Hrvatski ekonomski preporod

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
 Hrvatski ekonomski preporod

Foruma za novu ekonomsku politiku i blagostanje


+6
wiz
fabricio1
Fico
abutilon
Jung-fu
null8
10 posters

    Komentari vijesti

    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 09.04.14 21:58

    Nostradurus je napisao/la:


      Ne, to je samo laki izgovor kada oni nisu postavili diktatora.
    Ako je to samo laki izgovor,kako objašnjavate činjenicu da su globalisti protiv svih država koje imaju diktatore koji se ponašaju suprotno onome kako bi oni htjeli?
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 10.04.14 11:46

    Fico je napisao/la:
    Nostradurus je napisao/la:


      Ne, to je samo laki izgovor kada oni nisu postavili diktatora.
    Ako je to samo laki izgovor,kako objašnjavate činjenicu da su globalisti protiv svih država koje imaju diktatore koji se ponašaju suprotno onome kako bi oni htjeli?
    jer se ponasaju (ti diktatori) suprotno onome kako bi oni htjeli
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 10.04.14 16:41

    rusi kazu da ce iskljuciti plin ukrajini i evropi

    European partners have left Russia with "no alternative" but to halt supplies of gas to Ukraine and Europe, according to a letter from Russian president Putin to European leaders.

    • *EUROPEAN PARTNERS LEAVE RUSSIA 'NO ALTERNATIVE,' PUTIN SAYS
    • *RUSSIA TO HALT UKRAINE GAS IF PAYMENT VIOLATIONS GO ON: PUTIN
    • *PUTIN: RUSSIA UKRAINE GAS SUBSIDY WORTH $35.4B IN PAST 4 YEARS

    The remarks, as Reuters reports, were the strongest sign yet that Russia could curtail supplies of gas to (and through) Ukraine affecting supplies of gas to Europe (as they fear Ukraine will siphon off Russian gas meant for Europe). Russia is already reducing its delivery through Ukraine but it stil represents 39% of Europe's demand. Gazprom has also been forced to move to pre-payment terms on any future deliveries (there's your IMF bailout).
    Via Reuters,


    President Vladimir Putin has told European leaders a dispute over Ukraine's gas debt to Russia could affect supplies of Russian gas to Europe and proposed urgent discussions on the matter, his spokesman said on Thursday.
     
    The remarks were the strongest sign yet that Russia could curtail supplies of gas to Ukraine, which could increase tension between Moscow and Kiev and aggravate the worst crisis in East-West ties since the Cold War.
     
    "The situation is urgent," Putin's spokesman, Dmitry Peskov, said after Putin sent a letter expressing deep concern about Ukraine's $2.2 billion gas debt and warning of a possible impact on the transit of Russian gas to the European Union.
     
    In the letter, Putin proposed "mechanisms of dialogue for urgent discussions of the situation that has developed," Peskov said. He did not give any details about the proposal or say which leaders were addressed.
    Putin also added that Ukraine is in trouble...

    • *PUTIN SAYS UKRAINE IS HEADING TOWARD DEFAULT
    • *PUTIN URGES TALKS WITH EU MINISTERS ON UKRAINE GAS DEBT
    • *PUTIN: RUSSIA UKRAINE SUBSIDY INCLUDES $18.4B TAKE-OR-PAY FINE
    • *GAZPROM FORCED TO MOVE UKRAINE TO PREPAYMENT DUE TO DEBT: PUTIN

    Reuters further adds that:

    • IN LETTER SEEN BY REUTERS, PUTIN SAYS THERE ARE RISKS UKRAINE WILL SIPHON OFF RUSSIAN GAS DESTINED FOR EUROPE
    • PUTIN SAYS IT IS NECESSARY TO PUMP 11.5 BCM OF GAS INTO UKRAINE GAS STORAGES TO SECURE UNINTERRUPTED RUSSIAN GAS TRANSIT TO EUROPE
    • PUTIN URGES EUROPE TO URGENTLY DISCUSS MEASURES TO STABILISE UKRAINE'S ECONOMY AND ENSURE DELIVERY AND TRANSIT OF RUSSIAN GAS



    http://www.zerohedge.com/news/2014-04-10/putin-warns-europe-no-alternative-will-cut-gas-supplies



    imaju potpisan (ili pred potpisivanjem) ugovor sa kinom. Samo preusmjere plin i naftu prema kini. Tako da njima nije problem.

    Sto mislite kako da li bi prestanak opskrbe ruskim plinom utjecao na oporavak eurozone ?



     Very Happy 



    Ak ovi tak nastave stampati kako stampaju nekako si kontam da bi mogli probati se grijati sa eurima vrlo skoro


    Komentari vijesti - Page 15 Weimar_germany_hyperinflation-1923_money_for_burningoven





    pretpostavljam da ce nas plin ici u evropu a mi cemo dobijati eure da bi mogli otplatiti kredite  Wink 
    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 10.04.14 20:38

    wiz je napisao/la:

    jer se ponasaju (ti diktatori) suprotno onome kako bi oni htjeli
    To je meni jasno,no nije stvar u tome nego o "lakom izgovoru",to je puno više od lakog izgovora jer su pravilno uređene države najveći neprijatelj globalistima.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 12.04.14 0:53

    Mislim da ovi grafovi govore dovoljno sami za sebe

    usporedni graf ruskih i americkih dionica

    Komentari vijesti - Page 15 20140411_costs_0

    predvidanja BDP-a rusije i sad-a

    Komentari vijesti - Page 15 20140411_costs1_0


    http://www.zerohedge.com/news/2014-04-11/putting-costs-us-sanctions-russia-context
    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 12.04.14 12:06

    Vijest sa slijedeće poveznice: http://www.index.hr/vijesti/clanak/samohranoj-majci-iz-popovace-poslali-racun-od-40-tisuca-kuna-za-delozaciju-smrtna-kazna-je-humanija/739439.aspx

    Dakle,unatoč deložaciji a samim time i saznanju da ova gospođa nema jednostavno iz čega vraćati dugove (naravno sa kamatom,legaliziranom pljačkom) ona mora platiti još i dodatni namet režimskoj policiji Ranka Ostojića (inače član Rotary Zagreb prema ovom popisu http://svjetlo.com/387-hrvatski-bilderberg-popis-100-najmocnijih-ljudi-okupljenih-u-lions-i-rotary-klubovima) istog onog koji je kumovao presudi Marku Franciškoviću koji je u svojoj knjizi objasnio da je dug sa kamatom na kredit gori od provale u kuću/stan jer u najgorem slučaju kuća/stan ostane dok kamatar uzima apsolutno sve žrtvi.
    Dok jedni krpaju kraj s krajem,drugi se bogate odnosno svako novo siromaštvo znači nečije novo bogatstvo,a evo kako politički zatvorenik Marko Francišković daje rješenje što treba napraviti ovoj mafiji:

    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 12.04.14 12:39

    Fico je napisao/la:Vijest sa slijedeće poveznice: http://www.index.hr/vijesti/clanak/samohranoj-majci-iz-popovace-poslali-racun-od-40-tisuca-kuna-za-delozaciju-smrtna-kazna-je-humanija/739439.aspx

    Dakle,unatoč deložaciji a samim time i saznanju da ova gospođa nema jednostavno iz čega vraćati dugove (naravno sa kamatom,legaliziranom pljačkom) ona mora platiti još i dodatni namet režimskoj policiji Ranka Ostojića (inače član Rotary Zagreb prema ovom popisu http://svjetlo.com/387-hrvatski-bilderberg-popis-100-najmocnijih-ljudi-okupljenih-u-lions-i-rotary-klubovima) istog onog koji je kumovao presudi Marku Franciškoviću koji je u svojoj knjizi objasnio da je dug sa kamatom na kredit gori od provale u kuću/stan jer u najgorem slučaju kuća/stan ostane dok kamatar uzima apsolutno sve žrtvi.
    Dok jedni krpaju kraj s krajem,drugi se bogate odnosno svako novo siromaštvo znači nečije novo bogatstvo,a evo kako politički zatvorenik Marko Francišković daje rješenje što treba napraviti ovoj mafiji:


    Znaci, vi bi u osnovi stitili todorica, milanovica i vujcica da ih ne izbace na cestu ?

