Hrvatski ekonomski preporod

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
 Hrvatski ekonomski preporod

Foruma za novu ekonomsku politiku i blagostanje


+15
Nadahon
netko
fabricio1
danemann
Trenka
Colonnello
Liburn
erdedi
BUBI
Veles
jekadril
Frankopan
wiz
Jung-fu
Nostradurus
19 posters

    Komentari vijesti

    avatar
    jekadril


    Broj postova : 46
    Join date : 23.09.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  jekadril 18.11.11 9:41

    http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/citava_europa_trpi_zbog_njemacke_nema_spasa_bez_rasta_placa/448023.html

    dobar članak, ali ne vjerujem niti da periferne zemlje mogu smanjiti troškove niti da će se njemci
    pretvoriti u rasipnike.
    Možda je i bolje tako, jer bi se u tom slučaju EU održala s ovakvim sustavom kakav sada imamo.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 19.11.11 21:09

    jekadril je napisao/la:http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/citava_europa_trpi_zbog_njemacke_nema_spasa_bez_rasta_placa/448023.html

    dobar članak, ali ne vjerujem niti da periferne zemlje mogu smanjiti troškove niti da će se njemci
    pretvoriti u rasipnike.
    Možda je i bolje tako, jer bi se u tom slučaju EU održala s ovakvim sustavom kakav sada imamo.

    Suficit sa inozemstvom, nizak deficit i mogućnost otplate obveznica su povezane. Ako nijemci izgube suficit, izgubiti će i nizak deficit budžeta i niske kamate na zaduživanje. Suficit sa inozemstvo ima obilježja emisije novca!
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Rohatinski: Želimo sačuvati likvidnost na šalterima banaka

    Postaj  Nostradurus 27.11.11 20:27

    Članak
    Komentari vijesti - Page 6 Rohatinski-Zelimo-sacuvati-likvidnost-na-salterima-banaka_ca_large

    Ovaj potez je genijalan. Da nedavno se govorilo o dobroj kapitaliziranosti banaka, a sad se otvara mogućnost da od štednje u banci doslovce ne ostane ništa osim dugova. Potez kao da ide u smjeru da se prevara preko kreditnog sustava održava umjetno što duže. A sa kojm ciljem? Pretpostavljam da bi pljačka mogla trajati što duže.
    avatar
    jekadril


    Broj postova : 46
    Join date : 23.09.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  jekadril 28.11.11 22:57

    jako opasan potez, treba se pripremiti na najgore. Treba štednju povući iz banaka.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Grujić: Srbija je na korak do sloma, skriva se prava slika

    Postaj  Nostradurus 28.11.11 23:15

    Članak
    Komentari vijesti - Page 6 Grujic-velika

    Htio sam malo da na forumu B92 pokrenem pitanje novca kao duga u Srbiji, pa su me banirali zbog linkova na moje tekstove. Onda sam rekao, tko sam ja da vam ispravljam krivu Drinu i zaželio im sve najbolje u bankrotu (prije nekoliko mjeseci). Ja te ljude uopće ne kužim. Imali si do nedavno Stojana Nenadovića, koji je ukazivao na problem novca kao duga i nudio rješenje. I ništa. Oni baš žele ostati zatucani i propasti u dugovima.

    Cijeli problem u Srbiji je novac kao dug u opticaju. Bez obzira što mu vrijednost pada, eksponencijalni kamatni račun radi uvijek za banke, a gospodarstvo tone u dugovima i nelikvidnosti. Čini se da će tamo opet da izbije revolucija. Samo možda nekoj budali padne na pamet da to omete sukobom na Kosovu. Zavadi pa vladaj je stara i okušana strategija.

    Dug za kreditni novac u konačnici raste zbrojem kamate i inflacije. (http://sites.google.com/site/financijskisustav/inflacija-bez-primarne-emisije)
    Komentari vijesti - Page 6 Inflacijski_dug

    Ovo sam pokazao običnom XLS tablicom. Ne vjerujem da u Srbiji ne znaju koristiti XLS tablice, ali im zato put ka bankrotu solidno ide.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 04.12.11 4:04

    8.12 je prosvjed http://www.forum.hr/showthread.php?t=690887 i to je zadnji prije potpisavanja ugovora. Ako se potpise ugovor onda ce situacija biti jos kompliciranija.

