Hrvatski ekonomski preporod

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
 Hrvatski ekonomski preporod

Foruma za novu ekonomsku politiku i blagostanje


+6
wiz
fabricio1
Fico
abutilon
Jung-fu
null8
10 posters

    Komentari vijesti

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 08.05.13 12:05



    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 08.05.13 13:39

    usporedna vrijednost funte, marke, dolara i jena sa zlatom.

    http://www.zerohedge.com/news/2013-05-07/visualizing-collapse-fiat-currencies

    Komentari vijesti - Page 2 20130507_fiat_0

    a ovo je trenutak kada je nixon rekao da prestaju koristiti zlatni standard.



    inace, to je isto napravio FDR 1933

    https://www.youtube.com/watch?v=3_ex0sTsb_I


    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Imamo državnog neprijatelja br. 1: Marko Francišković

    Postaj  Nostradurus 08.05.13 22:50

    3 minute predstavljanja kod prvog snimanja se pretvorilo u šou cenzure.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 09.05.13 10:08

    Marko Franciskovic? Hmmm... Voli da se kiti ustakim grbom. Jos samo fali Marko Perkovic i da zapocnemo zurku bounce Mislim da citava ova prica ide u nekom pravcu u kom se ja licno ne pronalazim, tako da vas ne bih vise uznemiravao. Pozdrav i svako dobro!

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 09.05.13 11:40

    Filipusis je napisao/la:Marko Franciskovic? Hmmm... Voli da se kiti ustakim grbom. Jos samo fali Marko Perkovic i da zapocnemo zurku bounce Mislim da citava ova prica ide u nekom pravcu u kom se ja licno ne pronalazim, tako da vas ne bih vise uznemiravao. Pozdrav i svako dobro!


    A da li je čovjek što lagao u ovom govoru? Bez brige, taj govor vrijedi i za Srbiju. Samo da ne ispadne da vas Ustaše spašavaju. Ne znam kako se vi toliko palite na te nacionalne teme? Zbog ideja koje zagovaram, neki su počeli socijalna načela uspoređivati sa fašizmom (nacional socijalizam). Zašto vi mislite da desnica ne bi mogla funkcionirati i sa mozgom u financijama? Inače ispada da sam ja također nacionalist, ali ne i šovinist. Mene je briga za moju naciju, ali ne tražim neprijatelja u drugim nacijama.

    Da li je vama ispod ponosa da vas hrvatski nacionalisti uče kako spasiti svoju državu? Meni ne bi bilo ispod ponosa da me srpski nacionalisti to uče. Neka se svaka država pobrine za sebe pa će nam svima biti bolje i nitko neće pomišljati na rat. A prvi potez na tom putu je upravo ovaj koji spominje Marko. Tekuća politička elita radi protiv svoje i svih nacija i nacionalnosti.

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Nacionalizam


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 09.05.13 12:32

    Vladajuce strukture zele da se ljudi objedine putem kapitala, a to je, po meni vestacki nacin priblizavanja ljudi, gde korist imaju pojedinci. Tu se otvara prostor za manipulaciju, sukobe, tenzije itd.

    Znate kako Nostradurus, i vi i ja vrlo dobro znamo da to sto pricate o nacionalizmu zvuci vrlo lepo...ali samo u teoriji. Kao sto rekoh ranije, uopste nisam nacionalista, za mene (licno) je to uvreda, ali smatram da smo dosta puta do sada pokusali da izgradimo odnos na principima proslosti. Ne znam koliko jos treba vremena da se shvati da to tako ne ide.

    Nije Marko rekao nista pogresno, ali nije ovo jedina njegova izjava. Mislim da skuplja jeftine poene, mislim da igra na kartu budjenja niskih strasti, toga je bilo previse do sada i to mi je jadno.

    Za Marka Franciskovica sam procitao da je na nekom skupu nosio grb NDH. Meni je to smesno, isto kada vidim da se u Srbiji neki pale na Veliku Srbiju (takve ideje u Srbiji imaju podrsku od mozda 1,5%)...Ja se ne palim na nacionalziam, ali nisu svi ljudi kao ja, samim tim kada neko evocira poruke iz proslosti, koje su nanele dosta toga loseg, pa jos zeli da na tome profitira (u bilo kom smislu) mora doci do problema. Ja nisam za zaborav, to je glupo i detinjasto ali za prevazialzenje nekih stvari svakako jesam!

    Samo da ne ispadne da vas Ustaše spašavaju
    Imam ja dosta drugara (frendova) Hrvata. Nemojte se truditi da izjednacite Hrvate i Ustase, pa makar to bilo i kroz salu Very Happy Jedino covek moze pomoci drugom coveku, barem je do sada tako bilo.

