Hrvatski ekonomski preporod

Foruma za novu ekonomsku politiku i blagostanje

Komentari vijesti

Nostradurus
    Nostradurus
    Admin

Broj postova : 1413

Komentari vijesti - Page 7 Empty Argentinci masovno pokušavaju iznijeti dolare i eure iz zemlje

Postaj  Nostradurus on sub pro 24, 2011 1:59 pm

Članak

Komentari vijesti - Page 7 Dolareuro

Čini se kako priča o uspješnoj Argentinskoj reformi ima drugačiji nastavak. Kako reforma vjerojatno nije napravljena prema ispravnom modelu, bilo je za očekivati da će problema biti.

Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Siromaštvo je postalo zločin u Mađarskoj i Litvi

Postaj  Nostradurus on sub pro 24, 2011 7:40 pm

Link na članak

Ako će se striktno držati zakona, ovime se garantira stan, hrana, zdravstvena skrb i osobna straža svima koji ostanu bez sredstava za život i posla. Uskoro će većina biti po zatvorima, a manjina uživati vani. Samo je pitanje vremena kada će to tako i biti.

Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Autocesta Rijeka – Zagreb pred financijskim slomom

Postaj  Nostradurus on pon sij 02, 2012 12:34 pm

Link na članak.

Komentari vijesti - Page 7 0039007.48

Evo što su posljedice djelovanja "sposobnih" ministara financija. Genijalno. Da li je to ministar Šuker smislio, pitam se? Nesreća je što novih Šukera imamo i dalje u novoj Vladi.

Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Uskoro ćemo po uzoru na Belgijance posuđivati novac državi?

Postaj  Nostradurus on pon sij 02, 2012 2:05 pm

Link na članak

Komentari vijesti - Page 7 173207

Tko vjeruje da je ova ideja financijski održiva mora da ima dobro ispran mozak. Kako možemo posuditi sami sebi i ostvariti profit? Nikako jer je jedini uslov za to stalan priljev kapitala u državu i rast BDP-a. A tada ne bi ni trebali posuđivati državi. He, He. Tko tu koga?

Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Idemo dalje: Zadužili smo se još 760 milijuna kuna

Postaj  Nostradurus on sri sij 04, 2012 9:29 am

Članak

Komentari vijesti - Page 7 0695007.48

Bit će da Linić ide dalje utabanim putem svojih predhodnika. Milanović je govorio da se ne možemo dalje zaduživati. Čini se da za sada ništa od toga. Mislim, to smo znali da ne bu bilo, ali dobro je zvučalo u kampanji. Shocked

Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Krediti HAC-a i ARZ-a: Kazna za prijevremenu otplatu 16 mil. eura!

Postaj  Nostradurus on sri sij 04, 2012 4:06 pm

Članak

Komentari vijesti - Page 7 Krediti-hac-a-arz-a-kazna-prijevremenu-otplatu-16-mil-eura-slika-444881

Članak je zbilja zanimljiv. Tu se događaju čuda i ne zna se tko pije, a tko plaća.

Nepovoljni uvjeti

Izrazito nepovoljni krediti koje su HAC i ARZ digli kod JP Morgana pokazuju koliko se neracionalno trošilo u državnim tvrtkama da su neke, poput ARZ-a, dovedene pred financijski slom, o čemu je Večernji list pisao.

HAC i ARZ su pristali pritom glavnice kredita platiti odjednom nakon pet godina, a svake godine plaćaju kamatu na to od 9,37 posto.

ARZ tako godišnje plaća oko 13 milijuna eura JP Morganu samo kamate. Ukupno će u pet godina na tih 135 milijuna eura platiti 65 milijuna eura kamata! No, kako doznajemo od dobro upućenih, pregovore s JP Morganom vodio je tadašnji član uprave HAC-a Josip Sapunar, koji je u biti dogovorio sve uvjete kredita i za ARZ. Ali svi uvjeti kredita baš i nisu bili znani ni kada su poslana mandatna pisma, a ni u rujnu kad su ugovori i potpisani. Naime, u ugovorima je navedeno da će u slučaju prerane otplate kredita biti naplaćene kazne, ali nije naveden njihov iznos. Tek dvije godine poslije u ARZ-u su, navodno, uspjeli doznati da je iznos te kazne čak 16 milijuna eura!