    Ocemo sudjelovati ? Sta Pernar kaze ?

    Danas su izbori, vidjet cemo rezultate....ja nekako kontam da sa novim sazivom sabora isto nista nece biti moguce promjeniti a depresija u koju ulazimo ce biti prilicno teska kako sad izgleda.

    njemacka i francuska namjeravaju napraviti sjedinjenje drzave evrope..nisam siguran koliko nam to odgovara..niti koliko je takva ideja uopce izvediva.

    Ovaj je zadnji prosvjed na kojem bi mogli jos nesto napraviti...
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 05.12.11 12:05

    wiz je napisao/la:8.12 je prosvjed http://www.forum.hr/showthread.php?t=690887 i to je zadnji prije potpisavanja ugovora. Ako se potpise ugovor onda ce situacija biti jos kompliciranija.

    Ocemo sudjelovati ? Sta Pernar kaze ?

    Ne sudjelujem, ali podržavam da se o tome javno priča. Pernar će vjerojatno biti. Do sada je bio.

    Danas su izbori, vidjet cemo rezultate....ja nekako kontam da sa novim sazivom sabora isto nista nece biti moguce promjeniti a depresija u koju ulazimo ce biti prilicno teska kako sad izgleda.

    Ispalo je onako kako sam rekao, male stranke se nisu udružile na dvije stavke programa (ne u EU te ukidnje emisije novca kao duga) te su popušile izbore. Preko 25% glasova se izgublo na sitne stranke, a zajednička koalicija malih stranaka je mogla osvojiti preko 5% glasova na svim izbornim mjestima i tako dobiti barem 10 mandata. To znači da se moglo udružiti 10 malih stranaka i svaka je mogla dobiti 1 mandat u trajanju 4 godine. Znam da je sada lako biti general nakon bitke, ali trebalo je uzeti telefonski imenik i nazvati 1000 ljudi i upitati ih da li bi glasali za udrugu stranaka koje znaju što treba prvo učiniti i odmah bi bilo jasno da li ima smisla koalicija ili ne.

    njemacka i francuska namjeravaju napraviti sjedinjenje drzave evrope..nisam siguran koliko nam to odgovara..niti koliko je takva ideja uopce izvediva.

    Ovaj je zadnji prosvjed na kojem bi mogli jos nesto napraviti...

    Savez država europe je trula ideja,kao i euro. Nije rješenje niti će biti. To je samo način da se poveća vlast nad ljudima, a da nema pozitivnog efekta koji je bi to opravdao.

    Na prosvjedima se ne može baš štošta puno napraviti jer mediji ne pričaju previše o tome i iskrivljuju činjenice. Ovce ostaju ovce. Sve je to posljedica pogrešne informativne indoktrinacije. Intelektualci su nam zakazali i postali kolaboracionisti i petokolonaši pravdajući to mogućim svojim osobnim uspjehom kada RH bude u EU. Naravno ima i puno iznimaka, ali generalno mi imamo preko 10% visoko obrazovanog kadra. A taj kadar bi trebao biti natprosječne inteligencije. Da li trebam išta dalje reći? Novinari (intelektualci) ismijavaju pokret na Filozofskom fakultetu. Udruženje novinara bi trebalo odmah izbaciti takve iz svojih redova. Samo tko bi onda ostao?


    avatar
    BUBI


    Broj postova : 196
    Join date : 03.10.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  BUBI 07.12.11 17:51

    Ako na prosvjed 8.12. dođe onoliko ljudi, koliko ih je glasalo za Pernara, prosvjed će biti smješan.

    Hrvatsko društvo je na ovim izborima pokazalo da kredite ne želi optlaćivati jednokratnim tiskanjem novca, nego zasukati rukave i raditi i zaraditi novac za otplatu kredita.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 07.12.11 21:17

    BUBI je napisao/la:Ako na prosvjed 8.12. dođe onoliko ljudi, koliko ih je glasalo za Pernara, prosvjed će biti smješan.

    Hrvatsko društvo je na ovim izborima pokazalo da kredite ne želi optlaćivati jednokratnim tiskanjem novca, nego zasukati rukave i raditi i zaraditi novac za otplatu kredita.

    Građani su pokazali da samo 0,4% ljudi zna u čemu je problem. Ovakav tempo dobrog obrazovanja će uroditi plodom tek za nekoliko desetljeća. Nema demokracije u pronalaženju rješenja. Ili znaš ili ne znaš.