    Mislim, vi ste svijesni da je todoric najveci duznik (u kreditima) ? Da milanovic ima stan kupljen na kredit ? i da vujcic ima kredit u svicarskim francima ?

    I vi zelite takve ljude stiti da ih se ne izbaci na cestu ?

    Ili ce te imati spisak pa jednima ljudima koji imaju kredit u svicaskim francima ce te pomoci a drugima necete ? Tko ce odredivati kome ce se pomoci a kome nece ?

    Zasto bi milanovic mogao biti izbacena na ulicu a samohrana majka sa djecom ne ? jer i milanovic ima djecu...

    A to sa kamatama i ostalim..znamo, svijesni smo stvarno nema potrebe da nam objasnjavate.
    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 12.04.14 13:13

    wiz je napisao/la:


    Znaci, vi bi u osnovi stitili todorica, milanovica i vujcica da ih ne izbace na cestu ?

    Ja bi u osnovi štitio svakog poštenog državljanina Hrvatske od  stranih vojarni (banaka) koje preko oružja (novca) kamatare Hrvatske državljane. O tome je li tko pošten ili ne bi odlučio sud i na koji način je netko stekao imovinu uključujući i Torodića,Milanovića,Vujčića i td. sudstvo bi utvrdilo težinu nečije krivnje,ako je počinjena VELEIZDAJA na snagu stupa smrtna kazna ako nije idu zatvori i društveno koristan rad tj. rad onih poslova koji nisu popularni. Todorić,Vujčić i Milanović neće biti izbačeni na cestu tako i tako,budimo realni,na cestu su izbacivani ljudi koje su vlasti i oni koji su im asistirali doveli do jada i bijede,ne samo da su izbacivani na cestu nego su se neki i ubili.

    Mislim, vi ste svijesni da je todoric najveci duznik (u kreditima) ? Da milanovic ima stan kupljen na kredit ? i da vujcic ima kredit u svicarskim francima ?

    Svijestan sam no kome su dužni Milanović,Todorić i Vujčić? Jeste vi svjesni da je vanjski dug koji slovi na RH veći od 50 milijardi eura i politike dug na dug,kamata na kamatu? A tko se računa pod RH? Pa RH smo svi mi,dakle svi smo dužni i situacija se gleda globalno kad se odlučuje o sudbini većine a o TOdoriću,Milanoviću i Vujčiću će odlučiti Sud koji će odrediti težinu njihove krivnje. 

    I vi zelite takve ljude stiti da ih se ne izbaci na cestu ?

    Ja želim štititi sve poštene ljude a ako je netko kriv odlučuje sud. Takvi ljudi koje ste nabrojali će sigurno završiti na sudu u pravilno uređenoj državi Hrvatskoj i odgovarati narodu,za početak je nužna nacionalizacija banaka samim time kontrola nad novcem Hrvatskom narodu i otpis svih dugova uz uvjet da je hrvatska potpuno suverena a onda slijedi suđenje svima koji su se nakrali.



    Ili ce te imati spisak pa jednima ljudima koji imaju kredit u svicaskim francima ce te pomoci a drugima necete ? Tko ce odredivati kome ce se pomoci a kome nece ?

    Otpis dugova za sve neovisno imaju li kredit u francima ili nečem drugom,to je nužno napraviti zbog globalne situacije,a Sud će utvrditi težinu nečije krivnje nakon ovih nužnih provedenih rješenja.

    Zasto bi milanovic mogao biti izbacena na ulicu a samohrana majka sa djecom ne ? jer i milanovic ima djecu...

    Milanović će završiti na Sudu a ako bude potrebno država će zbrinuti njegovu ženu i dijecu ako nisu znali za to ako se Milanović bavi kriminalnim radnjama,ako su znali Sud mora postupiti tako da suprugi Milanovića iznese presudu,a djecu ako su mlađa od 18 obavezno zbrinuti,a ako su starija od 18 i znali što im tata radi i njih na Sud.

    A to sa kamatama i ostalim..znamo, svijesni smo stvarno nema potrebe da nam objasnjavate.

    Ozbiljno? Znate li koja velika svjetska religija ima dozvolu da kamatari ostale ljude? 
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 12.04.14 18:54

    [quote="Fico"]
    Ja želim štititi sve poštene ljude a ako je netko kriv odlučuje sud. Takvi ljudi koje ste nabrojali će sigurno završiti na sudu u pravilno uređenoj državi Hrvatskoj i odgovarati narodu,za početak je nužna nacionalizacija banaka samim time kontrola nad novcem Hrvatskom narodu i otpis svih dugova uz uvjet da je hrvatska potpuno suverena a onda slijedi suđenje svima koji su se nakrali.
    [quote]


    Otpis dugova za sve neovisno imaju li kredit u francima ili nečem drugom,to je nužno napraviti zbog globalne situacije,a Sud će utvrditi težinu nečije krivnje nakon ovih nužnih provedenih rješenja.

    Super, jel bi onda ja mogao nakon nacionalizacije banka i prije otpisa dugova dobiti na kredit par miljardi kuna/dolara/eura pa da mi te otpisete ?

    Evo, meni to dosta

    Ako ne, onda objasnite meni zasto su oni mogli dobiti kredite (koji ce ime se otpisati po vama) a ja ne mogu ?

    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 12.04.14 19:18

    wiz je napisao/la:





    Otpis dugova za sve neovisno imaju li kredit u francima ili nečem drugom,to je nužno napraviti zbog globalne situacije,a Sud će utvrditi težinu nečije krivnje nakon ovih nužnih provedenih rješenja.

    Super, jel bi onda ja mogao nakon nacionalizacije banka i prije otpisa dugova dobiti na kredit par miljardi kuna/dolara/eura pa da mi te otpisete ?

    Ne znam da li bi mogli,pitajte neku banku za to pa će te dobiti odgovor da li vam odobrava taj kredit uz kamatu ili ne,ja nisam banka.

    Evo, meni to dosta

    Ne sumnjam

    Ako ne, onda objasnite meni zasto su oni mogli dobiti kredite (koji ce ime se otpisati po vama) a ja ne mogu ?

    Opet vas moram uputiti na banke da ih to pitate,nisam im ja odobrio kredite.

    Razumijete li vi uopće da svi mi imamo (ako ne računamo osobne kredite) kredit prema bankama koji vrtoglavo raste zbog kamata?
    Pogledajte virtualni brojač o vanjskom dugu koji glasi na RH na ovoj poveznici :  http://hrvatskidug.com/
    Jeste li svijesni da niti jedna lipa koju ljudi daju za porez ne završava u proračunu već za otplatu dugova?
    Znate li da se proračun puni novim zaduživanjem? Pogledajte 190 str. ove knjige http://www.scribd.com/doc/17354135/Hrvatska-Knjiga-Opstanka-Studium-Rei-Civilis

    Vidite li kako je po toj krivulji vanjski dug narastao od 2006. do danas? 

