Hrvatski ekonomski preporod

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
 Hrvatski ekonomski preporod

Foruma za novu ekonomsku politiku i blagostanje


+15
Nadahon
netko
fabricio1
danemann
Trenka
Colonnello
Liburn
erdedi
BUBI
Veles
jekadril
Frankopan
wiz
Jung-fu
Nostradurus
19 posters

    Komentari vijesti

    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 07.05.12 22:06

    jung-fu
    Ja duboko sumnjam da u Srbiji postoji nesto sto se zove nekreditni novac.
    A sto se tice inflacije, nedavno je nas guverner Soskic prodao 700 miliona evra i time pokrio pridoslu inflaciju.

    Nostradurus
    Zaista bih zeleo da cujem nesto vise o dokapitalizaciji. A da muljaju to je jasno kao dan.
    95% ljudi koji koriste usluge bankraskih kredita, nema pojma kako sve to funkcionise i naravno da je lako muljati u takvim uslovima.


    Trenka
    Trenka


    Broj postova : 32
    Join date : 29.02.2012
    Age : 33
    Lokacija : Karlovac-Zagreb

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Trenka 08.05.12 10:35

    Filipusis je napisao/la:jung-fu
    Ja duboko sumnjam da u Srbiji postoji nesto sto se zove nekreditni novac.
    A sto se tice inflacije, nedavno je nas guverner Soskic prodao 700 miliona evra i time pokrio pridoslu inflaciju.
    što piše u srpskom ustavu i vezanim zakonima?


    -kod BiH je, recimo, zanimljiv članak 7.
    http://www.ccbh.ba/public/down/USTAV_BOSNE_I_HERCEGOVINE_bos.pdf
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.12 12:24

    Filipusis je napisao/la:
    Nostradurus
    Zaista bih zeleo da cujem nesto vise o dokapitalizaciji. A da muljaju to je jasno kao dan.
    95% ljudi koji koriste usluge bankraskih kredita, nema pojma kako sve to funkcionise i naravno da je lako muljati u takvim uslovima.

    Razlozi stalne potrebe dokapitalizacije su više nego jasni. Novac koji se realno ubacuje u sustav je obično od vanjskotrgovinskog suficita, stranih investicija i stranih kredita. Taj novac se u banakarskom sustavu pretvara u nekoliko puta veću količinu kredita. Realno ubačeni novac završava u obaveznoj rezervi, minimalnoj rezervi banke, profitu banaka (koji iznose iz zemlje) i drugim profitima zadržanim u gotovini koja nije položena u banku ili na nekom računu. Dakle imamo sustav koji radi kao pojačalo dotoka novca. Međutim, krediti su neotplativi jer ih ima više nego ubačenog novca (nema novca koji će biti profit banke). Kako banka ne može naplatiti kredite, a mora dalje poslovati ona mora povećavati svoj kapital. Štednja subjekata nije dovoljna jer je ona iskorištena za kreditnu ekspanziju. Daljnja ekspanzija je moguća jedino sa dokapitalizacijom. Ova pojava je logična u zemlji koja ima deficit vanjskotrovinske bilance. Strane banke do sredstava za ekspanziju kredita dolaze posudbom novca od ECB-a, svoje središnjice ili FED-a.

    Države koje imaju dobar suficit vanjskotrgovinske bilance imaju dotok novca koji omogućava povećanje kreditne ekspanzije. Također, kada država uzima puno stranih kredita, nema problema sa kapitalom banaka. Dotok novca od kredita se koristi za daljnju ekspanziju kredita.

    Više imate na: http://sites.google.com/site/financijskisustav/profit-banke te na http://sites.google.com/site/financijskisustav/novac-kao-dug i http://sites.google.com/site/financijskisustav/kreditni-sustav.
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 08.05.12 17:52

    Nostradurus
    Znaci, dokapitalizacija nastaje novcem suficita? Da li to znaci da bilo koja zemlja ne moze da ima suficit (profit) veci od duga na kamate?
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.12 18:15

    Filipusis je napisao/la:Nostradurus
    Znaci, dokapitalizacija nastaje novcem suficita? Da li to znaci da bilo koja zemlja ne moze da ima suficit (profit) veci od duga na kamate?