    Moguce da ja gresim, mozda sam malo prenaglio, ne znam, u svakom slucaju nastavicu da pratim ono sto pisete.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 09.05.13 13:47

    Filipusis, trebali bi da znate razliku između nacionalizma i šovinizma. Nacionalizam ne uključuje i šovinizam.

    Marko je napisao i knjigu: http://oliver.efos.hr/nastavnici/alauc/opstanak.pdf . Samo zanemarite ovu priču o crkvi i njegovo rješenje bankarstva.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 09.05.13 13:50

    Nostradurus je napisao/la:3 minute predstavljanja kod prvog snimanja se pretvorilo u šou cenzure.

    Sto se tice da politicari ciste minska polja, to moze. Oni su tako i tako zasluzni za to da su mine posatavljene pa nek ih ciste. Sto su drugi ljudi to mogli raditi onda ne vidim razloga zasto i oni ne bi.

    Smrtna kazna je tako i tako u Ustavu SFRJ tako da i tu ne vidim problem.

    A da su izdajnici, jesu..

    Filipusis je napisao/la:Marko Franciskovic? Hmmm... Voli da se kiti ustakim grbom.

    ustase su isto bili izdajnici. Niti jedan hrvat ne bi pristao dati dio hrvatskog teritorija nekoj drugoj zemlji. Pavelic je dao djelove hrvatskog teritorija. To su tzv. "rimski ugovori"

    Teritorijalni ustupci su se sveli predavanje većeg dijela Dalmacije s nekim većim gradovima, dok NDH dobiva izlaz na more u bivšim kotarevima Novi, Senj, Crikvenica, te općinama Karlobag i Kraljevica (u podvelebitskom primorju) i na slabo razvijenom području od Omiša do Dubrovnika.

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Rimski_ugovori_(1941.)

    A identicno tome je napravio i sanader kada je prihvatio da hrvatska drzava nema kontrolu nad ZERPO-m. Naime, jugoslavija je u potpounosti kontrolirala i podrucje koje je kasnije proglaseno ZERPO-m.

    Tako da sam ja prilicno siguran da se Franciskovic nije kitio ustaskim grbom (ili nema pojma o rimskim ugovorima) jer ako smatra da je sanader izdajnik (sto je) onda bi i po tome trebao smatrati da je pavelic izdajnik (sto je).

    A mozda bi bilo dobro da procitate neke orginalne tekstove ante starcevica. Dobili bi cisto drugaciji dojam o njemu kao osobi od toga kako ga sad predstavljaju.

    Dakle, partija ga ne podrzava u izborima jer ne zelimo davati legitimnost ovom politickom sistemu. Ali nema primjedbi na ovo sto je rekao.

    Filipusis je napisao/la:
    Jos samo fali Marko Perkovic i da zapocnemo zurku bounce

    Ne, on se svrstao na stranu HDZ-a i Keruma. Stovise, sad im pomaze u predizbornoj kampanji.

    Željko Kerum Thompsonu besplatno daje Poljud za koncert

    http://www.vecernji.hr/scena/zeljko-kerum-thompsonu-besplatno-daje-poljud-koncert-clanak-550884

    Filipusis je napisao/la:
    Mislim da citava ova prica ide u nekom pravcu u kom se ja licno ne pronalazim, tako da vas ne bih vise uznemiravao. Pozdrav i svako dobro!

    Ova prica ide upravo u onom pravcu u kojem je zamisljeno.


    Da komunisti i nacionalisti suraduju u zajednickom kreiranju jugoslavije. Zato sto u tom slucaju nacionalisti (svi) dobiju sav narod za kojeg se "bore" u istoj drzavi. A komunisti dobiju drzavno uredenje kakvo smatraju da je ispravno.

    Jedini nacin da svi srbi zive u istoj drzavi je jugoslavija. Isto vrijedi i za hrvate. A sve pod komunistickim (socijalistickim) sustavom koji je dokazano bolji.

    I na taj nacin eliminiramo probleme ili nezadovoljstva zbog ekonomije a i eliminiramo probleme oko nacionalizma. Naime, na taj nacin ce upravo nacionalisti najvise htjeti ocuvati jugoslaviju Very Happy


    Zar nije dobra ideja ?
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Smjena u HEP-u

    Postaj  Nostradurus 09.05.13 14:18

    http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Vlada-smjenila-Koracevica-Seric-novi-sef-HEP-a

    "Pred HEP-om su veliki izazovi – provedba trećeg energetskog paketa, realizacija velikih kapitalnih investicija u nove proizvodne pogone, pozicioniranje kao moderne, efikasne, korporativno upravljane kompanije koja će biti lider u ovom dijelu Europe, rekao je Vrdoljak nakon sjednice Vlade."