    Rješenje izlaza iz krize je već 18 mjeseci na netu. Nema eksponencijalnog rasta posjeta. Što to govori? Da ljudi ne vjeruju matematičkoj analizi i svojim očima.
    avatar
    BUBI


    Broj postova : 196
    Join date : 03.10.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  BUBI 07.12.11 22:48

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/islamsko-bankarstvo-uzima-maha-u-njemackoj-se-otvara-prva-banka-u-kojoj-nema-kamata/587279.aspx

    Navedeni link govori o vijesti iz Njemačke, gdje je uspostavljeno bankarstvo bez kamata, u jednoj banci.

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 07.12.11 23:02

    BUBI je napisao/la:http://www.index.hr/vijesti/clanak/islamsko-bankarstvo-uzima-maha-u-njemackoj-se-otvara-prva-banka-u-kojoj-nema-kamata/587279.aspx

    Navedeni link govori o vijesti iz Njemačke, gdje je uspostavljeno bankarstvo bez kamata, u jednoj banci.


    Je prava stvar. Još samo da nam objasnite kako će banka poslovati, ako ne sa profitom?
    Jung-fu
    Jung-fu


    Broj postova : 285
    Join date : 12.04.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Jung-fu 08.12.11 11:57

    BUBI je napisao/la:Ako na prosvjed 8.12. dođe onoliko ljudi, koliko ih je glasalo za Pernara, prosvjed će biti smješan.

    Hrvatsko društvo je na ovim izborima pokazalo da kredite ne želi optlaćivati jednokratnim tiskanjem novca, nego zasukati rukave i raditi i zaraditi novac za otplatu kredita.

    Nitko nije rekao da se tiskanjem novca mogu vratiti krediti, nego da se promjenom monetarnog sustava i emisijom nekreditnog novca može pokrenuti gospodarstvo i proizvodnja, pa onda i vratiti krediti, koji bi ubrzo postali nepotrebni.

    Osobno se ne radujem što će pored daljnjeg stiskanja remena i "dijete" o kojoj pričaju novi političari Hrvatsko društvo i dalje tonuti u recesiju i sve veće zaduživanje.

    Tomu se mogu radovati samo ljudi kao što ste vi, "Bubi", koji i pored sve ove komunikacije još niste shvatili da u kreditno-monetarnom sustavu, kako god da okreneš i što god da napraviš, suficit jedne zemlje znači deficit druge.
    avatar
    jekadril


    Broj postova : 46
    Join date : 23.09.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  jekadril 09.12.11 10:57

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 09.12.11 11:44


    Članak je već dosta star, a Karino Sturm je član neke stranke (nacionali demokrati) i bio je na izborima. Međutim, pogledao sam njegov program (intervju o tome na http://www.4dportal.com/hr/dnevne-vijesti/politika/2193-karino-hromin-sturm-prezentira-projekt-gospodarskog-oporavka-republike-hrvatske-) i puno stvari kaže dobro, osim što ne kaže kako će riješiti problem emisije novca. Pisao sam toj stranci i rekao im da im program (program: http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Enacionalni%2Ddemokrati%2Ehr%2Fizbori%2Fprogram%2F) ima rupu te da je neizvodiv. Bilo je to prije 10 dana. Odgovora nema. Postavio sam pitanja:

    1. Nigdje ne vidim pokriće za vraćanje kredita koje bi izdali. Tj. od kuda bi se vratile kamate i glavnica?
    2. Nemate plan ukidanja kreditnog novca, nego njegovo poticanje
    3. Ne vidim kako bi očuvali tečaj kada raja poželi potrošiti zarađeno kupovinom uvozne robe
    4. Ne vidim kako RH može otplatiti dugove koji samo za kamate nose ogromnu količinu deviza
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Osim toga, molio bih da se portal javno.hr što manje spominje. Ne radi se tu o nikakvoj osveti, nego jednostavno sve linkove na ovaj forum (i moje site stranice) su proglasili nedozvoljenom reklamom, a komentari postaju dio foruma javno.hr. Mislim da je na javno.hr uvedena cenzura, a uvidio sam i da je broj komentara pao. Odlučio sam da na stranicama koje uvode cenzuru uopće ne pišem nikakve komentare. Dobio sam ban ukupno na mjesec dana jer sam, između ostalog, jedan članak srezao komentarom da sam to puno bolje i točnije napisao na istu temu te ostavio link. Očigledno je da nije bita točnost informacija nego zaštita neinformiranih novinara i širenje poluistina - medijska kontrola. To ne znači da neću čitati članke na javno.hr, ali ne podržavam da se reklamira javno.hr dok brane reklamiranje našeg foruma ili bilo kojeg drugog foruma na svojem portalu.
    Glavno je pitanje kojeg smisla ima taj njihov forum, ako likovi ne mogu biti na druge stranice?