    Nije tako. Ako ima vanjskotrgovinskog suficita, tada taj novac sjeda na račune u banci i banka može nastaviti kreditnu ekspanziju te se teoretski ima iz čega uzeti novac za profit. Ako nema dotoka novca, stvar zaškripi jer se nema od kuda vraćati kredite. Tada se umjesto dotoka depozita štediša mora raditi dokapitalizacija.

    Međutim, morate znati da je realna štednja koju vi položite u banci tek sa oko 20% pokrivena sa realnim novcem. I bez obzira da li banka morala u dokapitalizaciju ili ne, ona je u stalnom riziku da kada jednom stane dotok novca da će bankrotirati. Izdani krediti su naplativi tek ako stalno postoji dovoljan dotok novca u sustav.

    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 08.05.12 18:21

    Pitao sam to, posto si na jednom mestu rekao da zemlje sa suficitom, takodje gomilaju dug! To sam shvatio na sledeci nacin: Drzava svoj spoljni suficit stavlja u banke, koje one potom izdaju kroz kredite, samim tim, kamatama se stvara dug koji je veci od deponovanog novca, zar ne? Tako da drzava opet ima manji suficit od duga na kamate. Verovatno negde gresim....
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.12 18:34

    Filipusis je napisao/la:Pitao sam to, posto si na jednom mestu rekao da zemlje sa suficitom, takodje gomilaju dug! To sam shvatio na sledeci nacin: Drzava svoj spoljni suficit stavlja u banke, koje one potom izdaju kroz kredite, samim tim, kamatama se stvara dug koji je veci od deponovanog novca, zar ne? Tako da drzava opet ima manji suficit od duga na kamate. Verovatno negde gresim....

    Točnije, dug u zemlji raste tempom otprilike sadašnji suficit*3 do sadašnji suficit*5. Očigledno je da novčana masa raste te da i iznos kamata sa godinama raste. Zbog toga se i vanjskotrgovinski suficit mora povećavati. Inače će se sigurno u jednom momentu odgoditi da će suficit biti nedovoljan za plaćanje kamata. Svojedobno sam računao da nijemci s obzirom na svoj dug i veličinu suficita ne bi mogli plaćati prosječnu kamatu na ukupni dug veći od 3%. A npr. RH se bez problema zadužuje sa kamatom od 6,25%. Očigledno je da političari i oni koji ih savjetuju i ne namjeravaju vraćati dugove. Pljačkaju dok ide.
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 08.05.12 18:52

    potpuno logicno!

    A sta recimo ako Nemac ima dug, a njemu drugi duguju mnogo vise!? Nemci u stvari imaju dobar bilans, zar ne?
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.12 18:57

    Filipusis je napisao/la:potpuno logicno!

    A sta recimo ako Nemac ima dug, a njemu drugi duguju mnogo vise!? Nemci u stvari imaju dobar bilans, zar ne?

    U svakom slučaju, možemo to gledati ovako. Ako se njemačka država zadužuje po niskoj kamati i taj novac troši u Njemačkoj, tada se taj zarađeni novac posuđuje drugima po 6% i izgleda odličan biznis. Prvo, visokim kamatama se ubija konkurencija drugih država i stvara inflacija troškova. Međutim ima jedno veliko ALI. Taj biznis nema svijetlu budućnost. Jednom će se slomiti.
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 08.05.12 19:11

    Da li ce se slomiti usled nagomilane inflacije ili zbog neceg drugog? Zasto Nemac ne bi mogao da ulozi te pare u neku fabriku?

    Mislim, inflacija ne moze da opada u ovakvom sistemu kreditnog novca, zar ne, samo da raste? Uvek ce postojati potreba za novim novcem, koji pokriva kamate!?
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.12 19:24

    Filipusis je napisao/la:Da li ce se slomiti usled nagomilane inflacije ili zbog neceg drugog? Zasto Nemac ne bi mogao da ulozi te pare u neku fabriku?