    Ova priča o liderstvu je bila i sa INOM. Meni se više čini da se sprema dijeljenje HEP-a i prodaja. To je naime već najavio Milanović, samo sada mudro šuti.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 10.05.13 11:35

    http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=05&dd=10&nav_id=712514

    Šta je nateralo Belgijance da štede
    IZVOR: TANJUG
    Brisel -- Štedni ulozi Belgijanaca povećani su martu, i dostigli su vrednost od 242,3 milijardi evra, saopštila je Nacionalna banka Belgije.

    Visina štednih uloga u martu je povećana za dve miljarde evra u odnosu na prethodni mesec, a skoro 20 milijardi u odnosu na godinu dana ranije.

    Belgijanci važe za najbolje štediše u EU, jer kako prenosi belgijski dnevnik "Suar", jedna belgijska porodica u proseku ima ušteđeno 67.158 evra.

    Iza Belgije je Holandija, gde domaćinstvo ima ušteđenih u proseku 61.219 evra, a zatim Luksemburg sa 60.366.

    Četvoroplasirana Francuska je bitno manje štedljiva - prosek po domaćinstvu iznosi 41.407 evra, a u petoplasirana Nemačka - 38.702 evra.
    Glavni ekonomista "Bank Degroof" Etjen de Kalataj objasnio je za "Suar" da su Belgijanci bogati, jer je država siromašna.
    .........................

    Jos da objasne kako bi svi mi mogli da radimo i stedimo.
    Glavni ekonomista "Bank Degroof" Etjen de Kalataj objasnio je za "Suar" da su Belgijanci bogati, jer je država siromašna

    Oni mogu da stede, jer imaju dobar izvoz, ali prave problem drugima. Zbog cega covek kaze da su Belgijanci bogati, jer je drzava siromasne, ne znam. To bi vazilo za zemlje sa vecim uvozom, koja popunjava deficit preko kredita.
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 10.05.13 11:42

    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=05&dd=10&nav_id=712518

    Deca će nam biti robovi banaka?
    IZVOR: BLIC
    Beograd -- Dobar deo građana je do te mere osiromašio da ne može da dođe do bilo kakve ozbiljne pozajmice osim za neku olaku potrošnju.

    Zoran Stojiljković, profesor na Fakultetu političkih nauka, zbog toga tvrdi da ljudi podižu kredite jer su kupovina automobila i letovanja jedino što im stvara iluziju da pripadaju srednjoj klasi.

    U ovom trenutku ipak u Srbiji vlada uverenje da bi se zaduživanjem njaviše kockalo 22.000 građana koji su se, uprkos upozorenju banaka, zadužili u švajcarcima.

    U tom smislu, najviše herca je imalo 257 građana koji su uzeli po dva stambena kredita u ovoj valuti, piše Blic.

    Iz Udruženaj banaka srbije nedavno su, ipak, poručili da nem aprostora da stambeni krediti kod nas budu jeftiniji jer su kamate već slične evropskim. bankari tvrde i da kamate nisu glavni razlog što se teško dolazi do stana, već prosečna plata od 350 evra.

    Poslednjih meseci, međutim, raste broj gotovinskih kredita čiji se iznos na kraju marta popeo na 169 milijardi dinara, što je za četiri milijarde više u odnosu na kraj protekle godine.

    Saša Đogović sa Instituta za tržišna istraživanja kaže da tenutno građani nemaju mogućnosti za nova zaduživanja te broj stambenih kredita trenutno opada, ali potrošački rastu.

    "Država je stanovništvu davala obrazac zaduživanja po principu "uzmi koliko ti duša ište, a kada ćeš da vratiš, videćeš".

    Uzimalo se bez razmišljanja, samo da bi se podsticala potrošnja. Ljudi su iz jednog kredita prešli na drugi, pa su ulazili iu treći i tako su dospeli u začarani krug iz koga se ne mogu izvući, kaže Đogović.

    Miodrag Zec, ekonomista, kaže da se građani nadaju oprostu dugova koji su im više puta otpisivani.

    "Ako se ništa ne promeni u modelu privrednog razvoja, ući ćemo u bankrot, a građani više neće moći da otplaćuju svoje kredite. Ovde je problem i što dužnici dižu cenu kredita upravo onima koji redovno izmiruju svoje rate", kaže Zec.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 10.05.13 23:58

    obratite paznju na razliku u novcanicama.

    Ovo je novcanica od 50$ iz 1913 godine. Znaci prije nego je osnovan FED (federalne rezerve)

    Komentari vijesti - Page 2 50-gold

    posebno obratite paznju na ovaj detalj

    Komentari vijesti - Page 2 Payable

    Primjecujete da je tu novcanicu bilo moguce zamjeniti za zlato ili tocnije za 2.41896 unci zlata. U bilo kojoj banci.