    avatar
    BUBI


    Broj postova : 196
    Join date : 03.10.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  BUBI 13.12.11 10:36

    http://europskaunija.yolasite.com/

    Odličan negativistički web site o EU.
    avatar
    BUBI


    Broj postova : 196
    Join date : 03.10.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  BUBI 13.12.11 12:52

    http://www.protiv-eu.org/

    Još jedna odlična negativistička web stranica o EU!
    avatar
    jekadril


    Broj postova : 46
    Join date : 23.09.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  jekadril 22.12.11 19:26

    ne znam gdje bi stavio ovaj post, pa ću ovdje.

    Odlična web stranica :
    http://www.advance.hr/

    Stranice donosi vijesti koje se ne mogu čuti na drugim portalima, podržava antiglobalizam i lijevu opciju.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Čačić i Linić će podići PDV na 25%, kažu da se mora

    Postaj  Nostradurus 22.12.11 21:32

    Članak

    Komentari vijesti - Page 6 0063007.48

    Počelo je počelo. Murta je zamijenio Kurtu i jaše se istim smjerom. Ipak ovo je napredak. Pdv je dizan za 1%, a sad će biti podignut za 2%. Kakvo elegantno rješenje. Bilo je za očekivati. Nagledati ćemo se mi putovanja prema putu ka rješenju, ali svi ti putovi će voditi u živi pijesak.
    Jung-fu
    Jung-fu


    Broj postova : 285
    Join date : 12.04.2011

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Jung-fu 23.12.11 20:11

    Od Hrvatske politike ne možemo bog zna što očekivati novo.
    Ono što je meni momentalno najinteresantnije su zbivanja u Mađarskoj, Mađari beskompromisno mjenjaju zakon o centralnoj banci, na čuđenje i ljutnju europske komisije.
    Evo kratak osvrt u Novom Listu:

    http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Budimpesta-sve-usamljenija?articlesrclink=related
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 23.12.11 21:10

    Jung-fu je napisao/la:Od Hrvatske politike ne možemo bog zna što očekivati novo.
    Ono što je meni momentalno najinteresantnije su zbivanja u Mađarskoj, Mađari beskompromisno mjenjaju zakon o centralnoj banci, na čuđenje i ljutnju europske komisije.
    Evo kratak osvrt u Novom Listu:

    http://www.novilist.hr/Vijesti/Svijet/Budimpesta-sve-usamljenija?articlesrclink=related

    Imam osjećaj kao da je prilog pisao netko tko ne kuži baš regulaciju novca. Preuzimanje vlasti nad kamatnom stopom centralne banke nije neki dobitak. Naime, uz taj korak mora ići i carinska brana na slobodnu trgovinu. Bez toga bi Mađari mogli povećati ponudu forinti, oživiti gospodarstvo i na krilima profita u forintama potrošiti devizne rezerve na jeftinu uvoznu robu. Pa o tome je govorio Ante Marković u zadnjem intervju-u na liderpress.hr U tom slučaju moraju podići ulazne carine. A bogme to ne ide kad su u EU (zajedničko tržište). Prema tome, potez ovako opisan u članku je djelo diletanta koji nema pojma što radi ni kako sustav funkcionira. Pravi potez Orbana bi trebao biti: izlaz iz unije i reforma prema mojem okvirno predloženom modelu ( http://sites.google.com/site/financijskisustav/izlaz-iz-krize ).