    Mislim, inflacija ne moze da opada u ovakvom sistemu kreditnog novca, zar ne, samo da raste? Uvek ce postojati potreba za novim novcem, koji pokriva kamate!?

    Problem je kad onaj koji ima novca želi da zaradi 10% prinosa svake godine. I kada mu to uspijeva, jasno je da financijska zarada raste brže od rasta ponude roba. Druga stvar je što preko 80% novca koji imamo na računima predstavlja nečiji kredit i time trošak. Ta presija troška i duga prema bankama vodi u preuzimanje svih realnih dobara od strane banaka.

    Pogledajte zanimljivu analizu: https://sites.google.com/site/financijskisustav/inflacija-bez-primarne-emisije. Tu sam analizirao rast duga zbog korištenja kreditnog novca kada postoji neka inflacija. Rezulatat analize je da dug prema bankama raste sa vremenom zbrojenom stopom kamate banke i inflacije. Točnije, realni dug prema bankama raste netaknuto prema eksponencijalnom zakonu koji ne može slijediti niti jedna realna proizvodnja. Zaključak iz toga je da sustav mora potonuti u beskrajnom dugu prema bankama i mogućem gubljenju svega na ime dugova. Grčka je primjer da to može trajati godinama, a da raja doslovce bleji i ne vidi što se događa. Krajnji rezultat je da će država biti toliko oslabljenja da neće moći služiti ostvarenju interesa većine građana.

    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 08.05.12 19:39

    Pogledacu to!

    A sta recimo, ako sam ja konkurentan, sto bi mene interesovala vrednost duga? Ja tebi dugujem evro, ti meni dugujes evro. Sta nas briga sto je konkretna vrednost duga porasla, mi mso na nuli.

    Ako lepo ulozim novac, zasto bi me zanimala vrednost kamata?
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.12 22:33

    Filipusis je napisao/la:Pogledacu to!

    A sta recimo, ako sam ja konkurentan, sto bi mene interesovala vrednost duga? Ja tebi dugujem evro, ti meni dugujes evro. Sta nas briga sto je konkretna vrednost duga porasla, mi mso na nuli.

    Ako lepo ulozim novac, zasto bi me zanimala vrednost kamata?

    Iz prostog razloga što imaš krvopiju na grbači, a ne treba ti. Bez privatnog novca bi se društvo razvijalo sa puno višim standardom za sve stanovnike. Bilo to u naizgled uspješnoj državi ili ne. Privatni novac koji se povećava preko kredita vodi u raslojavanje društva jer jedni prosperiraju, drugi su na nuli, a treći idu u propast. I dok god ima ovih koji prosperiraju, mora biti i ovih koji propadaju. Jel da nije fer. Još je gluplje da narod ne shvaća ovu pojavu i da se ne organizira protiv nje.
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 08.05.12 22:43

    Ma da...drustvo je napravljeno po obrascima robovlasnistva. Da je rad merilo materijalnog bogatstva, robovi bi bili najbogatiji sloj drustva. Kao sto znamo, stvarnost je potpuno drugacija.

    Reci mi, posto nisam video nigde na tvojim temama, kako gledas na sve vecu zamenu ljudskog rada tehnologijom? Sa druge strane, broj ljudi na Zemlji raste, a politicari obecavaju "nova radna mesta". Zar ne smrdi tu nesto? Nova tehnologija nikako ne omogucava nova masovna zaposljavanja. Ja mislim da smo u velikim problemima!

    I jos nesto: kakvo je tvoje vidjenje Zeitgeist pokreta, Venus Projekta i cele te ideje? Ne znam koliko si upoznat....
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.12 23:36

    Filipusis je napisao/la:Ma da...drustvo je napravljeno po obrascima robovlasnistva. Da je rad merilo materijalnog bogatstva, robovi bi bili najbogatiji sloj drustva. Kao sto znamo, stvarnost je potpuno drugacija.

    Reci mi, posto nisam video nigde na tvojim temama, kako gledas na sve vecu zamenu ljudskog rada tehnologijom? Sa druge strane, broj ljudi na Zemlji raste, a politicari obecavaju "nova radna mesta". Zar ne smrdi tu nesto? Nova tehnologija nikako ne omogucava nova masovna zaposljavanja. Ja mislim da smo u velikim problemima!