    Sada pogledajte novcanicu od 50$ sa istim likom gore (i nesto losijom gravurom)iz 1997


    Komentari vijesti - Page 2 50-new

    Mozete primjetiti da je sa novcanice nestala mogucnost da se papir zamjeni za zlato.

    Ovdje je cijeli clanak

    http://www.the-privateer.com/paper.html


    Taj papir koji oni stampaju u ogrominm kolicinama je bezvrijedan. Isto kao i funte, svicarci i euri... i sav ostali fiat (paprinati) novac.


    Razlog zasto vise ne mijenjaju u zlato je to sto vrijednost tih dolara pada...naglo. Kao sto mozete vidjeti u prvom postu na ovoj stranici.

    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Od jeseni ćemo imati zdravo gospodarstvo

    Postaj  Nostradurus 11.05.13 15:16

    http://www.glas-slavonije.hr/198353/1/Od-jeseni-cemo-imati-zdravo-gospodarstvo

    - Mislim da smo ovog ljeta došli do nule, do dna, kada više loše i bolesno tkivo nema kamo padati i kada moramo dizati novo, zdravo gospodarstvo, što će nastupiti o jeseni - kazao je Vrdoljak komentirajući visoku stopu nezaposlenosti.

    Da li mrtvo gospodarstvo može biti i zdravo u isto vrijeme? Izgled da može.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 11.05.13 16:30

    http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=05&dd=11&nav_id=712922

    Amerika ima rekordan višak u kasi

    Vašington -- Američko ministarstvo finansija saopštilo je da su SAD prošlog meseca ostvarile višak u kasi od 113 milijardi dolara, koji je najveći u poslednjih pet godina.

    To je smanjilo federalni deficit u prvih sedam meseci budžetske godine, učinivši ga najmanjim još od 2008. godine.

    Stabilan ekonomski rast i više poreske stope povećale su vladine prihode od poreza, dok je s druge strane potrošnja opala.

    U prvih sedam meseci budžetske godine, deficit je iznosio 488 milijardi dolara. U istom periodu prošle budžetske godine, deficit je bio značajno veći i iznosio je 720 milijardi dolara.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 11.05.13 17:30

    Nostradurus je napisao/la:

    Da li mrtvo gospodarstvo može biti i zdravo u isto vrijeme? Izgled da može.

    Naravno, operaacija uspjela a pacijent mrtav.

    Ako pogledamo realno.. kada kompletno gospodarstvo hrvatske bude unisteno onda se proglasava stecaj (bankrot) sa likvidacijom i mozemo krenuti sa uspostavljanjem jugoslavije po sistemu koji nam odgovara.

    Oni nama rade uslugu


    Filipusis je napisao/la:http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=05&dd=11&nav_id=712922

    Amerika ima rekordan višak u kasi

    FED ubacuje mjesecno 85 miljardi $ u sustav sto znaci samo ove godine oko 870 miljardi dolara $

    To je novac koji se stampa bez ikakvog pokrica

    http://www.forbes.com/sites/afontevecchia/2012/12/11/get-ready-for-qe4-fed-to-buy-870b-more-through-2013-as-potential-gdp-slows/

    pa sad uzmi koliki je visak i koliko je ubaceno u ekonomiju ovu godinu Shocked

    A B92 brise komentare koji su im nepozeljni i vrlo su cenzurirani. A i da ne kazem da su placeni od US AID-a i ostalih "think tank" grupacija koje su pod kontrolom americke vlade ili sorosa.. a oni su svi pod kontrolom rotchilda.

    Inace, prije stampanja (QE4) je bilo stampanje QE3 pa 2 pa 1

    http://en.wikipedia.org/wiki/Quantitative_easing

    Sad su dosli do 85 miljardi mjesecno u 4 dijelu i ne pomaze im
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 11.05.13 18:07

    To banke prave kalkulacije, namestaju brojke. Visak u kasi znaci sta? Da je novac od poreza premasio dug na kamate? Very Happy Perpetuum mobile
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 11.05.13 20:13

    Filipusis je napisao/la:To banke prave kalkulacije, namestaju brojke. Visak u kasi znaci sta? Da je novac od poreza premasio dug na kamate? Very Happy Perpetuum mobile


    U ovom smislu višak znači da ili je porastao prihod od poreza ili su možda dospjele obveznice kupljene od FED-a, a nisu išle na naplatu državnoj kasi. Ovo drugo se čini vjerojatnijim. Eto od kuda višak.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Imperijalistički mediji uzvraćaju udarac