I na kraju nitko nije odgovoran. To je život, ljudi moji.

wiz

Broj postova : 526

Komentari vijesti - Page 7 Empty Re: Komentari vijesti

Postaj  wiz on sri sij 04, 2012 9:02 pm

Nostradurus
    Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Ni oni ne mogu sve - kineski trgovinski suficit pao gotovo 13 posto

Postaj  Nostradurus on čet sij 05, 2012 3:29 pm

Članak

Komentari vijesti - Page 7 Fotolia_24600976_Subscription_XL

Sad kad imamo te brojke možemo ih malo staviti u naše okvire. Milijardu kineza ima 160 milijardi eura suficita. Isti omjer kod RH bi iznosio 640 miliona eura suficita. A sad se sjetimo koliko smo natovarili samo kamata na kredite: 6% na 47 milijardi je 2,82 milijarde eura (-705 eura po stanovniku). To znači da samo za plaćanje kamata trebamo imati 4,4 puta veći suficit po stanovniku u odnosu na Kinu. Njemačka ima suficit 12,27 puta veći od Kine po stanovniku. To znači da bi mi morali imati sadašnji dug i barem polovicu Njemačkog suficita po stanovniku.

Kad bi usporedili Njemačku sa 4713 milijardi eura vanjskog duga te kamatom od samo 2% dobili bi da im za to treba 1156 eura po stanovniku. A od suficita od 160 milijardi eura imaju 1963 eura dotoka kapitala po stanovniku to znači da im u konačnici ostaje 806 eura po stanovniku. Tu međutim nema smanjenja vanjskog duga, a i uzeta kamata na vanjski dug je jako mala (nemam informacije). Ove informacije pokazuju da bi neznatno povećanje kamate Njemačkoj za samo 1% učinilo potpuno neodrživim zadržanje postojećeg ukupnog vanjskog duga. A tada bi palo u vodu održanje niskog deficita proračuna Njemačke.

erdedi

Broj postova : 138

Postaj  erdedi on čet sij 05, 2012 8:56 pm

Lijep pozdrav i sretna 2012. svima na ovom forumu.
    Dugo nisam ništa napisao na ovom, a pogotovo na drugim forumima na sličnu temu. Gospodine Nostradurus,od našeg prvog kontakta prošlo je osam mjeseci.U tom vremenu pročitao sam tisuće tekstova, i pogledao stotine raznih filmića i filmova na You tube-u. U potpunosti sam proučio,te si utvaram i do posljednjeg retka shvatio, sve što ste napisali na vašim portalima.Potpuno sam siguran da je rješenje moguće samo na način kako ga vi opisujete. Međutim, isto toliko sam siguran da do primjene takvog rješenja nije moguće doći na način kako ste zamislili, "edukacijom ljudi" i čekanjem da u Hrvatskoj ili negdje u svijetu, na položaj moći, pukom srećom, dođe častan i beskrajno hrabar čovjek koji bi se usudio pokušati primjeniti nekreditni novac kao rješenje za izlazak iz dužničkog ropstva.Osobno sam izgubio svaku nadu da takav posao može odraditi bilo koja vlast na svijetu. Svi koji su pokušali NE biti dužni stvarnim "gazdama" svijeta, koji su pokušali staviti tiskanje novca pod ingerencije države (Lincoln, Kennedy) i oni koji su uspijevali NE biti dužni (Saddam, Gadafi) ili se na bilo koji način borili za bolji život svojih građana bez tuđeg utjecaja (Kacynski) ubijeni su.Čak je i ovaj Englez (Farage) čija stvarna uloga u EU parlamentu mi nije jasna, već doživio dvije saobračajne nesreće. Kako nakon 22.01.2012 (referenduma) najvjerojatnije takvo rješenje ni u RH više neće biti moguće primjeniti, osim ako se ne dogodi čudo, toliko razočaran i frustriran cijelom situacijom, jer sam osobno i prije izbora razgovarao i sa Sačićem, Rokom Šikićem,Pernarom i ostalim
    "borcima" protiv ulaska u EU, te uvidio da je i to sve samo jedna farsa, tj. borba za vlastitu guzicu, a Pernar me čak nakon 3 minute razgovora tražio da mu uplatim neki novac za stranku, nisam u mogućnosti realno iznijeti svoje mišljenje pa ću ovdje staviti komentar jednog forumaša na intervju s Vesnom Pusić. Ovaj komentar je najbliže onome kako se ja osjećam i što bih u lice rekao našim političarima da imam priliku.