    I jos nesto: kakvo je tvoje vidjenje Zeitgeist pokreta, Venus Projekta i cele te ideje? Ne znam koliko si upoznat....

    Povećanje korišenja robota i druge tehologije za masovnu proizvodnju je puta za oslobađanje viška ljudi koji tada mogu raditi na drugim proizvodima. Generalno to vodi prema povećanju standarda života, ali i prema većem trošenju resursa.

    Projekt Venus postaje upitan jer prema nekim informacijama, sam autor je čini se član neke od grupa koje vladaju iz sjene. Negdje sam to pročitao. Defintivno je istina da tehnolološki napredak vodi u problem zapošljavanja jer će manji broj ljudi moći proizvesti sve za život svih. Ali to je onda i rješenje za skraćenje aktivnog vremena za umirovljenje. To je logičko razmišljanje koje se kosi sa produživanjem radnog staža za umirovljenje jer su fondovi financijski neodrživi (zbog ovih koji kamatare nadnacionalno).

    Uvođenje nekreditnog novca i filozofije maksimalne dobrobiti za većinu stanovništva vodi bliže rješenjima tipa Venus nego ovo što sada imamo. Ne pišem o tome jer ljudi ne mogu pojmiti ni u čemu su sada, a kamoli što će izroditi jedini izlaz iz sadašnjeg stanja. Egoizam, oportunizam bogaćenje preko noći je i dalje maksima i cilj većine. Raja ne može pojmiti da nema sreće u društvu u kome bogaćenje ima toliko negativnih nus pojava.

    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 09.05.12 18:26

    Nostradurus je napisao/la:
    Povećanje korišenja robota i druge tehologije za masovnu proizvodnju je puta za oslobađanje viška ljudi koji tada mogu raditi na drugim proizvodima. Generalno to vodi prema povećanju standarda života, ali i prema većem trošenju resursa.
    Neki ekonomisti (pre svega Dzeremi Rifkin), spominju Trecu Industrijsku Revoluciju, koja je vec pocela i koja se zasniva na internetu i obnovljivim izvorima energije.

    Mozda cu malo skrenuti sa teme, ali nanotehnologija ce za 20-30 godina potpuno izmeniti zivot koji danas poznajemo, potpuno eliminisati coveka iz procesa proizvodnje. Kako ce to uticatai na drustveno-ekonomsko-politicku realnost, ostaje da se vidi. Naravno, tehnologija se uvek moze koristiti i u negativnom kontekstu. Nadajmo se razumu!


    Projekt Venus postaje upitan jer prema nekim informacijama, sam autor je čini se član neke od grupa koje vladaju iz sjene. Negdje sam to pročitao.
    Licno, verujem u dobre namere Zak Freska i Venus Projekta, ali, naravno, nikad se ne zna...


    Defintivno je istina da tehnolološki napredak vodi u problem zapošljavanja jer će manji broj ljudi moći proizvesti sve za život svih. Ali to je onda i rješenje za skraćenje aktivnog vremena za umirovljenje. To je logičko razmišljanje koje se kosi sa produživanjem radnog staža za umirovljenje jer su fondovi financijski neodrživi (zbog ovih koji kamatare nadnacionalno).
    Definitivno, posla ce biti sve manje i manje.
    Mislim da planeta Zemlja, mora uci u neko mirnije more i mirniju fazu, ako mislimo da opstanemo kao vrsta. Pre samo nesto vise od pola veka smo imali demonstraciju sile nuklearnog oruzija.


