misle da su pametni i da sve znaju. Oni su uspješni, imaju dobre poslove i plaće. Njima je sustav dobar, ali im osobno sada nije po ćefu.

    Ta taktika prizemne borbe bez shvaćanja pozadine svega će im se obiti o glavu. Glupo je boriti se protiv unutar zakona koji su donešeni da bi štitili banke. Zakone treba mijenjati. Ljudska glupost je neizmjerna. Vlastitim oportunizmom samo pomažu bankarima da vladaju ljudima.

    Rekao sam im odmah da borbu trebaju povesti za ukidanje kreditne ekspanzije novca, ali eto, nije bilo pameti pa će sada ispaštati mnogi mali oportunisti.
    avatar
    erdedi


    Broj postova : 138
    Join date : 06.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  erdedi 13.07.12 11:16

    Nostradurus,
    KAKO povesti borbu za ukidanje kreditne ekspanzije novca. Samo ZAKONIMA.
    KAKO mjenjati ZAKONE. Moraš biti na VLASTI.
    KAKO doći na vlast. Putem IZBORA
    KAKO izaći na izbore. Kao STRANKA ili pojedinac s NEZAVISNOM listom.
    TKO je pojedinac koji bi mogao osvojiti vlast s programom koji je osmišljen od grupe anonimaca.
    Mislim da nemamo nikakvih izgleda, osim u slučaju da se nešto slično počne dešavati u cijelom svijetu, čemu bi se priklonila i naša vlast. Ne znam, stvarno ne znam što i kako učiniti da bi potaknuli promjene.

    Bez obzira na ove iz udruge Franak i njihovu "pamet" ne krivim ih previše. Ti ljudi jednostavno su u to uvučeni reklamama, lažima bankara i političara. Mi znamo da je sve prijevara, a do prije godinu ili dvije, kao relativno uspješan poduzetnik, nisam o ovome ni razmišljao i postupao sam isto kao i ovi ljudi.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 13.07.12 13:28

    erdedi je napisao/la:Nostradurus,
    KAKO povesti borbu za ukidanje kreditne ekspanzije novca. Samo ZAKONIMA.
    KAKO mjenjati ZAKONE. Moraš biti na VLASTI.
    KAKO doći na vlast. Putem IZBORA
    KAKO izaći na izbore. Kao STRANKA ili pojedinac s NEZAVISNOM listom.
    TKO je pojedinac koji bi mogao osvojiti vlast s programom koji je osmišljen od grupe anonimaca.
    Mislim da nemamo nikakvih izgleda, osim u slučaju da se nešto slično počne dešavati u cijelom svijetu, čemu bi se priklonila i naša vlast. Ne znam, stvarno ne znam što i kako učiniti da bi potaknuli promjene.

    Bez obzira na ove iz udruge Franak i njihovu "pamet" ne krivim ih previše. Ti ljudi jednostavno su u to uvučeni reklamama, lažima bankara i političara. Mi znamo da je sve prijevara, a do prije godinu ili dvije, kao relativno uspješan poduzetnik, nisam o ovome ni razmišljao i postupao sam isto kao i ovi ljudi.

    Nije potrebno da sami budete političar da bi mijenjali zakone. Ugledajte se na Krupni kapital. Lobirajte. Npr. Transparnecy Internacionatl koristi silni napor da nešto "nauči" ljude, a nisu stvorili stranku koja bi to sve poštivala i zastupala. Tehnika bi se mogla nazvati "um caruje, a snaga klade valja". Treba koristiti pamet, a ne snagu. Po mom mišljenju bolje je energiju koristiti za lobiranje, nego za vlastito razvijanje snage. Vlastitim snagama morate uvjeriti stotine tisuća birača. Ako lobirate kod vodstva stranaka, moći ćete dobrim lobiranjem dobiti istu snagu sa višestruko manje utroška resursa. Tj. treba kanalizirati politiku drugih stranaka i djelovati nestranački.

    Pogledajmo taktiku ovih koji su nas doveli u ovu situaciju. Djeluju nestranački i postižu odlične rezultate. Njihovi budžeti su manji nego budžeti jedne stranke za jedne izbore. Tj. po mom mišljenju bi bilo korisnije osnovati legalnu udrugu za "Novu ekonomsku politiku" (ili neki drugi naziv) i okupljati stručnjake, nego ući u politiku.

    Kao prvo, mi trebamo steći znanstveni legitimitet i propagirati ideju. Idealno je da se nađe ekonomski stručnjak koji sudjeluje na sastancima ekonomista, a koji bi tada mogao izlagati svoje ideje i širiti ih. Jer pogledajmo što radi konkurencija. Organiziraju seminare za političare i predavanja za studente na fakultetima.

    Za sada imamo problem što nas akademska zajednica baš ne doživljava kao relevantne sudionike. Tj. njih baš ni ne brine što im postojeća ekonomska teorija ne drži vodu. Svi oni misle što će biti sa njihovim poslovima i prihodima, ako počnu pričati drugačije.
    -----------

    Dakako, ne branim vam da uđete u političke vode. Ja to nisam u stanju. Ne dajem obećanja koja nisam u mogućnosti ispuniti. Prema tome, politika nije za mene jer sva konkurencija nekažnjeno obećava neostvarivo.
    -----------

    A što se tiče anonimnosti. Da li su vama draži poznati koji pričaju nebuloze i lažu ili anonimusi koji govore istinu i daju plan rješenje. Teška dilema?

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 19 Empty HNB upozorava na gomilanje loših kredita

    Postaj  Nostradurus 13.07.12 15:26

    http://www.poslovni.hr/vijesti/hnb-upozorava-na-gomilanje-losih-kredita-210121.aspx?id=210121
    Komentari vijesti - Page 19 198313
    Od ukupno 295,6 milijardi kuna kredita u Hrvatskoj krajem ožujka ove godine 12,74 posto ili 37,6 milijardi kuna odnosi se na tzv. loše kredite, podaci su Hrvatske narodne banke (HNB).
    I navodno se nema pojma od kuda ovaj problem? Reklo bi se: vrhunska majmunska posla. Vujčič okuplja tim vrhunskih stručnjaka u savjet HNB-a. Samo im još odijela super heroja fale. Jer ih samo super moći mogu spasiti kada raja prokuži radnju koju nam prodaju godinama.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 13.07.12 16:46

    Komentari vijesti - Page 19 AXjSL

    Sponsored content


    Komentari vijesti - Page 19 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 19.05.24 9:19.