    Jedino rješenje je otpis svih dugova-nema druge,svi mi znamo kako se društvena imovina privatizirala uključujući i banke i to je ništa drugo nego kriminal a banke su kao takve kriminalne institucije koje treba vratiti u svoje ruke,mi kriminalcima ne dugujemo ništa već kriminalci duguju nama. Nakon što se otpišu dugovi,nacionaliziraju banke,vrati kontrola nad financijama dolazi Suđenje,zatvaranje granica na svim graničnim prilazima vojskom i policijom tako da kriminalci ne mogu pobjeći a onda svakome prema zaslugama.

    Pročitajte to poglavlje Ministarstvo financija i shvatit će te što treba,nije to pisao neki bezveznjak već diplomirani ekonomist.


    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 12.04.14 19:41

    Fico je napisao/la:
    wiz je napisao/la:
    Ja želim štititi sve poštene ljude a ako je netko kriv odlučuje sud. Takvi ljudi koje ste nabrojali će sigurno završiti na sudu u pravilno uređenoj državi Hrvatskoj i odgovarati narodu,za početak je nužna nacionalizacija banaka samim time kontrola nad novcem Hrvatskom narodu i otpis svih dugova uz uvjet da je hrvatska potpuno suverena a onda slijedi suđenje svima koji su se nakrali.

    Otpis dugova za sve neovisno imaju li kredit u francima ili nečem drugom,to je nužno napraviti zbog globalne situacije,a Sud će utvrditi težinu nečije krivnje nakon ovih nužnih provedenih rješenja.


    Super, jel bi onda ja mogao nakon nacionalizacije banka i prije otpisa dugova dobiti na kredit par miljardi kuna/dolara/eura pa da mi te otpisete ?


    Fico je napisao/la:
    Ne znam da li bi mogli,pitajte neku banku za to pa će te dobiti odgovor da li vam odobrava taj kredit uz kamatu ili ne,ja nisam banka.

    Pitao sam ne daju..."postenim" gradanima daju. Ja smatram da je to diskriminacija da ja ne mogu dobiti kredit koji ce se otpisati a drugi mogu. Diskriminacija nije po ustavu a i ukrajnjoj liniji zasto bi ja prihvatio da "posteni" gradani zive na kredite 20 godina i unistavaju zemlju i da im se onda otpisu dugovi ?


    Di je tu meni korist ?

    Fico je napisao/la:
    wiz je napisao/la:
    Evo, meni to dosta

    Ne sumnjam

    vidite, ja sam skroman. Evo, cak sam spreman kupiti neku firmu i otpustiti sve ljude i prodati zemljiste za nove stanove da pokrenem ekonomiju.

    Fico je napisao/la:
    wiz je napisao/la:
    Ako ne, onda objasnite meni zasto su oni mogli dobiti kredite (koji ce ime se otpisati po vama) a ja ne mogu ?

    Opet vas moram uputiti na banke da ih to pitate,nisam im ja odobrio kredite.

    Da, ali vi zelite te kredite od banka otpisati. Znaci, vi zelite preuzeti kredite od banka (nacionalizirati banke) i samim tim vi se stavljate u poziciju banke.

    Banke ne namjeravaju otpisati kredite... vi namjeravate. Zato pitam vas. To je vasa ideja.

    Fico je napisao/la:
    Razumijete li vi uopće da svi mi imamo (ako ne računamo osobne kredite) kredit prema bankama koji vrtoglavo raste zbog kamata?

    U potpunosti razumijem. Ja ne vidim zasto bi ja odgovarao za kredite koji su dignuti za tude place, tude skolovanje, tude stanove, tude automobile...

    Ja cu vrlo rado odgovarati za sve svoje dugove (kao i uvijek) ali ne vidim razloga zasto bi odgovarao za tude. Cak sam spreman preuzeti svoj dio dugova koje je napravila drzava u moje ime. 

    Ili, ako vec odgovaram za tude kredite onda zelim da se i meni daju. Jel to posteno ?

    Ako svi odgovaramo za kredite onda i ja zelim kredit pod istim uvjetima kao vujcic, milanovic ili todoric. Pa nakon toga kad se svima otpisuju krediti nek se otpisu i meni. Ako ja sudjelujem u gubicima onda zelim sudjelovati i u dobicima.


    Fico je napisao/la:
    Jeste li svijesni da niti jedna lipa koju ljudi daju za porez ne završava u proračunu već za otplatu dugova?

    naravno, to je takav sistem. Ne samo u hrvatskoj nego i u cijelom svijetu. Izuzev irana, sj. koreje i kube ako se ne varam

    Fico je napisao/la:
    Znate li da se proračun puni novim zaduživanjem? Pogledajte 190 str. ove knjige http://www.scribd.com/doc/17354135/Hrvatska-Knjiga-Opstanka-Studium-Rei-Civilis

    Naravno, i to ne samo u hrvatskoj nego u svim zemljama u svijetu osim u iranu, sj. koreji i kubi (ako se ne varam). To je takav sistem. To je vama novo mozda ? To je sistem koji je uveden sa uspostavljanjem RH

    Fico je napisao/la:
    Vidite li kako je po toj krivulji vanjski dug narastao od 2006. do danas? 

    naravno, eksponencijalno raste...sta vam je to mozda nova infomacija ?

    Pa to je poznato vec godinama (cak desetljecima) to je sistem koji je uveden kad je napravljena RH. I bilo je poznato da ce dovesti do rezultata kakvi su danas.


    Fico je napisao/la:
    Jedino rješenje je otpis svih dugova-nema druge,svi mi znamo kako se društvena imovina privatizirala uključujući i banke i to je ništa drugo nego kriminal a banke su kao takve kriminalne institucije koje treba vratiti u svoje ruke,mi kriminalcima ne dugujemo ništa već kriminalci duguju nama. Nakon što se otpišu dugovi,nacionaliziraju banke,vrati kontrola nad financijama dolazi Suđenje,zatvaranje granica na svim graničnim prilazima vojskom i policijom tako da kriminalci ne mogu pobjeći a onda svakome prema zaslugama.

    nacelno, ja se mogu sloziti sa tim..ali onda sve postaje drustvena imovina i svi koji su digli kredita a ne mogu ih otplatiti (i svi koji ne mogu dokazati porijeklo imovine) ostaju bez imovine.

    i onda smo opet na samoupravnom socijalizmu i SFRJ.

    Znaci, vi se u osnovi zalateze za isto ono sto i ja.
    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 12.04.14 20:02




    Pitao sam ne daju..."postenim" gradanima daju. Ja smatram da je to diskriminacija da ja ne mogu dobiti kredit koji ce se otpisati a drugi mogu. Diskriminacija nije po ustavu a i ukrajnjoj liniji zasto bi ja prihvatio da "posteni" gradani zive na kredite 20 godina i unistavaju zemlju i da im se onda otpisu dugovi ?

    Zato jer nakon što se otpišu dugovi i nacionaliziraju banke te također vrati kontrola nad financijama svi oni koji su uništavali zemlju završavaju na sudu koji će ovisno o njihovoj težini krivnje odrediti kaznu.


    Di je tu meni korist ?

    Korist vam je da ne morate plaćati više namete bankama preko kamata.




    vidite, ja sam skroman. Evo, cak sam spreman kupiti neku firmu i otpustiti sve ljude i prodati zemljiste za nove stanove da pokrenem ekonomiju.