    Postaj  Nostradurus 12.05.13 12:11

    http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/260019/Cemu-sindikati-u-zbrkanom-vremenu.html - komentar NIKICE GILIĆA

    Ne znam što bih rekao nego da nas tekst članka pokušava uvjeriti da samo političari imaju mozak da nas izvuku. Dakle, sindikati nemaju mozak i ne trebaju razumjeti greške političara i zahtijevati točno određene ekonomske promjene. Da li mi zbilja trebamo takve sindikate koji bezglavo štajkaju? G. Nikice, da li ste to htjeli reći? Da nam treba kaos bez rješenja? Domet sindikalnih prosvjeda: advance.hr/glasnost/t/A2fu7gXaBR/


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Teorija propasti Jugoslavije Dejana Jovića, Josipovićeva savjetnika

    Postaj  Nostradurus 12.05.13 21:12

    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/86554-teorija-propasti-jugoslavije-dejana-jovica-josipoviceva-savjetnika-podudarna-s-motivacijom-teroristickog-labradora.html

    Nesolventna država

    Narodna banka Jugoslavije (NBJ) izvijestila je 9. kolovoza 1982. Savezno izvršno vijeće (SIV) o stanju jugoslavenskih deviznih rezervi. Izvješće NBJ sadržava zaključak: „Iz svega naprijed iznesenog, može se s dosta izvjesnosti tvrditi da, ukoliko se neke stvari u međuvremenu radikalno ne promijene (ukoliko se priljev deviza u devizne rezerve kod NBJ po zakonskim i drugim osnovama bitno ne izmijeni u pravcu povećanja i ukoliko se u vanjskim uvjetima situacija u pogledu zaduživanja NBJ bitno ne poboljša), situacija na planu vanjske aktivnosti dalje će se ozbiljno komplicirati s mogućnošću da i sam NBJ dođe u situaciju nesolventnosti, što bi imalo nesagledive posljedice, koje ovom prigodom ne ćemo elaborirati.“

    Svega mjesec dana kasnije, 4. rujna 1982., iz NBJ – označena kao „državna tajna“ – odaslana je informacija s još dramatičnijim zaključcima: „Ukoliko se ne ostvare utvrđene pretpostavke o povećanju izvoza i ukupnog priljeva konvertibilnih deviza, omogućavanju inozemnih zajmova, a posebno one o obuzdavanju negativnih trendova u kretanju svih vidova domaće potrošnje i inflacije, izvjesno je da će se naša zemlja veoma brzo naći u situaciji da ne će moći izvršavati dospjele obveze prema inozemstvu.“

    Sredinom osamdesetih godina u inozemstvu je problem opstanka Jugoslavije promatran u prvom redu kao gospodarsko-financijsko pitanje, dakle može li ta država opstati s obzirom na ekonomski kolaps koji ju je pogodio, a u sklopu promijenjenih međunarodnih političkih prilika.

    Poznati srpski mason Zoran D. Nenezić, obnovitelj „Velike lože Jugoslavije“, opisuje u svojoj knjizi „Masoni u Yugoslaviji 1764. – 1999., II“ (Beograd - 1999.) kako je bio izabran za teklića koji je trebao beogradskom političkom establishmentu prenijeti stajališta svjetske masonerije o položaju Jugoslavije u novonastaloj situaciji. U tu svrhu u inozemstvu je razgovarao sa slovenskim izbjeglicom iz SAD-a Borutom Deklevom, na glasu kao „ekspert CIA-e za Jugoistočnu Europu“, zbog čega je imao zabranu ulaska u SFRJ. Dekleva je 1953. napustio Jugoslaviju, a prije odlaska u SAD bio je zaposlen u američkoj vojnoj službi u Njemačkoj.

    Neuspjeli masonski pokušaj

    Borut Dekleva u međuvremenu je bio pristupio pokretu Slobodni zidari, odnosno masoneriji, a po odlasku u SAD radio je kao profesor na nekoliko američkih sveučilišta, među ostalim i na poznatom Stanfordu. S vremenom je dogurao do najvećih stupnjeva masonskog članstva. Nenezić opisuje prvi sastanak s Deklevom krajem rujna 1985. u Beču i prepričava Deklevine riječi: „Neposredno po dolasku Mihajla Gorbačova na vlast u Sovjetskom Savezu, u ožujku te godine, američka je vlada postigla potpunu suglasnost s njim o iluzornosti pokušaja međusobnog uništavanja koje ne može proći bez katastrofalnih posljedica po obje strane. Iz takvog prethodnog stava proistekli su zajednički dogovori o daljnjem razvoju međusobnih odnosa, planiranim procesima i aktivnostima, koje će se s obje strane generirati, a koji daju globalnu sliku svijeta u osnovnim političko-ekonomskim elementima, do kraja milenija. Svjesni su da se Gorbačov još nije učvrstio u potpunosti na vlasti i da će, po obavljanju tog dijela nimalo jednostavnog posla zbog otpora koje ima unutar političko-vojnog rukovodstva Sovjetskog Saveza (bilo je govora o nekim specifičnim operacijama koje će mu pomoći da ih kao povede i iskoristi za smjenjivanje protivnika njegove reformske politike), prijeći na značajne strukturne i sistemske promjene.“