EUROFILI, IZDAJNIČKI PSI.....,dakle, podložnička, pasivna, nesigurna, podla, perfidna, submisivna, inferiorna, kukavička skupino kukaca, pa makar vas bilo i 90%, preuzimate odgovornost za nacionalnu katastrofu nesagledivih razmjera!!!!!,,,,,,prodane duše, bijednici navikli živjeti pod čizmom "velikog brata", kupljene kurve, dakle, nemam više ideje kako da vas uvrijedim jer mi je mozak od ogorčenja blokiran, vi, goveda, ćete Hrvatsku, nakon što ju je HDZ opustošio, i hrvatski narod, demoraliziran, opljačkan, pokunjen, nesiguran, inertan, bijedan, inferioran, odvesti u provaliju puzećeg uništenja i nestanka.....a što se tiče političara, osobito ove žene, kojoj, zbog krajnje indignacije i gnušanja koju osjećam, ime neću spomenuti, i koja se stidi svoga oca koji je jedan od najvećih svjetskih autoriteta na polju upravnog prava, i koji je eto u jednoj fazi svoga života bio vojni sudac u domobranstvu NDH (pa valjda zaslužuje da ga se vlastita kćerka odrekne ili barem zataji!!!!), ali i ovog pajaca Milanovića, koji nije loš čovjek, zasigurno, ali je zaluđen tom nakaradnom sotonističkom idejom i naddržavom, koja će nas uništiti naposljetku, ali prije svega najveći od najvećih apologeta zla, mraka i beznađa, tzv.jaca, zajedno sa kamarilom oko sebe, to su takvi podli, pohlepni, dislojalni, vjerolomni, veleizdajnički insekti, bogomoljke vlastitog naroda, koji ne zaslužuju ništa osim prijezira i gađenja, dakle, te, moralne amebe, će jednog dana odgovarati za izdaju svoga naroda i jedine Domovine....toliko sam na mnogim portalima upozoravao na katastrofu koja će nam se dogoditi, ali malo tko uopće reagira.....pa ako već hoćete, kukci, biti robovi, sužnji, pa mamu vam nerazumnu, zar hoćete da vaša djeca, vaši unuci budu također sužnji, i robovi, ili možda ste zadovoljni da budu, lakeji, liftboyi, batleri, vrtlari, bazenmajstori ili "vrh vrhova", šefovi kuhinje?!.....pa jeste li u nakaradnom JT-u, tom medijskom eurofilskom huškačkom listu, pročitali da hrvatski narod odumire, ODUMIRE, sve je manje djece, naših dječaka i djevojčica, koji moraju živjeti u toj i takvoj hrvatskoj?.....to nikoga ne zabrinjava.....e pa kad vam dođu horde stranaca, koji će, gle apsurda, ako budu živjeli i radili u RH, imati pravo biti birani i birati predstavnike u tijelima lokalne i regionalne vlasti, onda ćete se zamisliti, ali će biti kasno?!.....corriere de la serra priča o tome kako se 400.000 talijana misli zaputiti u "invaziju" na hrvatsku obalu i priobalje, naše otoke, a da ne govorim o pritiscima da primimo 20-25.000 imigranata, jer, gle iznenađenja, svaka država ima tzv. imigracijske kvote?!....no ono što me je šokiralo je da će cijela stara populacija, preko 60 godina, uključujući i moje roditelje, glasati za ropstvo!!!!......svaka čast mojim roditeljima, i svim starijim ljudima, ali nemate pravo odlučivati o životu hrvatske mladosti....vama je život prošao, i sada je vrijeme da pijete čaj, pušite lulu, igrate se s unučićima, ako ih imate...ako mislite da glasate za EU, onda je bolje da ostanete kod kuće i pečete kolače ili čitate novine....moj narod je poput lobotomiziranih zombija, koji slušaju kao paralizirani ove izdajnike preko spotova....i koji smo k...c ratovali da bi izašli iz jedne devijantne tvorevine, da bi ušli u drugu?!.....ta žena, kojoj ime neću spomenuti, bezočno laže.....ta masonska plaćenička otrovnica, sikće otrov neistine, obmane i opsjene...NE EU!!!!...ako već nećete spasiti sebe, spasite svoje potomstvo od sužanjstva i bijede!!!!...NE EU!!!!
    wiz