    Uvođenje nekreditnog novca i filozofije maksimalne dobrobiti za većinu stanovništva vodi bliže rješenjima tipa Venus nego ovo što sada imamo. Ne pišem o tome jer ljudi ne mogu pojmiti ni u čemu su sada, a kamoli što će izroditi jedini izlaz iz sadašnjeg stanja. Egoizam, oportunizam bogaćenje preko noći je i dalje maksima i cilj većine. Raja ne može pojmiti da nema sreće u društvu u kome bogaćenje ima toliko negativnih nus pojava.
    Vrlo tacno napisano. Ljude uopste ni ne zanima u kakvom sistemu zive! Kako je to moguce, zahteva dublju analizu....
    Ali danas je pozeljno biti pohlepan, zavistan o novcu. Srecom, sve ove osobine su naucene, a ne deo "ljudske prirode".
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Sindikati:'Prepoznajmo što nam rade i oduprimo se'

    Postaj  Nostradurus 11.05.12 20:13

    http://www.nacional.hr/clanak/129764/prepoznajmo-sto-nam-rade-i-oduprimo-se
    Žalosno je da sindikati pozivaju ljude na prosvjed bez konkretnog zahtijeva prema vlastima. Oni kao da rade za bankare i kapitaliste. Uopće ne doprinose rješenju. 
    avatar
    jekadril


    Broj postova : 46
    Join date : 23.09.2011

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  jekadril 11.05.12 22:40

    Nostradurus,

    bilo bi odlično da sindikati ponude rješenje, ali ne treba zbog toga bojkotirati ovakvu akciju.
    Treba vremena da bi se došlo do rješenja, a ovo je jedan dobar korak. Pogledaj što se desilo Islandu,
    oni nisu proveli reformu kakvu ti zagovaraš, ali su se svejedno barem privremeno spasili od bankarskih
    krvopija. Narod treba doći do spoznaje da se stvari mogu mijenjati ne samo na izborima već i direktnim
    akcijama. Kada bi se sutra skupilo 100 000 ljudu na trgu nema šanse da bi vlast prodala HPB i CO.
    Korak po korak.
    I zato treba podržati ovakve i slične akcije.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 11.05.12 23:22

    jekadril je napisao/la:Nostradurus,

    bilo bi odlično da sindikati ponude rješenje, ali ne treba zbog toga bojkotirati ovakvu akciju.
    Treba vremena da bi se došlo do rješenja, a ovo je jedan dobar korak. Pogledaj što se desilo Islandu,
    oni nisu proveli reformu kakvu ti zagovaraš, ali su se svejedno barem privremeno spasili od bankarskih
    krvopija. Narod treba doći do spoznaje da se stvari mogu mijenjati ne samo na izborima već i direktnim
    akcijama. Kada bi se sutra skupilo 100 000 ljudu na trgu nema šanse da bi vlast prodala HPB i CO.
    Korak po korak.
    I zato treba podržati ovakve i slične akcije.

    Island se nije spasio. .... Bojkot nisam spominjao, ali prosvjed možemo nazvati i Sizifovim poslom. Tko se želi prihvaćati posla koji nema kraja, može slobodno. ..... HPB i CO će se prodati bez obzira na prosvjede. Vjerujte mi. ...... Ne podržavam akcije koje ne vode ka rješenju. Bolje je da ljudi šetaju po Bundeku, Jaruni i Sljemenu, nego da gube vrijeme na majmunska posla sindikata. Da izađe 300000 ljudi, ne bi se promijenilo baš ništa. Da izađe milion ljudi, promjenili bi vladu i sve bi ponovili. Dokaz - futurvizija u Grčkoj. Tjedni prosvjeda i sukoba, a rezultat je kao i da toga nije bilo.

    Severu sam pokušao slao e-mail nekoliko puta, pa čak i na sve sindikalne članove. Nemam riječi kojima bih opisao glupo i pogrešno ponašanje sindikata. Oni samo razmišljaju o cijenama, plaćama i pritisku da se plaće povećaju. Imaju nivo razmišljanja običnog stada ovaca.
    avatar
    jekadril