    Razumijem,ako ste to spremni,onda bi vi završili u zatvoru,no jasno mi je da aludirate na ove kriminalce koji su se nakrali,makar nikad se ne zna koje su vam stvarne namjere.




    Da, ali vi zelite te kredite od banka otpisati. Znaci, vi zelite preuzeti kredite od banka (nacionalizirati banke) i samim tim vi se stavljate u poziciju banke.

    Želim otpisati dugove a ne kredite,dobro razumjeli ste taj dio. U poziciju banke se stavlja država sa ljudima koji bi upravljali takvim bankama a kamata bi bila zabranjena.

    Banke ne namjeravaju otpisati kredite... vi namjeravate. Zato pitam vas. To je vasa ideja.

    Razumijem.




    U potpunosti razumijem. Ja ne vidim zasto bi ja odgovarao za kredite koji su dignuti za tude place, tude skolovanje, tude stanove, tude automobile...
    Ja cu vrlo rado odgovarati za sve svoje dugove (kao i uvijek) ali ne vidim razloga zasto bi odgovarao za tude. Cak sam spreman preuzeti svoj dio dugova koje je napravila drzava u moje ime. 

    Ili, ako vec odgovaram za tude kredite onda zelim da se i meni daju. Jel to posteno ?

    Pošteno.

    Ako svi odgovaramo za kredite onda i ja zelim kredit pod istim uvjetima kao vujcic, milanovic ili todoric. Pa nakon toga kad se svima otpisuju krediti nek se otpisu i meni. Ako ja sudjelujem u gubicima onda zelim sudjelovati i u dobicima.

    Za kredite prema bankama nitko ne bi odgovarao,to je njihova propala investicija u našoj novouređenoj državi,odgovaralo bi se za kriminal. Dakle,ne morate biti u strahu od odgovaranja za kredite.

    Fico je napisao/la:
    Jeste li svijesni da niti jedna lipa koju ljudi daju za porez ne završava u proračunu već za otplatu dugova?

    naravno, to je takav sistem. Ne samo u hrvatskoj nego i u cijelom svijetu. Izuzev irana, sj. koreje i kube ako se ne varam

    Da li se te zemlje koje ste nabrojali zadužuju u stranoj valuti? (Iran,sj Koreja,Kuba)




    Naravno, i to ne samo u hrvatskoj nego u svim zemljama u svijetu osim u iranu, sj. koreji i kubi (ako se ne varam). To je takav sistem. To je vama novo mozda ? To je sistem koji je uveden sa uspostavljanjem RH


    Meni to nije novo,i prijašnji sistem prije uspostavljanja RH je imao dugove a pogubno je bilo to da se zaduživao u stranoj valuti.



    naravno, eksponencijalno raste...sta vam je to mozda nova infomacija ?

    Nije mi to nova informacija.

    Pa to je poznato vec godinama (cak desetljecima) to je sistem koji je uveden kad je napravljena RH. I bilo je poznato da ce dovesti do rezultata kakvi su danas.

    Sve je to planski,osmišljeno je tako da države budu na hipotekarnim kreditima sa kamatom,što i jesu. 





    nacelno, ja se mogu sloziti sa tim..ali onda sve postaje drustvena imovina i svi koji su digli kredita a ne mogu ih otplatiti (i svi koji ne mogu dokazati porijeklo imovine) ostaju bez imovine.
    i onda smo opet na samoupravnom socijalizmu i SFRJ.
    Znaci, vi se u osnovi zalateze za isto ono sto i ja.

    Jedino u čemu se ne slažemo je to da sve postane društveno. Ja bi dopustio privatne firme ali onda se ne bi ponašale kako se danas ponašaju već bi točno sve bilo po zakonu,time bi se oni sa kriminalnim namjerama uplašili i ne bi se usudili otvoriti niti jednu firmu jer bi znali što ih čeka već samo oni dobri ljudi iz naroda sa pravim namjerama na korist svih. Svi oni koji ne mogu dokazati porijeklo imovine ostaju bez i to postaje državno vlasništvo,jasna stvar. 

    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 13.04.14 2:08

    desni sektor je upravo najavio mobilizaciju u ukrajini



    obratite paznju na retoriku
    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 13.04.14 11:56

    wiz je napisao/la:desni sektor je upravo najavio mobilizaciju u ukrajini


    Imaju potpuno pravo i dužnost obraniti Ukrajinu od unutarnjih i vanjskih neprijatelja. Ova situacija u ukrajini je jako slična situaciji kod nas 90ih,predviđam ta će Desni sektor biti zabranjen u budućnosti isto kao što je i 93. zabranjen HSP.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 14.04.14 0:41

    sutrasnja naslovnica timesa

    Komentari vijesti - Page 15 0ry9Cw9
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 15.04.14 13:02

    EU ima vlastite nafte za samo 14 mjeseci - jutarnji list

    Skok cijene nafte s manje od 20 na više od 140 dolara za barel 2009. pokrenuo je Veliku recesiju, od koje se neki dijelovi svijeta, među njima i Hrvatska, još nisu oporavili

    Amerika se još donedavno činila kao najčvršći dokaz ispravnosti teorije o neizbježnom povijesnom vrhuncu vađenja konvencionalne nafte u svijetu: niti ta, najbogatija i tehnički najrazvijenija zemlja nije mogla zaustaviti pad proizvodnje sirove nafte nakon 1970. godine. No, onda je došla “revolucija” vađenja “nekonvencionalne nafte” iz šejla, eksploatacija neprotočnih podzemnih slojeva fosilizirana blata hidrauličkim frakturiranjem, pa je proizvodnja nafte u SAD-u ponovo počela rasti. Sljedbenici M. Kinga Hubberta, američkog geologa i autora peak oil hipoteze, pokunjili su se i stišali. Ali, to nije potrajalo.
    Šejl, lisnata taložna stijena koja se javlja u tankim slojevima, u nas krivo zvana glineni škriljavac, kroz koju tekućina ne može protjecati bez mehaničkog razlamanja, osim što je Americi osigurala oko 29 posto proizvodnje sirove nafte, pokazala je vrlo brzo i svoje slabosti.
    Pored potrebe velikog ulaganja energije da bi se dobila nova energija, bušotine u šejlu se jako brzo prazne: već u prvoj godini dotok nafte iz frakturiranog šejla padne za 60-70 posto. Za razliku od konvencionalnih naftnih bušotina, koje izdašno proizvode i po 20 godina, one u šejlu posve se isprazne za manje od dvije.