Broj postova : 526

Postaj  wiz on pet sij 06, 2012 1:09 am

a to sve sto do sada znas...je jos kompleksnije

odi na ovaj link pa malo pogledaj Wink

http://www.reddit.com/r/conspiracy
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin

Postaj  Nostradurus on pet sij 06, 2012 9:33 am

Sretna godina i Vama Erdedi. Kao što bi rekli "na zapadu ništa novo".

Moglo bi se reći da je preneseni komentar na mjestu. Međutim, u svojim izjavama se suzdžavam od vrijeđanja jer želim zadržati nivo diskusije.

Ovo što mi matematičkom analizom bez problema dokazujemo, sigurno ima određenju zavjereničku politiku i promjena sustava na bolje ne može biti laka i jednostavna baš iz tog razloga.

Ne znam od kuda izvire nevjerojatna doza kolaboracionizma i oportunizma u vodećih ljudi ove države. Sa koje su oni planete i po čemu misle da će ih se pamtiti? Da li je to zbog toga što ne postoje sankcije za vodstva koja vuku državu u propast ili čisto mentalitet "kaj nam pak moreju"? Znao sam da će nova vlada nastaviti tamo gdje je stala HDZ-ova, ali ova najava poreza na imovinu će sigurno toliko podgrijati atmosferu da će možda politička klika morati avionom emigrirati u Ameriku da izbjegne linč.

Pa čak je i Jurčić izjavio da "Ne smijemo više rasprodavati imovinu" (http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=154479). O.k. Jurčić, opet priča nebuloze o pokretanju privrede bez reforme regulacije novca, ali ipak mu je jasno da je ovo krivo. Šuker je bio loš ministra financija jer nije radio ništa da se situacija poboljša, a Linić ne da je loš, nego je teško naći lošijeg. Kao da se igramo igre "loš policajac - dobar policajac" a u glavnoj ulozi je raja koja sve to još uvijek trpi.

Znam da ne vjerujete u obrazovanje raje. I meni je jasno da poslije 2 godine rada imamo uspjeh u obrazovanju od oko 1% stanovništva (gruba procjena). I da bi tim tempom mogli u nedogled jer bi ljudi prije umrli nego što bi sve naučili. Kampanju protiv ulaza u EU treba shvatiti ozbiljno. Treba utjecati na svoje roditelje (tj. starije) da glasaju protiv ulaza u EU. Jer njima je to i tako nevažno, a nama koji ćemo još poživjeti baš i nije.

Nama je najveći problem što visoko školstvo i profesori na ekonomskim školama i dalje prodaju maglu studentima. I to me najviše ljuti. Ljudi koji su toliko obrazovani i dalje ne žele zbrojiti 2 i 2 i priznati da je to 4. Ono su u nekom drugom svijetu. Oni primaju plaću kao da se, ama baš ništa, ne događa u sferi njihovog zvanja. I nemaju baš ništa korisno za predložiti. Beskorisnih prijedloga imamo zato ko u priči. Kukuriku koalicija je nepresušan izvor.