    Broj postova : 46
    Join date : 23.09.2011

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  jekadril 12.05.12 0:15

    ovo nije samo akcija sindikata, već mnogo šira akcija.
    Mi biramo želimo li prosvjede kakvi su bili na Islandu ili oni u Grčkoj.
    Ako ne postoji vjera u narodu da se nešto može postići onda prosvjedi izgledaju
    kao ovi u Grčkoj. Destrukcija i ništa više.
    Da se može drugačije pokazao je Island i tome moramo stremiti.
    I nije svejedno da li se skupi 1000 ili 100 000 ljudi. Promjene mora doći odozdo,
    jedan sindikalni čelnik ništa ne može promijeniti.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 12.05.12 9:24

    jekadril je napisao/la:ovo nije samo akcija sindikata, već mnogo šira akcija.
    Mi biramo želimo li prosvjede kakvi su bili na Islandu ili oni u Grčkoj.
    Ako ne postoji vjera u narodu da se nešto može postići onda prosvjedi izgledaju
    kao ovi u Grčkoj. Destrukcija i ništa više.
    Da se može drugačije pokazao je Island i tome moramo stremiti.
    I nije svejedno da li se skupi 1000 ili 100 000 ljudi. Promjene mora doći odozdo,
    jedan sindikalni čelnik ništa ne može promijeniti.

    Prema podatcima http://ca.gdc_economist.economist.com.s3.amazonaws.com/index.html#debt_per_capita+2012+i+hr+is+xx+296+75, javni dug Islanda je skoro 6 puta veći po stanovniku od RH. Jeste li sigurni da baš želite slijediti taj put?

    Sindikati ne rade svoj posao. Nije njihov zadatak da se bore za plaće nego za položaj radnika. A razmišljajući samo preko plaće ponašaju se kao stoka koja hita najesti se djeteline. A znamo što se desi kravama koje se najedu djeteline.
    Trenka
    Trenka


    Broj postova : 32
    Join date : 29.02.2012
    Age : 33
    Lokacija : Karlovac-Zagreb

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Trenka 12.05.12 21:01

    Nostradurus je napisao/la: Vjerujte mi. ...... Ne podržavam akcije koje ne vode ka rješenju. Bolje je da ljudi šetaju po Bundeku, Jaruni i Sljemenu, nego da gube vrijeme na majmunska posla sindikata. Da izađe 300000 ljudi, ne bi se promijenilo baš ništa. Da izađe milion ljudi, promjenili bi vladu i sve bi ponovili. Dokaz - futurvizija u Grčkoj. Tjedni prosvjeda i sukoba, a rezultat je kao i da toga nije bilo.

    Severu sam pokušao slao e-mail nekoliko puta, pa čak i na sve sindikalne članove. Nemam riječi kojima bih opisao glupo i pogrešno ponašanje sindikata. Oni samo razmišljaju o cijenama, plaćama i pritisku da se plaće povećaju. Imaju nivo razmišljanja običnog stada ovaca.
    Doista, objektivna stvarnost pokazuje, dokazuje i potvrđuje da prosvjedi nemaju učinka, da vlast ne sluša, da je gluha, da su sindikati neučinkoviti, da su izbori programirani, ne namješteni, već programirani tako da se malo ili ništa promjeni. Danas je 12.5. i onaj dan 12M, ali moja analiza jest, kao i zaključak mojih kolega, da tu akciju vode ljudi iz sustava koji teško da i spominju regulaciju novca.


    I što ćemo sad? Kakvi alati nam ostaju?


    Sve je to, taj sustav, ti organi, stanovništvo... jako tromo, sebično, podjeljeno...tromo...vjerojatno ćemo morati kao Argentina-dočekati slom pa ispočetka. Ići ćemo do krajnje točke...dok ide ide...tužno je to.
    Tako je to s velikim sustavima...on jednostavno ima svoju inerciju.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Kako prekiniti jalovost prosvjeda?

    Postaj  Nostradurus 12.05.12 21:23

    Trenka je napisao/la:
    Doista, objektivna stvarnost pokazuje, dokazuje i potvrđuje da prosvjedi nemaju učinka, da vlast ne sluša, da je gluha, da su sindikati neučinkoviti, da su izbori programirani, ne namješteni, već programirani tako da se malo ili ništa promjeni. Danas je 12.5. i onaj dan 12M, ali moja analiza jest, kao i zaključak mojih kolega, da tu akciju vode ljudi iz sustava koji teško da i spominju regulaciju novca.