    Tako se u svijetu prošlih mjeseci u stručnim krugovima, baš kao i uoči eksplozivnog rasta njezine cijene 2008., ponovo počelo govoriti i pisati o neminovnom povijesnom vrhuncu globalnog vađenja ukupne sirove nafte. Velik poticaj toj pojavi dalo je i oživljavanje rasta potražnje za naftom.
    Skok cijene nafte s manje od 20 na više od 140 dolara za barel snažno je 2009. pritisnuo globalnu potrošnju nafte i pokrenuo Veliku recesiju od koje se neki dijelovi svijeta, na primjer Hrvatska, još nisu oporavili.
    No, kada se financijska panika stišala, a bilance država, banaka i poduzeća malo konsolidirale, počela je rasti i globalna potražnja za naftom: od početka 2012. do kraja 2013. povećala se za dva milijuna barela na dan. U istom razdoblju ukupna proizvodnja nafte povećala se za samo milijun barela na dan.
    Točnije, vađenje konvencionalne sirove nafte, iz prevladavajućih podzemnih rezervoarskih, protočnih stijena stagnira još od 2005. Ne povećava se i ne raste, dakle, već punih osam godina! No, ukupna proizvodnja nafte od tada do danas ipak je povećana za nešto manje od šest milijuna barela na dan (ukupno na oko 91,5 milijuna barela u 2013.), a sav taj rast došao je iz tzv. nekonvencionalnih izvora, iz “stisnutih” stijena poput šejla, kanadskog bitumenskog pijeska i ekstrateške nafte Orinoca.
    Ta se proizvodnja, prema procjenama, može i udvostručiti, ali i tada će samo nadomjestiti drastični pad proizvodnje iz konvencionalnih rezervoara. “Naftni vrhunac”, koji danas izgleda kao zaravan ili plato, vraća se zato u javne rasprave na velika vrata, a neposredni odraz toga je skupoća sirove nafte.
    Cjenovni šiljak od gotovo 150 dolara ili 90 eura za barel sredinom 2008. toliko je šokirao svijet da ga je bacio u višegodišnju Veliku depresiju, no malo tko je primijetio da je cijena nafte u Europskoj uniji, izražena u eurima, već u prosincu 2012. u dva navrata i preskočila taj zastrašujući prethodni lokalni maksimum. Isto se dogodilo i u mnogim zemljama u razvoju. U Turskoj je barel nafte 2008. stajao oko 175 lira, a danas je gotovo 250. U Indiji je 2008. stajao 6000 rupija, a 2014. gotovo 8000, no svejedno je ta zemlja uvoz nafte sa 2,8 milijuna barela na dan 2010. povećala na 3,8 milijuna barela lani. Skoro čitavo je, dakle, globalno povećanje dnevne proizvodnje nafte u tom razdoblju zadovoljilo potrebe samo Indije. Pad proizvodnje konvencionalne sirove nafte u najtežu poziciju dovodi Europsku uniju.
    Svoje dokazane rezerve od šest milijardi barela konvencionalne nafte EU bi s potrošnjom od oko 14 milijuna barela na dan iscrpio do kraja za samo 14 mjeseci. Upravo tako: EU ima vlastite nafte za samo još jednu godinu i dva mjeseca! Kad se to shvati, zapanjuje kako se toj energetskoj, ekonomskoj i civilizacijskoj katastrofi posvećuje malo pozornosti.


    http://www.jutarnji.hr/eu-ima-vlastite-nafte-za-samo-14-mjeseci/1183087/


    Moram priznati da mi ovo pricinjava lagano zadovoljstvo jer upravo je jutarnji list postao "teoreticar zavjere" i objasnjavaju sto znaci peak oil.

    Znaci, ja sam bio u pravu..vecina je bila u krivu

    a mi smo u double dip recesiji..i uzevsi u obzir da nafte vise nema (to je sad cinjenica) necemo niti izaci iz ove recesije nego ce biti samo jos gore.

    Komentari vijesti - Page 15 Ulaganja_hnb

    PREMA preliminarnim podacima Hrvatske narodne banke, izravna strana ulaganja u Hrvatskoj prošle su godine iznosila 436,9 milijuna eura, što je pad oko 60 posto u odnosu na 2012.godinu.
    Time se Hrvatska, prema visini stranih ulaganja vratila u drugu polovicu devedesetih godina, te je to najniža razina stranih investicija još od 1996. godine.
     
    Hrvatska je najvišu razinu izravnih stranih ulaganja imala 2008. godine, koje su tada iznosile preko 4 milijarde eura.
     
    Promatrano po zemljama porijekla kapitala, najviše ulaganja prošle godine pristiglo je iz Nizozemske, 152 milijuna eura, a slijedi Njemačka sa 123 milijuna eura. Najveći se odljev inozemnih ulaganja zabilježen je kod Mađarske, u visini od 171,3 milijuna eura.
     
    Što se tiče djelatnosti, stranci su prošle godine najviše ulagali ulagali u poslovanje nekretninama, u što je uloženo 185,3 milijuna eura,  u ostale poslovne djelatnosti, 156,8 milijuna eura, te vlasnička ulaganja u nekretnine gdje je zabilježen iznos od 138,8 milijuna eura.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-se-vratila-u-90te-izravna-inozemna-ulaganja-u-godinu-dana-pala-za-gotovo-60/739938.aspx

    [size=34]Hrvatskasevratilau90-te:Izravnainozemnaulaganjaugodinudanapalazagotovo[/size]
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 19.04.14 2:52


    MONETARY SYSTEM


    [size=40]BIS: The most powerful bank in the world announces the crash[/size]
    German Economic News | Posted: 19:09:13, 02:09 | 289 comments
    The Bank for International Settlements (BIS) is the current situation on the financial markets as worse than before the Lehman bankruptcy. The warning of the BIS could be the reason why the U.S. Federal Reserve decided to continue indefinitely to print money: Central banks have lost control of the debt-flood and give up.
    http://translate.google.de/translate?sl=de&tl=en&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&u=http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/09/19/biz-die-maechtigste-bank-der-welt-kuendigt-den-crash-an/
    Nostradurus
    Nostradurus
    Admin


    Broj postova : 1548
    Join date : 12.04.2011
    Lokacija : Hrvatska

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Nostradurus 19.04.14 11:01

    wiz je napisao/la:
    MONETARY SYSTEM


    [size=40]BIS: The most powerful bank in the world announces the crash[/size]
    German Economic News | Posted: 19:09:13, 02:09 | 289 comments
    The Bank for International Settlements (BIS) is the current situation on the financial markets as worse than before the Lehman bankruptcy. The warning of the BIS could be the reason why the U.S. Federal Reserve decided to continue indefinitely to print money: Central banks have lost control of the debt-flood and give up.
    http://translate.google.de/translate?sl=de&tl=en&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&u=http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/09/19/biz-die-maechtigste-bank-der-welt-kuendigt-den-crash-an/

    Kapitalizam koji nema mogućnost širenja na nova tržišta ima samo jednu soluciju - samoubojstvo.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 19.04.14 12:57

    Nostradurus je napisao/la:
    wiz je napisao/la:
    MONETARY SYSTEM


    [size=40]BIS: The most powerful bank in the world announces the crash[/size]
    German Economic News | Posted: 19:09:13, 02:09 | 289 comments
    The Bank for International Settlements (BIS) is the current situation on the financial markets as worse than before the Lehman bankruptcy. The warning of the BIS could be the reason why the U.S. Federal Reserve decided to continue indefinitely to print money: Central banks have lost control of the debt-flood and give up.
    http://translate.google.de/translate?sl=de&tl=en&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&u=http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/09/19/biz-die-maechtigste-bank-der-welt-kuendigt-den-crash-an/

          Kapitalizam koji nema mogućnost širenja na nova tržišta ima samo jednu soluciju - samoubojstvo.

    Da

    problem je sto nas zeli ubiti (povuci) zajedno sa sobom.

    Inace, ebola se siri po africi. Postoji 68% sanse da se pojavi u italiji u iducih 8 dana. Ako se to dogovdi onda je prosla sengenske granice i unutar je Europske unije. Unutar EUropske unije nam granica kao sto znate i moze se siriti vrlo brzo.

    svicarci su poceli razgovarati da zatvore granice 

    http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&u=http://voxnews.info/2014/04/18/ebola-e-clandestini-altro-deputato-svizzero-presenta-interrogazione/&prev=/search?q=ebola&start=20&client=opera&sa=N&channel=suggest&tbas=0&biw=1024&bih=601&tbs=qdr:h

    A veneto regija (venecija) je podigla stupanj uzbune za bolnice. Jer africki imigranti ulaze ili u italiju ili grcku. Sa tim da kao sto znate grcka nema para da se bori protiv epidemije jer su tamo poceli sa mjerama stednje i smanjuju zdravstveni sustav.