Kako će ovo završiti? Zar ćemo opet glavinjati 4 godine i natući još 40 milijardi eura duga? I onda će opet na vlast doći HDZ ili možda Laburisti. Pa opet 4 godine po Grčkom scenariju. A ne daj bože da nas uguraju u EU. Direktive iz EU će tada biti alibi za antidržavno djelovanje bez granica. A procedura izlaza iz EU je nešto što do sada nije bilo nikad provedeno od novog sporazuma.

Premda nema eksponencijalnog širenja ovih informacija i dalje vjerujem da jedino sveopće znanje u raje omogućava da se izađe na pravi put. Jer kako vi sami kažete, pojedinci se lako smaknu, ali je to teško sa cijelim narodom.

Pozdrav

Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty GONG - koju igru igra?

Postaj  Nostradurus on pet sij 06, 2012 5:15 pm

Baš je zanimljiva ta aktivnost GONGA. Prema provjerenim podatcima, taj isti GONG je prije više godina djelio letek o EU u srednjim školama, a danas tvrdi da je kampanja za EU čista propaganda. Ako tu uzmemo u obzir da taj isti GONG misli biti u nadgledanju provedbe referenduma imam čudnu misao da to sve predstava, da GONG stekne povjerenje građana. Točnije da u njegovom radu ne bude nikakve sumnje. Jako je čudno što im nije smetala njihova propaganda po srednjim školama ( http://www.gong.hr/download.aspx?f=dokumenti/Stranice/Europska_uniJA_2007.pdf ; http://www.gong.hr/download.aspx?f=dokumenti/Stranice/EUropska_uniJA_2008.pdf ), a danas im smeta propaganda vlade. Valjda zato jer su to prije odradili za novac, a sada nemaju ništa od toga. A i bilo bi totalno sumnjivo da sada dijele letke za EU, a da u isto vrijeme viču protiv vladine propagande za istu EU.

Dodao bih tome da je GONG prošle godine bio plaćen od EU da napravi popis EU protivnika i njihovih argumenata te napravi izvještaj. U skladu sa time sam im na vrijeme poslao argument pogrešne regulacije novca temeljen na emisiji kredita. Međutim, taj argument je nekim čudom izostavljen iz izvještaja. Pretpostavljam da je izvještaj rađen po statistici argumenta, a ne po važnosti. Pa je stoga najvažniji razlog izostao iz argumentacije euroskeptika.( http://www.gong.hr/news.aspx?newsID=3757&pageID=228 )

Link na članak

Euromazohizam je uzeo maha. A ako je ovak u kampanji za ulaz u EU, kako li će biti tek kasnije u EU? Rašomon i kaos? Petokolonaši kolaboracionisti u prvim redovima za EU fotelje.

erdedi

Broj postova : 138

Komentari vijesti - Page 7 Empty Dug Amerika

Postaj  erdedi on ned sij 08, 2012 10:37 am

Neki su ovo već vidjeli, ali svakako je interesantno.
    http://www.usdebtclock.org/
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Super Mario ima novi plan: Italija će raditi od jutra do sutra

Postaj  Nostradurus on ned sij 08, 2012 5:42 pm

Članak

Komentari vijesti - Page 7 Zgodna%20zena%20sh

Potezi kojima se može potaknuti više prometa, ali ne stvaraju novac za otplatu dugova Italije.

Jedan od logičkih zaključaka o plaćenom radu je da produženje satnice ne rješava taj problem. http://sites.google.com/site/financijskisustav/od-problema-do-rjesenja

Veles

Broj postova : 69

Postaj  Veles on pon sij 09, 2012 6:38 pm

Postaj  Veles on pet sij 13, 2012 9:57 am

http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-nudi-obveznice-kako-bi-narod-zaradio-javnom-dugu-clanak-365552

Što mislite o Linićevoj najavi prodaje državnih obveznica građanima?

Ja osobno smatram da je to do sad najgluplja ideja u dugoj povijesti glupih ideja, te sam već dovoljno paranoičan da smatram kako je to neka konačna faza pljačke ove države i njenih građana. Umjesto da sama sebi stvori novčanu masu za sve potrebne javne projekte i pokretanje privatne ekonomije, ova vlast se sad već očito povampiruje i za osobnom imovinom građana koja će otići u... što? Čovjek se prisjeti svih priča o silnim obveznicama u Jugi za bolnice, mostove, itd., a bogzna gdje su ti novci na kraju završili.