    U takvoj situaciji, objasnio je Dekleva, „međunarodna pozicija Jugoslavije kao tampon zone između dvaju suprotstavljenih vojno-političkih bloka, poslije smrti Josipa Broza Tita, koji je bio jamac obiju strana, i novih američko-sovjetskih odnosa, nije više povlaštena i zbog toga vlade, međunarodne financijske institucije, komercijalne banke i inozemne tvrtke nisu zainteresirane za daljnja ulaganja u jugoslavensku privredu.“ Jednoglasan je stav inozemnih analitičara, zapadnih i istočnih da Jugoslavija nema unutarnjih kapaciteta za izlazak iz krize te je „odlučeno da se Jugoslaviji ponudi cjelovit program koji bi joj osigurao pretpostavke za očuvanje integriteta u postojećim granicama.“

    U slučaju da jugoslavenske političke vlasti ne budu spremne prihvatiti tu ponudu, trebao im je Nenezić prenijeti sljedeće: „Sovjeti i američka strana, na osnovu izrađenih programa, tada će poduprijeti unutrašnje antagonizme i doprinijeti raspadu Jugoslavije po nacionalno-republičkim šavovima.“ Jugoslavenska je vrhuška odbila masonsku ponudu, a Borut Dekleva početkom listopada 1986., navodno je pogođen srčanim infarktom, pronađen mrtav u svojoj hotelskoj sobi u Beču.

    Po tko zna koji put se dokazuje da nas je zapad namjerno ekonomskim uništio i potaknuo rat.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 12.05.13 23:42

    Nostradurus je napisao/la:

    Po tko zna koji put se dokazuje da nas je zapad namjerno ekonomskim uništio i potaknuo rat.

    Fino, to znaci da je moguce biti neovisan od njih i imati zemlju koja funkcionira. Ako je tito to uspio napraviti znaci da se moze ponoviti. A mozemo upotrijebiti sistem koji je on napravio..samo ga kopiramo.


    A to isto znaci da je gorbacov izdao ruski narod... da je pad berlinskog zida i sve sto se iza dogadalo u rusiji bilo dogovoreno i kordinirano od strane najvisih vrhova vlasti kako zapadne tako i ruske.

    Sa obzirom koliki pritisak vrse na putina i kako ga pokusavaju smjeniti mislim da on nije pod njihovom kontrolom ali to isto mozemo uzeti sa rezerverom, u osnovi, mozemo se samo osloniti na sebe. I bit cemo sami odgovorni za sve.

    Meni odgovara.
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 13.05.13 7:32

    Ne znam koliko ste upoznati sa ovim:

    ................................
    Hronika
    Mirjana Bobić-Mojsilović: Majčina dušica

    Dok se javnost bavi šokom koji je izazvao vladika Amfilohije Radović svojim "jektenijem za upokojenje Vlade i Skupštine Srbije i njihovo vaskrsenje" i saslužbovanjem vladike Atanasija Jevtića, istom prigodom, a na mitingu protiv prihvatanja briselskog sporazuma, Srbiju, kako vidimo, čeka lepa evropska budućnost. Suzana Grubješić je ovih dana izjavila da bi to, to jest pridruživanje Srbije projektu prisajedinjenja EU, moglo da se desi relativno brzo, a možda i pre.

    Dok Srbija sa obožavanjem gleda beskrajni plavi krug, i u njemu žute zvezdice, sanjajući da će jednog dana i ona da postane Zvezda (evropskog) Granda, neke stvari prolaze gotovo neopaženo. Na primer, da je Srbija, između ostalog, potpisala zloglasni CODE ALIMENTARIUS. Od pre mesec dana, u zemljama članicama Evropske unije ne sme da se prodaje lekovito bilje i prirodni lekovi na bazi trava, što uključuje i čajeve, ali i med.

    Naime, na snagu je stupio novi zakon koji propisuje da se prirodni lekovi od bilja pre prodaje moraju istraživati nekoliko godina, a sertifikat bez koga se ne može ući na tržište Evropske unije košta 100.000 evra. Ove zabrane će morati da se pridržavaju i mnoge zemlje koje nisu članice Evropske unije, a odnosi se na države, potpisnice Kodeksa alimentarijusa. To znači da će te države na svojoj teritoriji zabraniti rad travarima i medarima i prodaju njihovih preparata uključujući i čajeve!