    I tako Mađari pikaju po svojoj centralnoj banci, Austrijanci pišu peticije za izlaz iz unije i sve to jesu koraci prema rješenju, ali koji moraju okruniti monetarnom i bankarskom reformom. Bez toga će se i dalje koprcati neće naći pravo rješenje. U svakom slučaju je dobro da se nešto događa što barem ima neke veze sa rješenjem.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Argentinci masovno pokušavaju iznijeti dolare i eure iz zemlje

    Postaj  Nostradurus 24.12.11 14:59

    Članak

    Komentari vijesti - Page 6 Dolareuro

    Čini se kako priča o uspješnoj Argentinskoj reformi ima drugačiji nastavak. Kako reforma vjerojatno nije napravljena prema ispravnom modelu, bilo je za očekivati da će problema biti.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Siromaštvo je postalo zločin u Mađarskoj i Litvi

    Postaj  Nostradurus 24.12.11 20:40

    Link na članak

    Ako će se striktno držati zakona, ovime se garantira stan, hrana, zdravstvena skrb i osobna straža svima koji ostanu bez sredstava za život i posla. Uskoro će većina biti po zatvorima, a manjina uživati vani. Samo je pitanje vremena kada će to tako i biti.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Autocesta Rijeka – Zagreb pred financijskim slomom

    Postaj  Nostradurus 02.01.12 13:34

    Link na članak.

    Komentari vijesti - Page 6 0039007.48

    Evo što su posljedice djelovanja "sposobnih" ministara financija. Genijalno. Da li je to ministar Šuker smislio, pitam se? Nesreća je što novih Šukera imamo i dalje u novoj Vladi.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Uskoro ćemo po uzoru na Belgijance posuđivati novac državi?

    Postaj  Nostradurus 02.01.12 15:05

    Link na članak

    Komentari vijesti - Page 6 173207

    Tko vjeruje da je ova ideja financijski održiva mora da ima dobro ispran mozak. Kako možemo posuditi sami sebi i ostvariti profit? Nikako jer je jedini uslov za to stalan priljev kapitala u državu i rast BDP-a. A tada ne bi ni trebali posuđivati državi. He, He. Tko tu koga?
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Idemo dalje: Zadužili smo se još 760 milijuna kuna

    Postaj  Nostradurus 04.01.12 10:29

    Članak

    Komentari vijesti - Page 6 0695007.48

    Bit će da Linić ide dalje utabanim putem svojih predhodnika. Milanović je govorio da se ne možemo dalje zaduživati. Čini se da za sada ništa od toga. Mislim, to smo znali da ne bu bilo, ali dobro je zvučalo u kampanji. Shocked
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1549
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 6 Empty Krediti HAC-a i ARZ-a: Kazna za prijevremenu otplatu 16 mil. eura!

    Postaj  Nostradurus 04.01.12 17:06

    Članak

    Komentari vijesti - Page 6 Krediti-hac-a-arz-a-kazna-prijevremenu-otplatu-16-mil-eura-slika-444881

    Članak je zbilja zanimljiv. Tu se događaju čuda i ne zna se tko pije, a tko plaća.

    Nepovoljni uvjeti

    Izrazito nepovoljni krediti koje su HAC i ARZ digli kod JP Morgana pokazuju koliko se neracionalno trošilo u državnim tvrtkama da su neke, poput ARZ-a, dovedene pred financijski slom, o čemu je Večernji list pisao.

    HAC i ARZ su pristali pritom glavnice kredita platiti odjednom nakon pet godina, a svake godine plaćaju kamatu na to od 9,37 posto.

    ARZ tako godišnje plaća oko 13 milijuna eura JP Morganu samo kamate. Ukupno će u pet godina na tih 135 milijuna eura platiti 65 milijuna eura kamata! No, kako doznajemo od dobro upućenih, pregovore s JP Morganom vodio je tadašnji član uprave HAC-a Josip Sapunar, koji je u biti dogovorio sve uvjete kredita i za ARZ. Ali svi uvjeti kredita baš i nisu bili znani ni kada su poslana mandatna pisma, a ni u rujnu kad su ugovori i potpisani. Naime, u ugovorima je navedeno da će u slučaju prerane otplate kredita biti naplaćene kazne, ali nije naveden njihov iznos. Tek dvije godine poslije u ARZ-u su, navodno, uspjeli doznati da je iznos te kazne čak 16 milijuna eura!

    I na kraju nitko nije odgovoran. To je život, ljudi moji.

    Sponsored content


    Komentari vijesti - Page 6 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 19.05.24 16:29.