    I grcka i italija su nama granicne zemlje. Ebola ima 80% smrtnost a ovaj soj koji se pojavio ima samo u 27% slucajeva plikove na kozi. U svim ostalim slucajevima ima simptome kao gripa / prehlada ili trovanje hranom. Znaci, nije moguce bez testova ustanoviti u ranim fazama da li je to ebola ili prehlada / gripa. I zarazna je..jako. 

    ovo su podaci prije 2 dana

    UPDATE: April 17, 2014 22:15 EST
    *Updated per post
    COUNTRIES INFECTED
    Guinea Suspected cases:202 Deaths:125
    Liberia Suspected cases:46 Deaths:13
    Sierra Leone Suspected cases:12 Deaths:2
    Mali Suspected cases:9 Deaths:1
    Cote D'ivoire Suspected cases:1 Deaths:0
    Morocco Suspected cases: 2 Deaths: 0
    Senegal Suspected cases: 1 Deaths: 0


    TOTALS:[UPDATE] Suspected cases:273 Deaths:142
    TIMELINE
    Guinea
    March 25 2014 Suspected cases: 86 Deaths: 60
    March 27 2014 Suspected cases: 103 Deaths: 66
    March 28 2014 Suspected cases: 111 Deaths: 69
    March 29 2014 Suspected cases: 112 Deaths: 70
    March 30 2014 Suspected cases: 114 Deaths: 71
    March 31 2014 Suspected cases: 122 Deaths: 78
    April 1 2014 Suspected cases: 122 Deaths: 80
    April 2 2014 Suspected cases: 134 Deaths: 84
    April 3 2014 Suspected cases: 134 Deaths: 86
    April 4 2014 Suspected cases: 137 Deaths: 86
    April 5 2014 Suspected cases: 143 Deaths: 86
    April 6 2014 Suspected cases: 147 Deaths: 86
    April 7 2014 Suspected cases: 151 Deaths: 98
    April 8 2014 Suspected cases: 157 Deaths:101
    April 9 2014 Suspected cases: 167 Deaths:107
    April 16 2014 Suspected cases: 190 Deaths:120
    April 17 2014 Suspected cases: 202 Deaths:125
    Liberia
    April 3 2014 Suspected cases: 14 Deaths: 7
    April 4 2014 Suspected cases: 18 Deaths: 7
    April 5 2014 Suspected cases: 42 Deaths: 7
    April 6 2014 Suspected cases: 46 Deaths: 7
    April 7 2014 Suspected cases: 49 Deaths: 10
    April 8 2014 Suspected cases: 49 Deaths: 11
    April 10 2014 Suspected cases: 49 Deaths: 12
    April 16 2014 Suspected cases: 49 Deaths: 13
    Sierra Leone
    April 3 2014 Suspected cases: 5 Deaths: 2
    April 4 2014 Suspected cases: 5 Deaths: 2
    April 5 2014 Suspected cases: 5 Deaths: 2
    April 17 2014 Suspected cases: 12 Deaths: 2
    Mali
    April 4 2014 Suspected cases:3 Deaths:0
    April 5 2014 Suspected cases:3 Deaths:0
    April 6 2014 Suspected cases:4 Deaths:0
    April 8 2014 Suspected cases:7 Deaths:0
    April 10 2014 Suspected cases:9 Deaths:1
    Cote D'ivoire
    April 10 2014 Suspected cases:1 Deaths:0
    Morocco
    April 10 2014 Suspected Cases:2 Deaths:0
    Senegal
    April 12 2014 Suspected Cases:1 Deaths:0
    (Numbers are subject to change as more accurate reports come in.)
    What you need to know:
    Virus-transmission mode: Blood -Sperm -Excretions Saliva- Sweat- Direct contact with an infected person or animal infected dead or alive infected Also see--http://www.bbc.com/news/science-environment-20341423
    Symptoms: -Mounted fever -Headache Muscular Pain -Sore throat Diarrhea- -Vomiting Skin-eruption Internal and external hemorrhage- see image: https://i.imgur.com/VwaGecM.jpg
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 19.04.14 16:22

    a ako ebola nije dosta ovo je mers

    Komentari vijesti - Page 15 GN9sUDv

    Komentari vijesti - Page 15 CX359eB


    obratite paznju da je zdravstveni sustav kod nas u potpunom raspadu. 

    za one koje zanima vise (iz 2013)

    MERS, novi opasni virus 'prijetnja cijelom čovječanstvu' - pročitajte pet poznatih činjenica o njemu


    'Ne znamo gdje se virus skriva u prirodi. Ne znamo koliko ljudi je zaraženo. Sve dok ne odgovorimo na ova pitanja, imamo zavezane ruke kada se priča o prevenciji. Alarm se uključio i moramo na njega odgovoriti', kaže direktorica WHO Margaret Chan.
    Previše nepoznanica


    Tako je ovaj koronavirus bio jedna od bitnijih tema na svjetskom skupu WHO-a u Ženevi. 'Svijet treba združiti resurse u okršaju s ovim virusom koji je naša najveća trenutna briga. Jasno nam je koliko se malo zna o virusu s obzirom koliku prijetnju predstavlja pa nam je glavni prioritet prikupljanje novih informacija', započela je Chan.


    'Ne znamo gdje se virus skriva u prirodi. Ne znamo koliko ljudi je zaraženo. Sve dok ne odgovorimo na ova pitanja, imamo zavezane ruke kada se priča o prevenciji. Alarm se uključio i moramo na njega odgovoriti', zaključuje Chan. 'Novi koronavirusi' su dio obitelji koronavirusa koji uzrokuju bolesti od obične prehlade do SARS-a (Teški akutni respiratorni sindrom), kao i čitavog niza životinjskih bolesti.


    MERS koronavirus nova prijetnja


    Ipak, jedno je jasno - novi virus nije SARS. Do danas je zaraženo četrdeset i četiri osobe, najčešće na Bliskom istoku, ukoliko vjerujemo podacima WHO-a. Pola zaraženih je umrlo. Virus je u međuvremenu dobio i ime: MERS koronavirus (Bliskoistočni respiratorni simptomatični koronavirus). Najpogođenije države su trenutno Saudijska Arabija i Tunis.


    Virus inače djeluje kao prehlada i napada respiratorni sustav, no simptomi su daleko opasniji i izazivaju zatajenje bubrega. Nejasno je kako ljudi dolaze u kontakt s virusom, a najveći broj dosadašnjih slučajeva povezan je s osobama starije životne dobi.


    WHO je paralelno objavio i pet ključnih stvari koje trebate znati o MERS-u:


    1. Trenutno nema šire zaraze


    Svi slučajevi su do danas zabilježeni unutar obitelji ili u neposrednom okruženju, no ipak nije poznat model prijenosa s čovjeka na čovjeka. Iz tog razloga nije poznato kako su se ljudi i prvotno zarazili. Infekcije su bez obzira na to vrlo ozbiljne, ali se osobe rijetko zaraze. WHO nije siguran je li posrijedi dobra informiranost i oprez ili pak nemogućnost virusa za bržu transmisiju.