Admin

Postaj  Nostradurus on pet sij 13, 2012 10:17 am

Veles je napisao/la:http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-nudi-obveznice-kako-bi-narod-zaradio-javnom-dugu-clanak-365552

Što mislite o Linićevoj najavi prodaje državnih obveznica građanima?

Ja osobno smatram da je to do sad najgluplja ideja u dugoj povijesti glupih ideja, te sam već dovoljno paranoičan da smatram kako je to neka konačna faza pljačke ove države i njenih građana. Umjesto da sama sebi stvori novčanu masu za sve potrebne javne projekte i pokretanje privatne ekonomije, ova vlast se sad već očito povampiruje i za osobnom imovinom građana koja će otići u... što? Čovjek se prisjeti svih priča o silnim obveznicama u Jugi za bolnice, mostove, itd., a bogzna gdje su ti novci na kraju završili.

To je ideja koja ne vodi nikuda. Država ti da papir na kojem piše da ćeš dobiti više nego si uložio. A ja vas pitam iz kojih izvora? Vjerojatno će onda izdati još papira na višu sumu i tako dalje. Uskoro neće trebati kupovati WC papir jer ćemo imati dosta obveznica država. Very Happy

Druga stvar je što ovim potezom mogu pomutiti biznis bankama. Laughing

Veles

Postaj  Veles on pet sij 13, 2012 10:23 am

Pomutit? Kako? Vjerojatno će banke i raznorazne krupne ribe i pokupovati najviše tih obveznica. Sve mi se čini da je država spremna sama sebi dati otkaz i proglasiti
    bankrot, ali da prije pokupi još malo para i rasproda što još malo
    ovlasti ima novim feudalcima.

Mogu još nekako shvatiti ideju izdavanja državnih obveznica u ratu, iako i onda uglavnom imaju više psihološku, više nego praktičnu ekonomsku svrhu. Ali ono, izdavanje državnih obveznica ovako? I za kojeg vraga?

Admin

Postaj  Nostradurus on pet sij 13, 2012 10:41 am

Veles je napisao/la:
    Mogu još nekako shvatiti ideju izdavanja državnih obveznica u ratu, iako i onda uglavnom imaju više psihološku, više nego praktičnu ekonomsku svrhu. Ali ono, izdavanje državnih obveznica ovako? I za kojeg vraga?

Da li ste kad vidjeli kako leti muha bez glave - eto to radi naša Vlada. To je razlog.

Banke diktiraju kamatu, ali ako se prodaje građanima, kamata bi mogla biti niža ako raja nasjedne. Dobit od državnih obveznica bi bila bolja od štednje u banci. A da ne govorim da se čovjek osjeća kao rodoljub. Suspect

Jung-fu

Broj postova : 285

Postaj  Jung-fu on pet sij 13, 2012 2:47 pm

...u općem sivilu političkih ideja i ekonomskih poteza koji bi išli u pravcu riješenja krize ova Linićeva je još najbolja...

Uzmu se prazni papiri iz banaka koji se zovu štednja, na njihovo ime štampaju se prazni papiri koji se zovu obveznice.
    ...te prazne potvrde i potpisane dokumente potom Linić pruži natrag bankarima na ime duga... a sa svojim građanima će jednom već to sve skupa nekako netko i prebiti...ma genijalno...

Jedno je sigurno, ovakve zavrzlame ne pašu baš bankarima ali ih moraju trpiti, ne pašu iz razloga što dio prevare na sebe uzima država...A država ko država uvijek može manipulirati zakonima i donositi pravila igre.
    Tu je zapravo potreban samo dobar advokat.
    Možda se Linić potpuno nesvjesno malo i poigra sa ovim stupidnim sustavom. Ta ipak je on zakleti ortodoksni ljevičar.