    I što ćemo sad? Kakvi alati nam ostaju?


    Sve je to, taj sustav, ti organi, stanovništvo... jako tromo, sebično, podjeljeno...tromo...vjerojatno ćemo morati kao Argentina-dočekati slom pa ispočetka. Ići ćemo do krajnje točke...dok ide ide...tužno je to.
    Tako je to s velikim sustavima...on jednostavno ima svoju inerciju.

    Definitivno sam siguran da nitko od "organiziranih", ali fosilnih organizacija neće povesti narod u bolje sutra. Operacija Top-Down ne prolazi zbog godina negativne selekcije koja je izrodila oportuniste i karijeriste.

    Samo bi se ponavljao, ali moram reći da mnoge institucije ne rade za narod nego za nečiji privatni interes. Rješenje je cirkularni e-mail koji treba dobro sročiti i slati svim poznatima na netu da šire dalje. U njemu treba pozvati ljude da podrže Patriot pokret. Moramo krenuti Down-Top metodom. Ona je najsigurnija, ali najduže traje. Plus aktivno reklamiranje pokreta (na displayima, naljepnice, značke, itd.)

    Budemo li čekali kaos kao u Grčkoj, od silne buke sa svih strana, nećemo se moći čuti.

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Prijava korupcije na Transparency International

    Postaj  Nostradurus 12.05.12 22:51

    Prijavio sam korupciju svih korupcija u RH na sve kontakte http://www.transparency.hr/index.php?kategorija=8.

    Poštovanje!

    Što ćete učiniti kada saznate za najveću korupciju svih vremena?

    Link sa tekstom: https://sites.google.com/site/financijskisustav/korupcija

    NIŠTA, zar ne?

    S poštovanjem,

    Nostradurus Zagrebački

    Baš me zanima odgovor?
    Trenka
    Trenka


    Broj postova : 32
    Join date : 29.02.2012
    Age : 33
    Lokacija : Karlovac-Zagreb

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Trenka 13.05.12 9:59

    Mogu ja proreći što će biti. AIH dosta selektivno djeluje, a očekivati neku primjerenu reakciju ovdje je čudo.
    Ipak, ako naletiš na nekog mladog, tko ima hrabrosti i petlje i pristupio je tamo iz idealizma-mogao bi zatresti tu organizaciju iz temelja i povuće sebi slične u revoltu. Bio sam član jednu godinu, ima sjajnih ljudi.


    Također, načuo sam negdje da Čačić nema pojma o prirodi kreditnog sustava. Prema toj informaciji "on baš ne zna" kakvo je stanje i da su dugovi neotplativi. Ukoliko je tako utoliko ga možda možemo "prosvijetliti". Ipak, nekako mi je nerealno da ne zna, prije je korumpiran.
    Trenka
    Trenka


    Broj postova : 32
    Join date : 29.02.2012
    Age : 33
    Lokacija : Karlovac-Zagreb

    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Trenka 13.05.12 11:18

    Nostradurus je napisao/la:
    Samo bi se ponavljao, ali moram reći da mnoge institucije ne rade za narod nego za nečiji privatni interes. Rješenje je cirkularni e-mail koji treba dobro sročiti i slati svim poznatima na netu da šire dalje. U njemu treba pozvati ljude da podrže Patriot pokret. Moramo krenuti Down-Top metodom. Ona je najsigurnija, ali najduže traje. Plus aktivno reklamiranje pokreta (na displayima, naljepnice, značke, itd.)

    Budemo li čekali kaos kao u Grčkoj, od silne buke sa svih strana, nećemo se moći čuti.
    Zapravo, može se reći da "nema loše reklame". Ipak, ovo je sitničarenje. Trebamo možda naučiti nešto od krupnog kapitalista Donalda Trumpa: "think big and kick ass".
    Dugoročno, trebamo okrupnjavanje i ujedinjenje protivnika sadašnjeg sustava. To je sigurno rješenje, ali opet, nadam se da nije jedino.

    Sponsored content


    Komentari vijesti - Page 13 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 08.05.24 18:13.