    2. Virus je trenutno vezan uz Bliski istok


    Svi slučajevi, bili arapski ili europski, imaju direktnu povezanost sa Bliskim istokom po čemu je virus i dobio ime MERS. Tako su slučajevi u Francuskoj i Velikoj Britaniji povezani s putovanjima. Slučajevi su vezani uz osobe starije životne dobi, a točni broj oboljenja nije poznat jer je moguće da postoje i blaži oblici MERS-a. Saudijska Arabija je trenutno najopasnija lokacija, dok zaraza još nije napustila granice Bliskog istoka i Europe.


    3. Lošije zdravlje je veća mogućnost za oboljenje


    Pacijenti oboljeli od MERS-a već su imali neke druge dijagnoze, što WHO navodi na činjenicu da je prijenos olakšan ukoliko je imunitet osobe od ranije načet. Sama zaraza pojavljuje se na netipičan način i bez dišnih problema kod osoba s oslabljenim imunitetom.


    4. Nisu izdana putna upozorenja


    WHO i CDC (Centar za kontrolu bolesti) nisu izdali upozorenja za sigurna putovanja u zemlje gdje je MERS zabilježen. Ipak, postoji preporuka za osobe koje se vraćaju s puta da odu kod svog liječnika i provjere zdravstvenu situaciju.


    5. Ne postoji cjepivo ili tretman protiv MERS-a


    Do danas su pacijenti primali samo tretmane koji bi razotkrili simptome i prisustvo MERS-a.


    SARS - zaustavljeno širenje


    Prije ovog koronavirusa veliku pažnju javnosti pokrenuo je SARS virus početkom novog tisućljeća. Teški akutni respiratorni sindrom bolest je dišnih putova u ljudi koju uzrokuje SARS koronavirus, koji je zamalo uzrokovao pandemiju između studenog 2002. i srpnja 2003., s 8.096 poznatih slučajeva i 12 potvrđenih smrtnih ishoda.


    Od svibnja 2006., širenje SARS-a je u potpunosti zaustavljeno, sa zadnjim slučajem primijećenim u lipnju 2003. godine (iako je zadnji slučaj bio zaraza u laboratoriju 2004.). Ipak, SARS se ne smatra istrijebljenim jer još uvijek može biti prisutan među životinjskim vrstama i može se vratiti u ljudsku populaciju u budućnosti. Hoće li slična situacija biti i s MERS-om, vrijeme će pokazati.


    izvor


    http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/87905-mers-novi-opasni-virus-prijetnja-cijelom-covjecanstvu-procitajte-pet-poznatih-cinjenica-o-njemu.html


    Dakle, imamo mogucnost 3 svjetskog rata u ukrajini, imamo ebolu i mers za koje nema ljecenja i koji se sire i imamo raspad globalnog financijskog sustava a sve to uz cinjenicu da nemamo vise energije da bi cijeli sustav dalje rastao.
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 21.04.14 23:34

    kamate na kreditne kartice su do 21%

    Shocker: Average credit card interest climbs to 21%

    As credit card companies try and spur consumer spending in the United States with introductory perks and cash rewards, they have raised interest rates on other customers to a remarkable 21 percent.


    According to a new report by the card-comparison website CardHub, credit card interest rates have risen more than 2 percent compared to one year ago, due in part to the fact that companies are using zero-percent introductory rates to lure in customers before imposing much higher rates after that initial period ends.


    “Credit card interest rates were higher across the board during the first three months of 2014 relative to the same period last year –rising an average of 2.12% on a year-over-year basis,” CardHub’s Landscape report stated.


    In addition to rising interest rates, more Americans are taking out cash advance loans that are attached to increasingly expensive fees.


    “The average cash advance fee increased more than 10% in Q1, rising to $12.31,” CardHub stated. “Issuers have displayed the ability to increase cash advance fees with impunity, as consumers don’t tend to factor such costs into their comparison shopping. These dynamics are reminiscent of when past-due and over-limit fees were allowed to get out of hand prior to the CARD Act’s implementation.”


    While interest rates rise, the average initial period offering zero-percent interest has increased by 10 percent over 2013, and cash-back rewards rose about 15 percent as well.


    Speaking to the New York Post, a CardHub official stated the situation looks similar to the credit crisis of 2008, when consumers ended up with high-interest debts after companies stopped offering upfront rewards and cheaper deals.


    “I think credit card companies are essentially realizing that consumers are more focused on introductory rates,” CardHub CEO Odysseas Papadimitriou said. “So they are not paying much attention to what happens after the introductory rates.”


    He added that a three-percent increase in rates “doesn’t seem like much, but in relative terms, that really adds up over the long term.”


    At the same time, Bloomberg Businessweek reported that thirty-day delinquency rates fro credit cards from major companies like Chase and Bank of America are down 19 percent compared to a year ago, suggesting Americans are managing their debts more effectively.


    Another reason that could account for lower credit card use is potential fear over identity fraud. Bloomberg noted that cases such as Target’s security breach – which saw about 100 million peoples’ data stolen by hackers – could make Americans less likely to spend. CardHub’s report stated that complaints about identity theft and fraud were up 61 percent over last year.


    http://rt.com/usa/credit-card-interest-climbs-21-876/



    Inace, kina ima svoj sustav kreditnih kartica a rusi su upravo objavili kako i oni razmisljaju da uvedu svoj sustav kreditnih kartica i time udu na trziste kojim dominira master card i visa.

    China UnionPay is the only domestic bank card organization in the People's Republic of China (PRC). Founded in March 2002, China UnionPay is an association for China's banking card industry, operating under the approval of the People's Bank of China (PBOC, central bank of China). It is also the only interbank network in China excluding Hong Kong and Macau, linking the ATMs of some fourteen major banks and many more smaller banks throughout mainland China. It is also an EFTPOS (Electronic Funds Transfer at Point of Sale) network.


    http://en.wikipedia.org/wiki/China_UnionPay


    time bi se napravila konkurencija swiftu koji se nalazi u briselu

    The Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) provides a network that enables financial institutions worldwide to send and receive information about financial transactions in a secure, standardized and reliable environment. Swift also sells software and services to financial institutions, much of it for use on the SWIFTNet Network, and ISO 9362. Business Identifier Codes (BICs) are popularly known as "SWIFT codes".


    http://en.wikipedia.org/wiki/Society_for_Worldwide_Interbank_Financial_Telecommunication
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 22.04.14 13:56

    wiz je napisao/la:kamate na kreditne kartice su do 21%

    Inace, kina ima svoj sustav kreditnih kartica a rusi su upravo objavili kako i oni razmisljaju da uvedu svoj sustav kreditnih kartica i time udu na trziste kojim dominira master card i visa.

    time bi se napravila konkurencija swiftu koji se nalazi u briselu
    Meni nije jasno, zbog cega banke rade te kreditne analize i sposobnosti zaduzivanja? Koja je svrha tih kreditnih odbora? Koja je svrha kada dug samo raste?
    Dobro, osiguravaju sebe, ali zbog cega bi se osiguravale, kada banke drze sve konce u svojim rukama?
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 22.04.14 21:30

    Filipusis je napisao/la:
    wiz je napisao/la:kamate na kreditne kartice su do 21%

    Inace, kina ima svoj sustav kreditnih kartica a rusi su upravo objavili kako i oni razmisljaju da uvedu svoj sustav kreditnih kartica i time udu na trziste kojim dominira master card i visa.

    time bi se napravila konkurencija swiftu koji se nalazi u briselu
    Meni nije jasno, zbog cega banke rade te kreditne analize i sposobnosti zaduzivanja? Koja je svrha tih kreditnih odbora? Koja je svrha kada dug samo raste?
    Dobro, osiguravaju sebe, ali zbog cega bi se osiguravale, kada banke drze sve konce u svojim rukama?

    osiguravaju se da klijent ima neku stvarnu imovinu (nekretnine, zemlju..nesto) koje mogu uzeti kada klijent ne moze otplatiti kamate na novac koji izmisljaju. 