Ili što bi rekli kršćani, " Bože im prosti, ne znaju što rade"...

Zadnja promjena: Jung-fu; pet sij 13, 2012 2:56 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Veles
    Veles

Postaj  Veles on pet sij 13, 2012 2:50 pm

Revolucionarizirat ćemo i avio-industriju, kad sad otkrijemo kako sve što treba da bi ljudi poletjeli i održali se u zraku jest da potežu sami sebe za žnirance od cipela. Rolling Eyes

Admin

Postaj  Nostradurus on pet sij 13, 2012 3:56 pm

Jung-fu je napisao/la:...u općem sivilu političkih ideja i ekonomskih poteza koji bi išli u pravcu riješenja krize ova Linićeva je još najbolja...

Uzmu se prazni papiri iz banaka koji se zovu štednja, na njihovo ime štampaju se prazni papiri koji se zovu obveznice.
    ...te prazne potvrde i potpisane dokumente potom Linić pruži natrag bankarima na ime duga... a sa svojim građanima će jednom već to sve skupa nekako netko i prebiti...ma genijalno...

Ha, ha. Ova ti je dobra. Dati će im imaginarnu štednju u bankama. Doista genijalno. Nisam ga dobro prokužio, ali ovo je odlično. Jedini problem je kad je štednja manja od duga. Ali ako im i to vratimo, a te love ima samo 15% zbilja smo bankare ubili u pojam. Što im preostaje nakon toga? Da bankrotiraju?

Jedni kaj će građani izgubiti tu imaginarnu štednju. A to je najmanji problem. Tiskara lako odštampa koliko treba.

Veles

Postaj  Veles on pet sij 13, 2012 5:42 pm

Osim ako se netko ne dosjeti stvoriti si novac tak da si odobri kredit, za njega pokupuje masu obveznica i onda mu država mora platiti razlike u kamati. Rolling Eyes

Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty Marine Le Pen: Žao mi je što ulazite u EU

Postaj  Nostradurus on pet sij 13, 2012 5:49 pm

Članak

Komentari vijesti - Page 7 Article_big_1323777093MarineLepen-8685

Da li je tko vidio ovo. 100% istina iz EU od političara.

Narodi postaju svjesni, bez obzira na to što im se govori, da je mondijalizacija element gubljenja orijentacije, destrukcije ekonomija i identiteta te da ide u prilog elitama koje čine samo jedan posto populacije dok ostalih 99 posto plaća račun. Takva situacija pogoduje rascjepu ljevice i desnice i ljudi se više ne prepoznaju ni u jednome ni u drugome. Ta nova podjela karata utječe na to da se svi oni koji su sudjelovali u stvaranju mondijalizacije, njezinu pogoršavanju i ubrzavanju, smatraju odgovornima, i to bez obzira kojoj strani pripadaju. Kao reakcija na sistem globalizacije dolazi do rasta populizma, a to se dogodilo u mnogim europskim zemljama poput Austrije, Belgije, Francuske, Švicarske itd.

Nostradurus
    Admin

Komentari vijesti - Page 7 Empty http://nerez.blog.hr/

Postaj  Nostradurus on pet sij 13, 2012 6:11 pm

Veles je napisao/la:Revolucionarizirat ćemo i avio-industriju, kad sad otkrijemo kako sve što treba da bi ljudi poletjeli i održali se u zraku jest da potežu sami sebe za žnirance od cipela. Rolling Eyes

Malo sam skočio na blog da vidim kako ide. Pa doista izgleda kao blog. Dobro kritizirate. Je malo je osobnog štih u svemu, ali je o.k. Samo naprijed.

Ja sam malo počeo gostovati i na poljoprivrednom forumu (http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3679-sto-se-iza-brda-valja) i otvorio temu "Što se iza brda valja". Forum ima 5000 članova, a kako mislim da će seljaci pošteno naj.. u slijedećem periodu, odlučio sam da im malo maknem maglu sa očiju. Valjda će nešto biti.

Sponsored content

Postaj  Sponsored content

Sada je: sub ruj 21, 2019 3:34 am.