    Možda je nekom smešno to što će Hrvatska ostati bez nekih vina, bez paškog sira a možda i bez dalmatinske pršute, ali to isto čeka i nas. Svetla evropska budućnost, između ostalog, podrazumeva i bespogovornu poslušnost - Kodeks alimentarijus se tako ispostavlja kao samo jedna od mnogih faseta Ugovora sa Đavolom. Nekadašnji vicevi, već danas izgledaju kao nepodnošljiva realnost - možemo da kažemo zbogom hajdučkoj travi i majčinoj dušici, medu i šljivovici - ako majstor iz Brisela, posle nekoliko godina ispitivanja zaključi da nisu po standardima EU.

    Hajdučka trava, to sa sigurnošću možemo da kažemo, sigurno nije, a možda će biti, ukoliko promeni ime. A o pečenim prasićima da i ne govorimo - nagrabusili smo ako PETA sazna da se ovde peku celi prasići. Šta tek reći o mogućnosti da nam jednog dana jave da nije bezbedno da pijemo vodu iz vodovoda, da mirođija mora da ima sertifikat iz Brisela i da muškatle iz rasadnika iz Zaklopače, ozbiljno ugrožavaju jednistvenu politiku poljoprivrede Evropske unije? A da i ne govorimo o mogućnosti da se neko doseti da nam javi kako kuvanje u posuđu "metalac" nije bezbedno, a takođe nije nemoguće i da kodeks alimentarijus ne prođu ni ruke srpskih majki - što, pa može da se desi da nam zabrane da jedemo po kućama? Još kad se tome doda činjenica da se u Evropi sve teže mogu naći sijalice od sto sveća, te da je kampanja oko takozvanih štedljivih sijalica već nekoiko godina u zamahu - naša svetla evropska budućnost biće nekako kontrolisana i štedljiva. Da i ne govorimo o alternativnoj medicini koja je, već sada, bačena na đubrište istorije. Farmaceutske kompanije su te koje će nas i razboljevati i lečiti, a svaka saksija na terasi biće potencijalni izvor političke nekorektnosti. Uopšte, gajenje začinskih i lekovitih biljaka, biće stvar Centralnog komiteta, a ono čemu se radujemo kao mala deca, sve više liči na strogo kontrolisane vozove novog kopernikanskog obrta liberalnog kapitalizma, koji svakoga dana, sve više, i u svakom pogledu, postaje projekat super kontrole.

    Ipak, sasvim je logično da u ovoj zemlji niko na ovu temu ne reaguje. Ko će još da se bavi problemom zemlje u saksijama, kada smo tako lako uspeli da se ne bavimo ogromnom zemljom koju smo izgubili na Kosovu?

    Ulazak u Evropu u stvari znači pristajanje i na pravila koja nam se ne sviđaju. Prvo pravilo smo već naučili - koga je moliti - nije ga ljutiti. Drugo pravilo je da o našim životima, našem zdravlju, našoj hrani, našoj zemlji više ne odlučujemo mi - nego oni koji znaju šta je za nas najbolje.

    A sve ostalo, možemo kako hoćemo.

    (Večernje novosti)

    subota, 11. maj 2013.

    ..........................

    “Prednosti” ulaska u EU: Danas u Hrvatskoj stupila na snagu zabrana prodaje ljekovitog bilja i čajeva!
    od Moja Hercegovina

    Izvor: Advance.hr

    Uz ljekovito bilje, vitamini, minerali, dodaci prehrani, tradicionalni prirodni lijekovi, uglavnom sva sredstva alternativne medicine i prirodnog liječenja, morat će osigurati certifikat koji će trebati biti vidljivo istaknut na ambalaži.
    Da bi se došlo do certifikata trebat će nekoliko godina kontrole i znanstvenog istraživanja. Istraživanje za svaki pojedini proizvod stoji oko 100 000 eura.


    Zakon o hrani, tzv. Direktivu 2004/24/EC potpisalo je 120 zemalja svijeta, među kojima je i Hrvatska.

    Iz Zelene liste pribojavaju se da će se u Hrvatskoj odluka o zabrani donijeti po hitnom postupku što će biti pogubno za male proizvođače biljnih preparata, koji neće moći plaćati istraživanje da bi dobili certifikat.