    Znaci, osiguravaju se da bi dobili nesto sto je vrijedno za nesto sto izmisljaju. Jer bankama je cilj biti vlasnicima bilo cega osim novca. Novac (kao sto same znaju) nema bankama vrijednost jer ga izmisljaju. Pa onda uzimaju nesto sto nemaju i sto ne mogu izmisliti. Jer zemlja se ne moze izmisliti i stvoriti sa tipkama na kompjuteru..novac moze.
    avatar
    Filipusis


    Broj postova : 268
    Join date : 07.05.2012

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Filipusis 23.04.14 6:44

    wiz je napisao/la:
    Filipusis je napisao/la:
    wiz je napisao/la:kamate na kreditne kartice su do 21%

    Inace, kina ima svoj sustav kreditnih kartica a rusi su upravo objavili kako i oni razmisljaju da uvedu svoj sustav kreditnih kartica i time udu na trziste kojim dominira master card i visa.

    time bi se napravila konkurencija swiftu koji se nalazi u briselu
    Meni nije jasno, zbog cega banke rade te kreditne analize i sposobnosti zaduzivanja? Koja je svrha tih kreditnih odbora? Koja je svrha kada dug samo raste?
    Dobro, osiguravaju sebe, ali zbog cega bi se osiguravale, kada banke drze sve konce u svojim rukama?

    osiguravaju se da klijent ima neku stvarnu imovinu (nekretnine, zemlju..nesto) koje mogu uzeti kada klijent ne moze otplatiti kamate na novac koji izmisljaju. 

    Znaci, osiguravaju se da bi dobili nesto sto je vrijedno za nesto sto izmisljaju. Jer bankama je cilj biti vlasnicima bilo cega osim novca. Novac (kao sto same znaju) nema bankama vrijednost jer ga izmisljaju. Pa onda uzimaju nesto sto nemaju i sto ne mogu izmisliti. Jer zemlja se ne moze izmisliti i stvoriti sa tipkama na kompjuteru..novac moze.
    Jasno je meni to, nego poveo sam jednu diskusiju sa ekonomistom, ja sam sokiran bio Smile Oni jedino sto znaju je da se frljaju sa naucenim administrativni izrazima, cim treba malko da razmisle, ne znaju.

    Kazem im da kamate ne ulaze u opticaj ali da se traze za uzvrat, on me gleda i ne zna o cemu pricam. Kako njemu dokazati da kamate ne postoje u opticaju?

    Da li se banke iskljucivo finansiraju od kamata?
    avatar
    wiz


    Broj postova : 561
    Join date : 05.09.2011

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  wiz 23.04.14 12:34

    Filipusis je napisao/la:
    Jasno je meni to, nego poveo sam jednu diskusiju sa ekonomistom, ja sam sokiran bio Smile Oni jedino sto znaju je da se frljaju sa naucenim administrativni izrazima, cim treba malko da razmisle, ne znaju.

    Da, to sam i ja ustanovio. Ekonomisti uopce ne razumiju kako ekonomija funkcionira i financijski sustav. Tako da oni kada provode neke poteze u stvari pokusavaju po nekim prijasnjim primjerima napraviti potez za koji u knjigama se tvrdi da je dobar.

    Oni su vjernici. Vjeruju da to sto pise u knjizi (i sto su naucili) funkcionira. Oni ne znaju. I to je problem. Sa druge strane to isto tako znaci da oni nisu odgovorni za svoje postupke u smislu da namjerno unistavaju ekonomiju, oni jednostavno ne razumiju funkcioniranje sistema a povjereno im je da upravljaju sa njim. To je ko da majmunu das kalsnjikov i on pocne pucati..nije odgovoran majmun koji je poceo pucati nego osoba koja mu je to dala u ruke.



    ili, ako su svi na istoj razini razumjevanja onda nitko nije odgovoran. Jednostavno bi im trebalo biti onemoguceno da dodu u takvu poziciju.

    Filipusis je napisao/la:
    Kazem im da kamate ne ulaze u opticaj ali da se traze za uzvrat, on me gleda i ne zna o cemu pricam. Kako njemu dokazati da kamate ne postoje u opticaju?

    Ovisi koliko je inteligentna osoba i koliko dobro razumijete kako sistem funkcionira a i koliko je osoba zaintereirana da nauci. Ne mogu svi shvatiti kako sistem funkcionira. Ne moze majmun shvatiti kako kalasnjikov funkcionira...sto ne znaci da ne moze iz njega pucati.

    Filipusis je napisao/la:
    Da li se banke iskljucivo finansiraju od kamata?

    Uglavnom ne, ima razlictih banaka..uglavnom su kamate dio zarade..imaju i investiranje i tako.
    Fico
    Fico


    Broj postova : 56
    Join date : 31.03.2014

    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Fico 23.04.14 12:41

    Filipusis je napisao/la:


    Kazem im da kamate ne ulaze u opticaj ali da se traze za uzvrat, on me gleda i ne zna o cemu pricam. Kako njemu dokazati da kamate ne postoje u opticaju?

    Da li se banke iskljucivo finansiraju od kamata?
    Kada sam ja  prijatelju rekao koji studira jedan ekonomski smjer da novac mora ići u opticaj bez kamate ,on je počeo kao papagaj ponavljati ono što ga uče na fakultetu i još meni postavi retoričko pitanje "a kako drugačije nego sa kamatom?" iz čega se jasno vidi da je kamata kao nešto apsolutno nametnuto i opravdano. Profesora na jednom fakultetu koji predaje ekonomiju sam pitao što misli o ideji nacionalizacije banaka,on je rekao da smo mi toliko mali da ne možemo otjerati ostale-dakle uči ljude o tome kako biti podanik,istom sam zatim rekao za problem kamate,na što je rekao kako ona nije problem a nakon što sam mu kazao kako dug sa kamatom eksponencijalno raste na primjeru RH onda se on samnom složio-vrlo zanimljivo.
    Kako dokazati da kamate ne postoje u opticaju? Drugim riječima kako dokazati da je kamata "novac iz zraka"  kom se može zaposjesti nečija zemlja,kuća i td.? Vrlo jednostavno,navedite jedan nemoguć primjer svojem sugovorniku gdje svi ljudi dolaze po svoj novac u banku u kojoj isti i štede te dobivaju sitnu kamatu za to  te ga zatim upitajte,"koliko novca bi dobio svaki čovjek u toj banci? Potaknite sugovornika na razmišljanje i odgovor će se sam po sebi nametnuti.
    Da li se banke isključivo financiraju od kamata? Genijalan odgovor vezan za to pitanje sam dobio od jedne u RH utjecajne Židovke koja mi je rekla isto kao što mi njihova religija kaže da je kamata dobra i da naravno da se banke financiraju od kamate jer one  u nisu dobrotvorne ustanove već banke.  Banka kao ustanova se financira isključivo iz duga kao i kompletno stanovništvo svijeta a ne iz kamate kao takve,kamata je tu samo zato postavljena da bi se mogao u opticaj plasirati novac koji je jednostavno stvoren iz ničega sa ciljem da se "dug" nikad ne vrati.

    Sponsored content


    Komentari vijesti - Page 15 Empty Re: Komentari vijesti

    Postaj  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: 19.04.24 9:43.