    “Ovo je udarac na alternativnu medicinu i ustupak farmaceutskim kompanijama koje ulažu milijune u sintetičke lijekove. To znači kraj travara i medara. Budući da je Hrvatska odavno uvrstila Codex alimentarius u svoju pravnu legislativu, može se očekivati da će se brzo donijeti propis u skladu s Direktivom 2004/24/EC, koja oduzima pravo na alternativno liječenje.
    To je ideja farmaceutskih multikompanija koje žele uništiti konkurenciju .” izjavila je Vlasta Toth, supredsjednica Zelene liste za jutarnji.hr

    Izvor: Advance.hr


    Autor: Moja Hercegovina
    ........................

    Vidite kako oni brinu o svom stadu? Znaci, kamilica je opasna po zdravlje? Med, zlocesti ubica.... Zato su bensedin i Prozak blagotvorni na telo i um.
    Klasika, prvo ti debelo uniste zdravlje, pa ti onda daju njihovu hemiju. Tako se pravi lova, na problemima.
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 13.05.13 10:00

    wiz je napisao/la:
    A to isto znaci da je gorbacov izdao ruski narod... da je pad berlinskog zida i sve sto se iza dogadalo u rusiji bilo dogovoreno i kordinirano od strane najvisih vrhova vlasti kako zapadne tako i ruske.

    Gorbačov je sa današnje pozicije bio izdajnik većine rusa. Pogodovao je manjini koja se obogatila, a standard većine je unazađen. A sličnih primjera ima kao u priči. Skoro da se ne može naći kontra primjer u Europi.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 13.05.13 10:05

    Filipusis je napisao/la:Ne znam koliko ste upoznati sa ovim:

    ................................
    Hronika
    Mirjana Bobić-Mojsilović: Majčina dušica
    ...

    Znamo mi to, ali naš je Sabor 100% za EU. Uvijek se postavi pitanje da li su to odlučili na temelju znanja ili neznanja? Ako je na temelju znanja, onda ne znam zašto nam država propada već 20 godina.


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 13.05.13 10:08

    http://danas.net.hr/svijet/stephanie-bottrill-ne-krivim-nikoga-za-svoju-smrt-osim-vlade?noRedirect=true

    Pedesettrogodišnja Britanka ubila se nakon borbe s birokracijom zbog tzv. 'poreza na spavaće sobe', nameta koji porezni obveznici na Otoku moraju plaćati ako u stanu ili kući imaju prostorije koje ne koriste.
    Kod nas bi mogli uvesti porez na natprosječno inteligentne koji ne koriste svoje pune mogućnosti!


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Tko to tamo vlada?

    Postaj  Nostradurus 13.05.13 10:20



    Pauna o organiziranom uništenju


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1547
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 2 Empty Slovenija nastavlja prema argentinskom planu uništenja

    Postaj  Nostradurus 13.05.13 15:42

    http://www.business.hr/ekonomija/privatizacija-drzavnih-poduzeca-jedini-je-nacin-da-se-slovenija-izvuce-iz-sadasnje-situacije

    "Privatizacija državnih poduzeća jedini je način da se izvučemo iz sadašnje situacije. Time bi država dobila svjež kapital koji bi kasnije upotrijebila za javne investicije i uspostavila normalnu vlasničku strukturu jer nas je upravo nenormalna vlasnička struktura dovela ovdje gdje smo sada. Nikada nismo privatizaciju proveli do kraja. S ulaskom u EU i konjukturom na tržištu menadžeri su dobili priliku doći do jeftinog kapitala i njime otkupiti poduzeća, a zapravo su uništili poduzeća, sebe i banke koje su ih kreditirale", rekao je Damijan u razgovoru, upozorivši na vječne polemike o krivoj "tajkunskoj" privatizaciji u Sloveniji.

    "Kad poduzeća postanu privatna, zavladat će mir jer će se menadžeri baviti isključivo upravljanjem", rekao je Damijan.

    Čini se da Škegro ima kopiju u Sloveniji pod imenom Jože P. Damijan. Nije teško zaključiti da je ovo tipičan argentinski scenarij uništenja. Naime, ljudi, poduzeća i banke ostvaruju profit tako što zadržavaju novac iz cirkulacije. Po ovome ispada da ili će svi raditi bez profita ili se mora dodati novac za profit. A kako se dodaje novac? Tako da se zaduži država, poduzeća, ljudi ili novac dođe kao višak u platnoj bilanci. Prvi način vodi postepeno u bankrot, a drugi samo prebacuje loptu na inozemne potrošače koji tada imaju još veći problem.
    ------
    Privatizacija i rasprodaja će se obiti o glavu slovencima kao nikad do sada. Samo je šteta što oni još misle da im je problem u komunjarama, a ne u novcu kao dugu. Buđenje će biti strašno. :-((


    _________________
    Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
    sites.google.com/site/financijskisustav/ => Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize

    Sponsored content


    Komentari vijesti - Page 2 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: 28.03.24 12:55.